TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

29.04.2016

Kurs scoutingowy w Gdyni, a potem w Leicester! Trwają zapisy.

Po Sopocie, Warszawie, Wrocławiu, a także słowackiej Trnawie i Kirkless College na terenie Wielkiej Brytanii oraz Krakowie kurs scoutingowy IPSO wraca nad polskie Wybrzeże. Arka Gdynia została oficjalnym patronem merytorycznym  i jednocześnie jego współorganizatorem.

 

Program zajęć jak zawsze obejmować będzie cykl wykładów, dotyczących analizy zawodnika, jak i gry całej drużyny, prowadzonych przez Colina Chambersa, doświadczonego scouta z Anglii, związanego z Bolton Wanderers.

 

Uczestnicy przejdą też egzamin praktyczny, polegający na sporządzeniu raportu oceny gry zawodnika na podstawie obserwacji na żywo. Jego pomyślne przejście równać się będzie otrzymaniu stosownego certyfikatu IPSO - mówi Kamil Potrykus, dyrektor zarządzający IPSO.

 

Uczestnicy naszego kursu obejrzą mecz Arki z Olimpią Grudziądz, w trakcie którego dokonają wspomnianej obserwacji zawodnika i na podstawie swoich notatek sporządzą następnego dnia stosowny raport – mówi Potrykus.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ipso_2_b3b094b19737d7d59e439d4921477b37.jpg

 

Działania IPSO firmują nazwiska znane kibicom w Polsce i na całym świecie. W szkoleniach wzięło już udział wielu znanych trenerów, a także byłych i obecnych piłkarzy z naszego kraju. Za każdym razem na szkoleniach scoutingowych organizowanych przez firmę goszczą także piłkarskie znakomitości z zagranicy.

 

Colin Hendry, Kevin Gallacher, Jeffrey Kenna czy Steve Staunton to tylko niektóre z piłkarskich znakomitości, które przyjeżdżały na kursy IPSO.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/PEACOCK_inside_4ca6b1149d365d96f3941aef94d29dfb.jpg

 

Na zajęcia, współorganizowane z Arką, przyleci w roli gościa specjalnego Darren Peacock. Ten 48-letni były piłkarz m.in. Queens Park Rangers, Newcastle United czy Blackburn Rovers po zakończeniu kariery zajął się pracą trenerską.

 

Gościem będzie także Paweł Kryszałowicz, wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, a za czasów piłkarskiej kariery reprezentant Polski w kadrze Jerzego Engela. Uczestnik Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. 

 

 

Przypominamy, że na samych zajęciach kooperacja IPSO z uczestnikami się nie kończy. IPSO umożliwia bowiem kursantom start do kariery profesjonalnego skauta piłkarskiego.

 

Na oficjalnej stronie organizacji stworzono dział kariera, gdzie można znaleźć specjalną aplikację, dzięki której można dostać się na staże w polskich klubach ekstraklasy i I ligi, a także zespołach angielskiej Championship.

 

Zapisy na VII edycję kursu IPSO właśnie się rozpoczęły. Można ich dokonywać poprzez oficjalną stronę internetową organizacji – www.ipsofootball.com
 
 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Leicester_inside_b5e4239050f70c59715ca2d62b80b12e.jpg
 
 
 tr
 Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia