26.10.2016

Arka II z kolejnym awansem!

Po dwóch bramkach w końcówce drugi zespół Arki pokonał na wyjeździe Jaguar Gdańsk  2:1 (0:1).

V runda regionalnego Pucharu Polski

Jaguar Gdańsk - Arka II Gdynia 1:2 (1:0)

Bramki: Mosiejko 30' (sam.) - Sikorski 85', Mosiejko 88'

Arka II: Moczadło - Gębiś, Pasieka (46' Chmielnicki), Sikorski, Wawszczyk - Mosiejko, M.Olszewski (46' Hołtyn)- Łyszyk (46' Ziarkowski), Nowicki (75' Wośk), Gabor - Węsierski

Drużynę trenera Roberta Wilczyńskiego wzmocniło w tym meczu dwóch zawodników z kadry pierwszego zespołu: bramkarz Arek Moczadło i pomocnik Damian Mosiejko. Pozostali zawodnicy tworzący wyjściową „11” to juniorzy z roczników1998-99.

W pierwszej połowie  padł tylko jeden gol i niestety było to trafienie dla gospodarzy. W 30 min. po akcji Jaguara pechowo interweniował Mosiejko i skierował piłkę do własnej bramki.

W drugiej połowie dopiero w końcówce Arka odwróciła losy awansu. Najpierw po dograniu Mosiejki, Sikorski z bliska wpakował piłkę do siatki. 3 minuty poźniej Mosiejko zrehabilitował się za samobójcze trafienie i niemal z połowy boiska przelobował zbyt wysoko ustawionego bramkarza gopodarzy.

Trener Robert Wilczyński:

Wiedzielśmy, że będziemy grali w trudnych warunkach i staraliśmy się uprościć grę. Zawodnicy grali do końca, wierzyli  w powodzenie i otrzymali nagrodę w postaci wygranej. Cieszymy się, że udało się nam zrewnżować za porażkę w lidze. Brawo dla chłopaków!