01.04.2016

Arka - Pogoń 3:0. Kolejny krok do celu wykonany!

I znów Gdynia miastem lidera! Przekonujące zwyciestwo żółto-niebieskich 3:0 z Pogonią Siedlce jeszcze bardziej przybliża Arkę do upragnionego celu, zwłaszcza w kontekście remisu Zawiszy. To był wyjątkowy mecz przede wszystkim dla Miroslava Bożoka, który wreszcie zdobył wymarzoną bramkę w zółto-niebieskich barwach. Warto też dodać, że kolejny gol Pawła Abbotta daje mu przodownictwo w klasyfikacji strzelców.

24. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Pogoń Siedlce 3:0 (1:0)

Bramki: Formella 18', Abbott 52', Bożok 72'

Arka: Jałocha - Socha, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak - Łukasiewicz, Sambea  - da Silva (46' Bożok), Szwoch (80' Nalepa), Formella - Abbott (74' Sangoy)

Pogoń: Misztal - Wrzesiński, Osoliński, Żytko, Chyła, Jonkisz (63' Duda), Dybiec (76' Paczkowski), Augustyniak, Dzięgielewski (53' Maćkowski), Rybicki, Gołębiewski

Żółte kartki: Formella - Rybicki

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Widzów: 6405

0 min - Po dwóch niezwykle udanych meczach na wyjeździe, Arka wraca na własny stadion. Oczywiście planem minimum na spotkanie z Pogonią Siedlce są trzy punkty, a ich zdobycie oznaczać będzie rekordową passę dziesięciu spotkań bez porażki.

0 min - wygrana z Pogonią to byłby nie tylko rekord, ale kolejny powrót na fotel lidera 1. ligi. Zresztą nawet remis pozwoliłby Arce na objęcie przodownictwa w tabeli. Wszystko oczywiście do czasu rozegrania swojego spotkania przez Wisłę Płock.

0 min - trener Niciński postanowił nie eksperymentować. Skład, który wzorowo spisał się w Kluczborku, dziś rozpocznie mecz z Pogonią

0 min - w kadrze z Siedlec nie dostrzegamy zawodników z przeszłością w Arce, są natomiast zawodnicy, którzy lubią grać przeciwko żółto-niebieskim. Adam Duda, bo o nim mowa, rozpocznie jednak spotkanie na ławce rezerwowych.

0 min - rozjemcą w zawodach będzie Adam Lyczmański z Bydgoszczy. Będziemy trzymać kciuki za dobry występ tego arbitra, bo kibice w Gdyni mają mieszane uczucia na wspomnienie ostatnich spotkań Arki z jego udziałem. Najważniejsze jednak, aby dobry występ odnotowali piłkarze Arki, a wtedy o wynik powinniśmy być spokojni.

0 min - obie drużyny przy akompaniamencie Roty wychodzą już na murawę. Arka oczywiście na żółto-niebiesko, goście w białych kostiumach.

1 min - zaczęli Arkowcy!

4 min - na razie goście umiejętnie odpierają ofensywne zapędy Arki. Gdy tylko piłkarze Nicińskiego zbliżają się do 30m od bramki Misztala, siedlczanie starają się przerywać akcje w każdy możliwy sposób.

5 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego Warcholaka pod bramkę Pogoni, Misztal jednak piąstkuje piłkę i akcja opuszcza szesnastkę gości.

6 min - pierwszy kontakt z piłką Jałochy, który chwyta ją po dalekim wyrzucie piłki z autu przez jednego z rywali

8 min - Rybicki nieomal nie skorzystał z błędu naszych obrońców! Świetnie interweniował jednak Jałocha, który obronił strzał z kilku metrów!

9 min - znów Warcholak centruje z rzutu wolnego, ale ponownie radzą sobie goście w obronie.

11 min - niezła kombinacyjna akcja Sochy z da Silvą, ale zagranie Brazylijczyka padło łupem defensorów z Siedlec.

13 min - Pogoń gra dość odważnie, stara się naciskać naszych zawodników w środkowej strefie. Czasami wymusza to błędy Arkowców i stwarza okazje gościom.

14 min - kapitalna szansa Formelli! genialne podanie Yannicka Sambei do naszego skrzydłowego, który wyszedł sam na sam z Misztalem! Darek poszukał strzału górą, a to jakimś cudem odbił na rzut rożny bramkarz Pogoni!

14 min - dośrodkowanie Szwocha z rzutu rożnego spada na nogę Warcholaka, który jednak pudłuje z 10 metrów!

16 min - Jałocha zbija na rzut rożny strzał zza pola karnego Dzięgielewskiego.

18 min - goooolllll dla Arki! Formella! Łukasiewicz zagrał pod końcową linię, skąd świetną centrą popisał się Szwoch. Formella idealnie w tempo nabiegł na piłkę i posłał ją do siatki obok Misztala!

20 min - niespodziewanie Rybicki doszedł do piłki w naszym polu karnym i tylko zdecydowana interwencja Jałochy zapobiegła utracie bramki! To już drugi wygrany pojedynek Konrada z tym zawodnikiem!

24 min - Chyła faulem uniemożliwił kontynuowanie groźnej akcji Abbottowi. Nie ma jednak kartki dla zawodnika Pogoni...

30 min - Formella przejał piłkę w środku boiska i pomknął z nią w kierunku bramki Pogoni. Oddał piłkę na skrzydło do da Silvy, który tuż przed liną 16-go metra zdecydował się na strzał, skutecznie zablokowany przez Żytkę.

33 min - Dzięgielewski znalazł się z piłką w naszym polu karnym, ale aż trzech naszych obrońców go zaatakowało i ostatecznie skutecznie powstrzymało.

39 min - Socha wrzucił piłkę z autu w pole karne Pogoni, tam głową przedłużył to zagranie Formella, ale piłka wylądowała w strefie, gdzie zabrakło Arkowców...

43 min - Szwoch miał idealną okazję do zdobycia pierwszej bramki od swojego powrotu do Arki! Przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i oddał strzał, ale piłka nie poszybowała w światło bramki!

44 min - Warcholak, uderzył z bardzo daleka, bardzo mocno i bardzo niecelnie...

PRZERWA - wynik oddaje przebieg wydarzeń na boisku. Arka jest zespołem zdecydowanie bardziej usposobionym ofensywnie, ale goście też potrafią wywrzeć presję na naszych zawodnikach i zagrozić bramce Jałochy. Losy meczu jeszcze nie są rozstrzygniete i potrzebny będzie jeszcze duży wysiłek ze strony gdynian, aby finał meczu był ostatecznie szczęśliwy dla żółto-niebieskich.

46 min - Grzegorz Niciński zdecydował się na zmianę. W miejsce Marcusa da Silvy wprowadził na boisko Miroslava Bożoka. To pierwszy występ ligowy Słowaka w tym roku. W tej sytuacji na lewym skrzydle grać będzie Bożok, a Formella przejdzie na prawą stronę boiska.

49 min - świetne zagranie Szwocha z rzutu wolnego w pole karne, zabrakło łutu szczęścia, aby któryś naszych zawodników sięgnął piłkę!

52 min - goooolll!!! Paweł Abbott! Miro Bożok doszedł do linii końcowej i idealnie zagrał do Abbotta, który nie dał najmniejszych szans Misztalowi! Paweł jest aktualnie samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców!

53 min - za kontuzjowanego Dzięgielewskiego wszedł Maćkowski.

54 min - a na trybunach jest dziś 6405 widzów! Brawo My!

57 min - małe spięcie na boisku, po żółtej kartce zobaczyli Formella i Rybicki.

59 min - świetna akcja wyprowadzona przez gdynian! z lewej strony Warcholak zagrywał na głowę Abbotta, ale tym razem nasz snajper dobrze przypilnowany przez obrońców!

60 min - i znów było bardzo blisko! Abbott uruchomił na prawym skrzydle Formellę, który wychodził sam na przeciwko Misztalowi i przegrał ten pojedynek!

62 min - centra Szwocha wpadaw rękawice Misztala.

63 min - Adam Duda zmienia Kamila Jonkisza.

65 min - nieudana akcja Szwocha z Formellą, ale zamysł był kapitalny, więc trybuny nagrodziły naszych zawodników gromkimi oklaskami.

66 min - chytre zagranie Warcholaka z lewej strony pola karnego tuż przy słupku bramki Misztala, jednak bramkarz z Siedlec nie dał się zaskoczyć.

67 min - Socha dobrze zablokował próbę dośrodkowania Rybickiego. Rzut rożny.

68 min - do zagranej z kornera piłki wyszedł Jałocha i został sfaulowany.

72 min - 3:0! Gol! Miro Bożok! Słowak strzela swoją pierwszą bramkę w Arce! Najpierw Bożok znów wyłożył piłkę Abbottowi, którego strzał odbił Misztal. Dopadł do niej Formella, dostrzegł na wolnej pozycji Bożoka, a ten umieścił piłkę w bramce, mimo ofiarnej interwencji bramkarza i obrońców!

73 min - Abbott! Ależ pudło Pawła! Z 5 metrów nie trafia do pustej bramki!

74 min - i mamy debiut Gastona Sangoya w Gdyni! Zmienia Pawła Abbotta!

76 min - Paczkowski za Dybca w zespole Pogoni

77 min - Ależ okazja Sangoya! Argentyńczyk odebrał piłkę Żytce i stanął sam przed Misztalem! Niestety bramkarz Pogoni okazał się górą w tym pojedynku! Ależ to mogło być wejście Sangoya!

79 min - i ostatnia zmiana w Arce. Schodzi Mateusz Szwoch, wchodzi Michał Nalepa! Brawa dla Mateusza za kolejny świetny występ!

82 min - z rzutu rożnego dośrodkował Rybicki, a Jałocha piąstkuje, czym uruchomił kontrę Arki! Wyprowadzał ją Bożok, ale wkrótce po przekroczeniu linii środkowej skasowali akcję goście.

84 min - było groźnie! Bez namysłu z powietrza uderzył Rybicki, ale znów wygrał z nim pojedynek Jałocha! Brawo!

85 min - ależ machnął się Misztal! Sangoy starał się dopaść piłkę, ale ostatecznie bramkarz Pogoni zdążył wrócić i wyekspediować ją poza boisko!

86 min - Misztal znów bliski błędu, bo zdecydował się na drybling z Nalepą!

89 min - pierwszy raz z dobrej strony w tym meczu pokazał się Gołębiewski. Spróbował technicznego strzału z ok. 18 metrów, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

90+1 min - Sangoy ograł tym razem Augustyniaka, ale piłka odskoczyła zbyt mocno, by miał okazję do ponownego pojedynku z Misztalem.

90+3 min - Formella pada w polu karnym, ale sędzia nie dostrzegł przewinienia na naszym zawodniku.

KONIEC - nie było najmniejszych wątpliwości, kto jest lepszy w tym spotkaniu. Akcje Bożoka, Formelli i Szwocha raz po raz siały spustoszenie pod bramką Pogoni. Nareszcie bramki w naszych barwach doczekał się Bożok, a trafienie Abbotta daje mu przodownictwo w wyścigu po tytuł króla strzelców. To był kolejny wspaniały wieczór w Gdyni!