22.04.2016

Sandecja - Arka 0:1! Nie ma mocnych na Arkowców!

To miał być trudny egzamin dla Arki i rzeczywiście takim był. Arka ten egzamin jednak zdała na trzy punkty, bo ograła Sandecję 1:0 po kolejnym golu Formelli! Już jesteśmy w ogródku, już witamy się z gąską...

27. kolejka I ligi

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 0:1 (0:1)

Bramki: Formella 21'

Sandecja: Radliński - Szarek, Cseh, Berezowskij, Słaby - Kasprzak, Baran - Dudzic (64' Szczepański), Trochim (53' Aleksander), Małkowski - Piszczek (72' Kuźma)

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Fialho, Warcholak - da Silva (76' Bożok), Nalepa (46' Sambea), Łukasiewicz, Formella - Szwoch - Sangoy (64' Siemaszko)

Żółte kartki: Baran - Socha(2x), Formella, Jałocha

Czerwone kartki: Socha (88' za dwie żółte)

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice)

0 min - najważniejsza informacja przed pierwszym gwizdkiem sędziego Góreckiego, to z pewnością obecność Gastona Sangoy'a w wyjściowym składzie Arki. Taka sytuacja będzie miała miejsce po raz pierwszy.

0 min - nadal z kontuzją zmaga się nie tylko Paweł Abbott, za którego dziś w składzie zagra Argentyńczyk, ale także kapitan Krzysztof Sobieraj. Pod jego nieobecność kapitańską opaskę jak zwykle założy Antoni Łukasiewicz

0 min - etatowego kapitana zabraknie także w ekipie gospodarzy. Za nadmiar żółtych kartek pauzuje dziś Dawid Szufryn. W jego rolę wcieli się dziś Baran.

0 min - w Nowym Sączu mamy idealne warunki do gry. Temperatura sięga około 15 st. Celsjusza i wieje bardzo delikatny wiatr

0 min - Arka dziś w swoim podstawowym komplecie strojów, czyli żółto-niebieskich pasiakach. Gospodarze też dziś zagrają w pasach, tyle że biało-czarnych.

1 min - zaczęła Arka!

2 min - Dudzic przebijał się prawą stroną naszego pola karnego, ale dobre zachowanie naszych zawodników i nie doszło do dośrodkowania pod bramkę Jałochy.

3 min - podcięty da Silva i będzie dobra okazja dla Warcholaka na dośrodkowanie w pole karne Sandecji.

3 min - było zamieszanie po centrze Warcholaka, ale ostatecznie wyjaśnili sytuację podopieczni trenera Mroczkowskiego.

5 min - faul Piszczka na Michale Nalepie. Tym razem mamy szansę na bezpośrednie uderzenie na bramkę Radlińskiego z ok. 27 metrów

6 min - Sangoy!! Fantastycznie wykonał ten rzut wolny i Radliński z wielkim trudem wybił piłkę za linię końcową boiska!

8 min - bardzo dobra interwencja Sochy przed naszym polem karnym, gdzie wybił piłke spod nóg Małkowskiego! Gdyby nie Tadek, byłoby groźnie!

13 min - była blisko szczęścia Sandecja! Piszczek otrzymał piłkę przed naszym polem karnym i groźnie uderzył! Jałocha zdołał jednak odbić piłke do boku, pierwszy dopadł jej Dudzic, ale nie zdołał złożyć się do strzału i skończyło się na strachu!

15 min - teraz dobra akcja Arki. Szwoch w roli lewoskrzydłowego, posłał piłkę w pole karne, gdzie znalazł się Socha. Nasz prawy obrońca uderzył mocno, ale piłka odbiła się od nogi obrońcy i wyszła na rzut rożny.

15 min - do centry Szwocha z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Alan, lecz nie miał możliwości uderzyć precyzyjnie.

18 min - Jałocha pewnie chwyta piłkę po strzale Małkowskiego z 18 metrów.

21 min - żółta kartka dla Barana za faul taktyczny na da Silvie.

21 min - gooolll!!! Błąd we własnym polu karnym popełnili obrońcy Sandecji, a konkretnie Cseh, wykorzystał to Szwoch, który przejął piłkę i wyłożył na 15 metr do Formlli, który precyzyjnym strzałem pokonał Radlińskiego!

27 min - Warcholak łatwo przedarł się pod linią końcową przez dwóch rywali, ale dośrdkował wprost w rece Radilińskiego.

31 min - tym razem szybka akcja Małkowskiego lewym skrzydłem zakończyła się centrą w ręce Jałochy

35 min - Nalepa fauluje Kasprzaka i można spodziewać się dośrodkowania w nasze pole karne.

36 min - centrował Trochim, a piłka dochodzi do głowy Cseha, który jednak nie uderza czysto i Jałocha może spokojnie chwycić futbolówkę.

40 min - Słaby posłał piłkę w nasze pole karne, ale tam świetnie ustawiony Marcjanik wybija piłkę

42 min - po interwencji Marcjanika, Trochim wykonał rzut rożny. Nic z tego, znów świetnie Arkowcy w obronie.

45 min - Dudzic, po zejściu do środka na 20 metrze, uderzył mocno i bardzo niecelnie.

PRZERWA - Arka rozgrywa niezłe zawody. Gramy umiarkowanie wysokim pressingiem, co wymusza błędy na zawodnikach Sandecji. Po jednym z nich Szwoch z Formellą dali prowadzenie żółto-niebieskim. Gospodarze starają się jednak grać odważnie, zbliżają się do naszego pola karnego i starają się zagrozić Jałosze. Arkowcy jednak wzoro spisują się także w defensywie i dlatego można mówić o zasłużonym prowadzeniu chłopaków Nicińskiego.

46 min - drugą połowę rozpoczęliśmy z jedną zmianą. Za Michała Nalepę wszedł Yannick Sambea.

51 min - ależ dużo szczęścia teraz mieliśmy! Socha! To dzięki jego interwencji Trochim z 5 metrów nie zdołał umieścić piłki w bramce! Wcześniej świetną indywidualna akcję wzdłuż linii końcowej przeprowadził Kasprzak.

53 min - trener Mroczkowski posyła do boju Arkadiusza Aleksandra. Były zawodnik Arki zmienia Trochima.

55 min - Piszczek był bliski oszukania Sambei w polu karnym, ale szczęśliwie przy pomocy Formelli udało się powstrzymać ten atak zawodnika Sandecji

58 min - prosta strata Dudzica przerwała akcję gospodarzy. Jednak trzeba przyznać, że Sandecja gra coraz odważniej i musimy być bardzo uważni, aby nie doszło do jakiegoś nieszczęścia.

62 min - Siemaszko szykuje się do wejścia na boisko. Zapewne boisko opuści Sangoy.

63 min - 50-metrowy rajd Warcholaka zakończył się dopiero w polu karnym Sandecji stratą piłki. Brawa dla naszego obrońcy.

64 min - no i mamy zmianę Siemaszki za Sangoya. Zmienia także trener Mroczkowski - Szczepański zastąpił Dudzica.

71 min - Mateusz Szwoch był na minimalnym ofsajdzie przy prostopadłym podaniu od da Silvy.

72 min - ostatnia zmiana w zespole Sandecji. Kuźma za Piszczka.

73 min - Jałocha!!! Fantastyczna interwencja Konrada przy strzale zza pola karnego Szczepańskiego! Piłka szybowała prosto w okienko!

74 min - trwa napór Sandecji, ale wciąż skutecznie się bronimy. Seria rzutów rożnych i prób strzałów na bramkę Jałochy, ale wynik wciąż bez zmian.

76 min - i ostatnia zmiana w Arce. Bożok zastępuje Marcusa da Silvę.

78 min - rzut rożny bił Małkowski, a piłka przeleciała przez całe pole karne, mijając Jałochę i resztę Arkowców, ale też na szczęście zawodników gospodarzy.

80 min - Warcholak zacentrował w pole karne z rzutu wolnego, gdzie Siemaszko jednak nie zdołał sięgnąć wysoko zawieszonej piłki.

84 min - znów fortuna przy Jałosze! Baran uderzył zza pola karnego, trącił ją jeszcze Aleksander, ale mimo zmienionego kierunku lotu piłki Jałocha zdołał ją odbić!

86 min - Socha ogląda żółtą kartkę.

87 min - Sandecja wciąż napiera, ale nie może się przebić przez naszą defensywę

87 min - wielka okazja dla Siemaszki! Arka wyszła z kontrą 4 na 3, Siemaszko szedł sam na Radlińskiego, ale zdecydował się na strzał jeszcze sprzed pola lkarnego i spudłował!

88 min - druga żółta kartka dla Sochy za zbyt ostry faul! Gramy w dziesiątkę!

90 min - faul tuż przy narożniku pola karnego Arki. Żółta kartka dla Formelli a to oznacza, że Darek nie zagra w meczu przeciwko Olimpii Grudziądz. Szczepański staje przed szansą na dobre dośrodkowanie lub strzał.

90+2 min - fatalny strzał Szczepańskiego. Uffff...

90+2 min - żółtko dla Jałochy za opóźnianie gry.

90+3 min - wielkie zamieszanie w naszym polu karnym, ale Jałocha znów spisuje się kapitalnie!

KONIEC - druga połowa toczyła się pod dyktando Sandecji, ale gospodarze nie zdołali pokonać świetnie dysponowanego Jałochy. Nasz bramkarz po raz kolejny zachował czyste konto i kontynuuje passę bez straconego gola na wyjeździe w tym roku. Arka wygrywa 1:0 i zabiera komplet punktów nad morze. Komplet punktów, który przenosi jedną naszą nogę do Ekstraklasy!