21.08.2015

Beniaminek na drodze Arki.

Jak zagra Arka z Zagłębiem? Zdaniem piłkarza beniaminka I ligi Jovana Ninkovicia zespół Grzegorza Nicińskiego nastawi się na otwarty mecz. - Arka teoretycznie jest jednym z kandydatów do awansu i to może być nasz najsilniejszy przeciwnik w lidze. Ale tak samo miało być z Wisłą, a moim zdaniem byliśmy od niej lepsi. To będzie spotkanie z dobrą atmosferą - przekonuje Ninković.

Zagłębie w pierwszych trzech kolejkach zdobyło co prawda tylko trzy punkty, ale pozostawiło po sobie bardzo dobre wrażenie. Na otwarcie sezonu sosnowiczanie przegrali u siebie z Wisłą Płocka 0:1, choć byli zespołem lepszym.

W 2. kolejce beniaminek I ligi wygrał prestiżowe spotkanie z GKS-em w Katowicach 1:0, a ostatnio uległ u siebie 2:3 Wigrom Sułwaki po niezwykle dramatycznym meczu. Wigry do 72. minuty prowadziły 2:0. Zagłębie odpowiedziało dwoma bramkami Michała Fidziukiewicza, jednak ostateczny cios zadał kapitan Wigier Tomasz Jarzębowski. W ostatniej minucie gospodarze mieli rzut karny, którego nie wykorzystał Fidziukiewicz. Przebieg tych spotkań pokazuje, że w Zagłębiu drzemie spory potencjał.

Arkę, która jest wiceliderem tabeli, czeka zatem trudna przeprawa. Może zabrzmi to banalnie, ale wynik jest naprawdę sprawą otwartą.

Z dużym respektem o grze gdynian wypowiada się Jovan Ninković.

- Spodziewam się po Arce, że zagra z nami otwarty mecz. Będzie bardzo, bardzo ciężko. Arka teoretycznie jest jednym z kandydatów do awansu i to może być nasz najsilniejszy przeciwnik w lidze. Ale tak samo miało być z Wisłą, a moim zdaniem byliśmy od niej lepsi. To będzie spotkanie z dobrą atmosferą
- mówi pomocnik Zagłębia w rozmowie z #ZaglebieGol.