20.02.2016

Sparing: Cartusia lepsza od Arki II.

W dzisiejszym meczu sparingowym drugi zespół Arki przegrał z Cartusią Kartuzy 1:3 (1:2).

Rezerwy - Sparing nr 5

Arka II Gdynia - Cartusia Kartuzy 1:3 (1:2)

Bramki: Szawarniak 3' - 9', 18', 55' (sam.)

Arka II (1 połowa): Moczadło - Izdebski, Lisowski, Niciński, Krakowiak - Foks, Hebel - Szawarniak, Stepnowski, Kupczyk - Węsierski

Arka II (2 połowa): Więckowicz - Izdebski, Kaszorek, Pasieka, Gębiś - Hołtyn, Hebel - Szawarniak, Bach, Czapłygin - Wośk

Rozegrane na Narodowym Stadionie Rugby spotkanie zakończyło trwający tydzień obóz dochodzeniowy, podczas którego drużyna trenera Roberta Wilczyńskiego trenowała dwa razy dziennie. Szkoleniowiec po raz kolejny sprawdził sporą liczbę zawodników z zespołu juniorów. Szansę dostał też testowany Krzysztof Szawarniak.

Właśnie ten zawodnik otworzył w 3 min. wynik spotkania wykorzystując dobre dośrodkowanie Konrada Kupczyka. W 9 min. goście doprowadzili do wyrównania po uderzeniu z prawej strony i mecz "rozpoczął się" od nowa.

W 18 min. Cartusia objęła prowadzenie. Błąd bramkarza Arkadiusza Moczadły, który źle obliczył lot piłki i wyszedł przed pole karne, wykorzystał jeden z zawodników rywali.  Minął on naszego bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Po przerwie pechowa interwencja jednego z obrońców Arki zakończyła się trafieniem samobójczym, które ustaliło rezultat meczu na 3:1 dla zespołu z Kartuz.

Kolejny sparing Arka II rozegra w przyszły weekend z Aniołami Garczegorze.