TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

01.08.2014

Żegnamy Cię "Panie Jacku", "Jacku", "Arkowcu".

Ze smutkiem i bólem informujemy, że dziś w nocy odszedł od nas Jacek Dziubiński, postać związana z Arką od 1970 roku (wtedy jako zawodnik juniorów i rezerw). 

 

Przeszedł w Arce wszystkie szczeble od zawodnika po Prezesa. Był w oczach wielu pokoleń następcą śp. Józefa Barbachena i kultywował przywiązanie do Klubu, jego barw i historii.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/dziub_5_f7add69b4321d0bd74bc2e0c25f7dfae.jpg

 

Mimo, że się starał, walczył, przegrał z chorobą. W marcu obchodził 56 urodziny.

 

6 czerwca 1992 roku prowadzony przez Jacka Dziubińskiego zespół Arki bezbramkowo zremisował w Inowrocławiu z miejscową Goplanią. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, iż jeden punkt uzyskany w tej konfrontacji zapewnił upragnioną promocję do drugiej ligi. Sukces był tym cenniejszy, iż skład tamtej drużyny wręcz zdominowali nastoletni wychowankowie trenera, których w kadrze było aż dziesięciu (m.in. obecny drugi trener Grzegorz Niciński).

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/dziub_2_418967a46d6bb6497d91ee634bd84754.jpg


Wreszcie wiosną 1991 roku młody i ambitny szkoleniowiec przejął zagrożony spadkiem do czwartej ligi zespół Arki. Skazani na pożarcie żółto-niebiescy z kilkoma 16 i 17-latkami w składzie spisywali się jednak znakomicie. Najpierw w dobrym stylu uratowali ligowy byt, aby w czerwcu triumfować w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski!

Trzy lata później – 24 września 1994 roku – po raz setny poprowadził Arkę z ławki trenerskiej. Spoglądając na to z perspektywy szkoleniowej karuzeli, jakiej doświadczamy w wielu klubach ligowych w ostatnich latach wyczyn to nie lada!

Jego intuicja, umiejętność selekcji oraz doskonała praca z młodzieżą została zauważona w PZPN. W sierpniu 2006 roku – jako pierwszy i jedyny jak dotąd wychowanek Arki – dostąpił zaszczytu prowadzenia narodowej kadry juniorów.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/dziub_4_8849a28ce5f3d7345f1ccb5bffc80534.jpg


W sierpniu 2008 roku prowadzony przez niego zespół zainaugurował rozgrywki w Młodej Ekstraklasie. Swoim podopiecznym zaszczepił wzorce, którym hołdowali jego nauczyciele w osobach Józefa Barbachena i Stanisława Malona: pracowitość, poszanowanie klubowych barw i tradycji. Warto zauważyć, iż stanowiący główną siłę teamu ME rocznik 1990 to drugi – po graczach urodzonych w 1973 roku – stworzony w Arce przez Dziubińskiego od podstaw utalentowany zespół. Wielu z nich już od 2008 roku wchodzi szeroką ławą do pierwszego zespołu, a m.in. Marcin Budziński czy Wojciech Wilczyński to także reprezentanci Polski w juniorskich i młodzieżowych kategoriach wiekowych.

Jacek Dziubiński to prawdziwy rekordzista wśród trenerów naszego klubu. Prowadził żółto-niebieskich aż w 136 meczach! Jest jednym z trzech – obok Polakowa i Słaboszowskiego – szkoleniowców, którzy przekroczyli barierę stu gier na ławce trenerskiej Arki. Warto dodać, iż pięciokrotnie podejmował się prowadzenia pierwszego zespołu – to absolutny rekord. Jednak spośród setek ludzi przez dziesięciolecia działających ku chwale klubu wyróżnia go jeszcze jedna rzecz. Tylko on – w 85-letniej historii klubu – związany był z Arką jako zawodnik, trener i prezes oraz wiceprezes (HTM Arka).

 

W ostatnich latach łączył funkcję trenera koordynatora młodzieży oraz  trenera juniorów. Był absolwentem AWF w Gdańsku oraz AWF Wrocław (studia podyplomowe).  Ukończył Szkołę trenerów z tytułem UEFA PRO (2009).

 

Prowadził także kadry Polski od U-16 do U-19 (lata 2005-2008). Prowadził kadrę Pomorza i był wiceprezesem ds. szkolenia w Pomorskim ZPN. 

 

Pamięć o nim będzie wieczna i zapisana na kartach historii Arki. Nie da się zastąpić jego entuzjazmu, pracowitości  i oddania Arce.

 

Spoczywaj w pokoju!

 

Pogrążonej w bólu Rodzinie i wszystkim bliskim Pana Jacka składamy wyrazy współczucia. 

 

Rada Nadzorcza, Zarząd, pracownicy, trenerzy i zawodnicy wszystkich drużyn SSA Arka Gdynia.

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia