14.08.2015

Nasi rywale : GKS Katowice.

Arka wygrała swoje poprzednie spotkanie ligowe z wymagającym rywalem jakim jest Wisła Płock. Los sprawił, że na początku sezonu żółto - niebiescy grają z uznanymi "firmami" . W Gdyni po Zawiszy kolejnym ich rywalem będzie GKS Katowice, który także za cel stawia sobie walkę o awans.

W przerwie letniej doszło do kilku zmian w kadrze zespołu, nie zmienił się jednak trener którym pozostał Piotr Piekarczyk.

Z Katowic odszedł jednak Przemysław Pitry związany z klubem od 5 sezonów. Poza nim zespół opuścili m.in. Piotr Petasz oraz Krzysztof Bodziony.

Drużynę wzmocnili natomiast m.in. Filip Burkhardt, Maciej Bębenek, Daniel Ciechański, Mateusz Kuchta, Wojciech Trochim oraz Dariusz Zapotoczny.

Bilans spotkań GKS - u Katowice w sezonie 2015/2016:

Ogólny:1 zwycięstwo – 0  remisów – 1 porażka

U siebie: 1 zwycięstwo – 0 remisów – 1 porażka

Na wyjeździe: 0zwycięstw – 0 remisów – 0 porażek

Dotychczasowe dwa spotkania katowiczanie rozegrali u siebie. Wygrali na inauguracje z Wigrami 2:0 po bramkach Filipa Burkharda oraz Povilasa Leimonasa. Natomiast w drugim meczu przegrali z Zagłębiem Sosnowiec 0:1.

W poprzednim sezonie Arka kończyła z Katowicami rundę jesienną i wiosenną. Najpierw wygrała u siebie 2:1 po bramkach Brazylijczyków - Marcusa oraz Alana. Na zakończenie sezonu zremisowała bezbramkowo na wyjeździe, będąc jednak przez 90 minut stroną dominującą.

W środę GKS wygrał na wyjeździe w Suwałkach z Wigrami w ramach 1/16 Pucharu Polski 2:0.

Bilans bramek: 2 strzelone – 1 stracona

U siebie: 2 strzelone – 1 stracona

Na wyjeździe: 0 strzelonych –0 straconych

Arkę czeka w sobotę pojedynek z zespołem, który chce awansować do Ekstraklasy w najbliższych dwóch sezonach. Katowiczanie zaznali już goryczy porażki w tym sezonie przegrywając na własnym stadionie z Zagłebiem Sosnowiec. Pojedynek z Arką będzie dla podopiecznych Piotra Piekarczyka pierwszym wyjazdowym spotkaniem i mamy nadzieję, że gospodarze posatwią im wysoko poprzeczkę!

opracował: Sebastian Jędrzejewski