TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

22.10.2015

Konferencja przed Stomilem: W Gdyni musimy wygrywać!

Na konferencji prasowej przed meczem Arka – Stomil obecni byli trener Grzegorz Niciński oraz zawodnicy Paweł Abbott i Marcin Warcholak.

 

  http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A7973_26e223c9b9c06dca9f34416fb577a64f.jpg

 

Na początku rzecznik przedstawił informacje dotyczącą wyróżnień dla Arki za orgnizację spotkań oraz pokazał egzemplarz prosto z drukarni  nowego magazynu klubowego  ”Świat na żółto i na niebiesko” , który będzie jutro w sprzedaży. Cena 10 pln zawiera także 2 pln na wsparcie dla Mariusza!

 

Trener Grzegorz Niciński na początku przedstawił stan kadry przed meczem ze Stomilem.  Wszyscy oprócz Patrika Lomskiego są gotowi do gry i wciąż rywalizują o miejsce w 18-stce.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A7995_51c13dddf51fe6c22cdca89eca236424.jpg

 

Zapytano trenera o proporcje  między ofensywą , a defensywą.

 

Moim zdaniem Arka ma dobrą siłę ofensywną i defensywną.  Oczywiście  w pierwszej fazie tego sezonu popełnialiśmy błędy , ale myślę, że nie jest tak źle z nasza grą defensywną.  Myślę, że wygląda to coraz lepiej.

 

Trener nie uważa, że zespół Stomilu jest w kryzysie.

 

Jest to zespół niezły, który tutaj przyjedzie i na pewno będzie chciał zdobyć punkty. Analizowaliśmy ich grę, widzieliśmy ich mecze, choćby z GKS-em Katowice , gdzie grali bardzo dobrze. Zespół ten ma swoje atuty, jest za nami kilka punktów . Oczywiście przegrali teraz mecz przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec . Mieli problemy kadrowe, teraz mają  jednak wszystkich zawodników do dyspozycji . To ciekawy zespół , który w tej lidze urywa punkty najlepszym.

 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A7978_549f51c5495d3e7b8872511b8dfe52fc.jpg

 

Pawła Abbotta zapytano o to czy wyznaczył sobie  ilość bramek do zdobycia.

 

Staram się nie patrzeć na takie zakłady. Po prostu chcę strzelić jak najwięcej bramek. Jeśli dojdę do 10 chcę stzrelać kolejne. Zawsze jest mało tych bramek i zawsze chce się więcej!  Ciężko powiedzieć jak to dalej pójdzie. W każdym meczu szukam okazji i staram się , aby bramkę zdobyć.

 

Nigdy nie stawiam sobie celu.  Jak do niego dojdziesz to nagle masz odpuścić?  Dlatego nigdy sobie nie zakładam ilości bramek. Zawsze chcesz jak najwięcej.

 

Paweł w Bytowie pauzował z powodu kartek i wie, że od trenera zależy jego powrót do 11-stki.

 

Każdy z nas wie, że nie ma pewnego miejsca w składzie  i dlatego codziennie na treningach musimy pokazywać, że zasługujemy, aby być w 18-stce czy 11-stce.  To jest decyzja trenera i jutro się dowiemy, jaki będzie skład.

 

Pytano  trenera w kontekście meczu z Drutex-Bytovią o rozwiązania taktyczne i możliwości ustawienia poszczególnych zawodników.

 

Wiedzieliśmy, że będziemy grali bez Pawła Abbotta, wysokiego zawodnika  i stąd Rashid wiedział już dzień przed meczem , że wyjdzie na lewej pomocy, ale będzie także próbowany i będzie grał na pozycji nr 9.

 

Ciężko go oceniać po jednym meczu. Warunki gry były bardzo trudne.  Może grac lepiej, ale też nie zawiódł.  To było tydzień temu, teraz mamy większe pole manewru i gramy u siebie.

 

Trener nie chciał  wybiegać w przyszłość dotycząca przerwy zimowej i ewentualnych wzmocnień drużyny.

 

Przed nami mecz ze Stomilem, potem z Chojniczanką i na tym się skupiamy. W każdej drużynie każdy trener chciałby wzmocnień i tak z reguły się dzieje.  Po rundzie usiądziemy i będzie nam łatwiej pomyśleć  co dalej.

 

Marcin Warcholak zna styl gry piątkowego rywala.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A8010_885bc398aa57ebbca9f178a2654e21e7.jpg

 

Marcin Warcholak :

 

W Stomilu spędziłem pół roku. Fajny okres. Wypromowałem się tam i dlatego trafiłem do Arki.  To ambitny zespół, który gra z kontry. Trzeba zwrócić uwagę na Grześka Lecha, który będzie chciał przypomnieć się tutaj w Gdyni .  Gramy u siebie przed własnymi kibicami i będziemy walczyć o 3 punkty.

 

Stomil  nie ma gwiazd, ale jako całość prezentuje się dobrze.  Ich gra bazuje na wszystkich zawodnikach, doświadczony jest trener Jabłoński. Przygotowuje zespół najlepiej jak potrafi . Ja osobiście nie mailem okazji z nim pracować.  

 

Będziemy przygotowani na ten mecz. Nie powinniśmy bać się nikogo, obojętne czy to Stomil, czy Zawisza. Gramy u siebie, musimy tu wygrywać.

 

Pytano Marcina o to, czy czuje się pewniakiem  do gry na lewej stronie obrony.

 

Gdybym był w słabej dyspozycji na pewno trener posadziłby mnie na ławkę. Wiem o tym, że jeśli coś mi nie pójdzie nie zawaha się posadzić mnie na ławkę. Ja cieszę się, że grałem we wszystkich meczach i mogę obiecać , że w każdym meczu będę dawał z siebie 100 procent!

 

 

 notował: tryb

 

 

 SPONSOREM MECZU ZE STOMILEM JEST FIRMA MODERNA

 

img

 


BILETY NA STOMIL W PRZEDSPRZEDAŻY!!!

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BILET_RGB_765105b2f82f0d83095aa62260c9464a.jpg

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BILETY_096f37b192dd58e61ca9f49e75e7c977.jpg
 
 
 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia