TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

25.01.2017

3. dzień zgrupowania. Podwójna dawka treningowa.

Dla przebywających na zgrupowaniu Arkowców środa stała pod znakiem treningów na boisku. Po wczorajszym meczu sparingowym, dziś nasi zawodnicy zaliczyli dwie jednostki na murawie, a dzień zwieńczyli odnową biologiczną.

 

Dzień zaczął się od rutynowego pomiaru wagi. Dopiero po spełnieniu tego obowiązku drużyna mogła udać się na śniadanie, a krótko po nim szykować się do zajęć.

Na przedpołudniowym treningu jak zwykle pierwszy do głosu doszedł trener Witt, który zarządził najpierw kilka kółek wokół boiska, a później ćwiczenia stabilizacyjne na matach. Po tym elemencie w ruch poszły piłki i nastąpiło kilkanaście minut zajęć na wymianę prostych podań i oswojenie się futbolówkami.

Później zawodnicy przystąpili do głównej części pierwszego treningu, czyli ćwiczeń nad rozegraniem piłki w bezpośrednim otoczeniu pola karnego i wykończenia akcji strzałem. Element wykonywano w kilku wariantach po obu stronach boiska treningowego. Dużą uwagę trener Niciński przykładał do precyzji dośrodkowań z bocznych stref boiska i skutecznego wykończenia całej akcji. - Liczy się piłka w bramce, a nie fajerwerki – tak szkoleniowiec Arki gasił zapędy niektórych zawodników do efektownych prób uderzeń.

Praca nad skutecznym rozgrywaniem akcji ofensywnych przyświecała także naszej drużynie na popołudniowym treningu. Zanim trener Niciński zaordynował kolejne ćwiczenia z tego zakresu, zawodnicy musieli znów odbyć solidną rozgrzewkę, do której tym razem obok kilku okrążeń boiska, była gra w popularnego "dziadka".

Następnie wszyscy (poza bramkarzami) udali się do wyznaczonego pola, gdzie zorganizowano ćwiczenie z gry na utrzymanie.

 

Dopiero po tej części przystąpiono do ćwiczeń z zakresu gry pod bramką. Była to praca zarazem nad ofensywą, jak i defensywą, bo ataki naszych zawodników z przednich formacji musieli odpierać obrońcy i bramkarze. Grano m.in. akcje „dwa na jeden”, ale też „cztery na cztery”. Kilkakrotnie Arkowcy wykazali się naprawdę świetnymi zagraniami i zbierali gratulacje od swoich kolegów. Gdy skuteczności czasami zabrakło, była autentyczna złość i próba jak najszybszej rehabilitacji. 

Mówiąc o treningach, nie można zapomnieć o pracy, jaką wykonuje trójka naszych bramkarzy pod nadzorem trenera Jarosława Krupskiego. Szybkość reakcji, pewny chwyt, ogólna sprawność fizyczna - to tylko niektóre z elementów nad którymi pracuje ta grupa zawodników.

Środa zakończyła się odnową biologiczną na terenie bazy hotelowej. Po tym pracowitym dniu, zawodnicy z przyjemnością skorzystali z sauny oraz basenu.

Imponować może naprawdę dobra atmosfera w zespole i fakt, że mimo wysiłku wkładanego w pracę na treningach wszystkim dopisują humory. Kluczem do sukcesu jest bowiem właściwe znalezienie balansu pomiędzy koncentracją i zaangażowaniem w wykonanie swojej pracy, a sposobem na odprężenie i wypoczynek po treningu.

 

Arkadiusz Skubek 

 

KARNETY WIOSNA 2017

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/banner_2016_1260x490_karnety_2017_9522ccfff3ba309452d111842071af35.jpg

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/KARNETYONLINE_19cd6ea69c93c9a00cf9f2dc567b978d.jpg
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia