28.06.2014

Pierwszy sparing: Arka - Pogoń 1:1. Kolejne nowe twarze.

Dziś Arka rozegrała pierwszy mecz sparingowy przed nadchodzącym nowym sezonem 2014/15. Dużo zmian w kadrze naszego zespołu, a także sztabie szkoleniowym powoduje, że takie mecze wywołują szczególnie duże zainteresowanie. Na atrakcyjność spotkania wpłynął także rywal, którym była w Gniewinie ekstraklasowa Pogoń Szczecin. Mecz zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla gdynian zdobył Juraszek

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

Bramki: Juraszek 67' Bąk 12'(k)

Na skrót meczu zapraszamy na stonę ARKA-TV

Arka: Struski - Kowalski (46' Marcjanik), Sobieraj (46' Juraszek), Warcholak (46' Dampc), Ciarkowski (68' Brzuzy), Osłowski (82' Glauber), Arłukowicz (77' Koziara), Marciniak (60' Gałecki), Wojowski (46' Nalepa), Calderon, Giel.

Pogoń: Janukiewicz (46' Kudła) -  Frączczak (46' Marczuk), Golla (46' Dąbrowski), Hernani (46' S. Murawski), Matynia (46' Lewandowski), Wojtkowski (46' Rudol), Matras (46' Kotłowski), Akahoshi (35' Kun), R. Murawski (46' Rogalski), Murayama (46' Walski), Bąk (46' Zieliński).

Żółta kartka: Struski

W zespole Arki pojawiły się dwie nowe postaci w stosunku do tego, co można było obserwować na dotychczasowych treningach. Jedną z nich jest 30-letni Hiszpan, Antonio Calderon. To filigranowy, bo mierzący zaledwie 168 cm wzrostu pomocnik, który wiosną występował w zespole 2-ligowej Legionovii, a wcześniej wyłącznie na boiskach w swojej ojczyźnie. Jest wychowankiem Malagi, ale nigdy nie zagrał na poziomie rozgrywkowym wyższym niż trzeci. W zespole polskiego drugoligowca zdobył trzy bramki, a swoją postawą zwrócił uwagę Jagielloni Białystok, która szukała zastępcy w razie odejścia Daniego Quintany.

Drugą nową twarzą jest Maciej Osłowski, 26-letni uniwersalny obrońca, ostatnio broniący barw Gryfa Wejherowo. To wychowanek Lechii Gdańsk, mający za sobą występy w Dolcanie Ząbki, Kaszubii Kościerzyna, a także Polonii Gdańsk.

0 min  - rozpoczęła Pogoń

3 min - od początku widać, że testowany Calderon próbuje brać na siebie ciężar rozgrywania piłki. Zobaczymy, czy dzisiejszym występem potwierdzie bardzo wysokie oceny zbierane w Legionovii.

7 min - pierwsza groźniejsza akcja w tym meczu, a zorganizowali ją zawodnicy Pogoni. Bąk był jednak na spalonym.

9 min - Bąk zagrał z prawej strony w poprzek naszego pola karnego, ale doświadczony Kowalski wyjaśnił sytuację. Póki co, optyczna przewaga Pogoni.

12 min - po zagraniu prostopadłym w pole karne, na czystej pozycji znalazł się Wojtkowski. Struskiemu nie pozostało nic innego jak faulować rywala, a sędziemu podyktować jedenastkę. W meczu ligowym, to byłaby czerowna kartka dla naszego bramkarza, dziś jest tylko żółta...

12 min - gol dla Pogoni! Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Jakub Bąk.

21 min - pierwsza obiecująca akcja Arki. Piłkę z własnej połowy wyprowadził Wojowski, ale jego podanie do Giela w pole karne było już niedokładne.

22 min - dobrą akcję w odpowiedzi przeprowadziła Pogoń. Najpierw niebezpiecznie zacentrował w pole karne Bąk, ale udało się z tym zagraniem uporaćżółto-niebieskim. Do odbitej piłki doszedł jeszcze Murawski i po efektownej akcji oddał niecelny strzał z 16-tu metrów.

23 min - najlepsza akcja Arki w tym meczu! Z lewej strony bardzo dobrze zacentrował Warcholak, a stojący na 8 metrze Ciarkowski uderzył z powietrza, ale szkoda że tylko w boczną siatkę!

24 min - i znów dobra akcja gdynian! Tym razem Wojowski zagrał w pole karne do Giela, ale ten o włos przegrał wyścig o pilkę z Janukiewiczem!

26 min - kolejna akcja Arki godna odnotowania! Kilka podań na jeden kontakt spowodowało, że Wojowski dogrywając z lewej strony "wyciagnął" z bramki Janukiewicza, niestety podanie nie dotarło do żadnego z arkowców, bo sytuację wyjaśnił Hernani

28 min - po odegraniu Giela z 30 metrów uderzył Arłukowicz. Niecelnie.

32 min - bardzo groźne uderzenie z 20 metrów Marciniaka! Bardzo niewiele się pomylił!

33 min - znów na brawa zasłużył nasz zespół! Giel w polu karnym odegrał do Calderona, a ten uderzył, ale zabrakło precyzji. jednak ładna akcja Arki!

40 min - rzut wolny z 28 metrów po faulu na Arłukowiczu wykonał Warcholak. Uderzył potężnie, ale prosto w mur!

43 min - niezła indywidualna akcja Piotra Giela, który wpadł z piłką w pole karne,ale ostatecznie przegrał rywalizację z Hernanim

PRZERWA - Pogoń zasłużenie objęła prowadzenie w tym meczu, ale wynik do przerwy już nie oddaje dalszego przebiegu tego spotkania. Po stracie gola, Arka odwaznie zaatakowała i stworzyła kilka bardzo dobrych akcji i groźnych sytuacji pod bramką Pogoni. Niestety brakowi skuteczności "zawdzięczamy" prowadzenie szczecinian.

46 min - w Arce cztery zmiany: Juraszek za Sobieraja, Dampc za Warcholaka, Marcjanik za Kowalskiego, Nalepa za Wojowskiego

50 min - druga połowa zaczęła się od ataków Arki. Marciniak poholował piłkę wzdłuż 20 metra, ale przegapił moment do prostopdałego podania do Giela, a chwilę później rywale odebrali mu futbolówkę.

55 min - pierwsza groźniejsza akcja Pogoni od dłuższego czasu. Centrę w pole dobrze wybił poza boisko Dampc.

56 min - Struski miał problemy z dwoma dośrodkowaniami z bocznej strefy boiska, ale ostatecznie obyło się bez straty gola

58 min - trudny do upilnowania dla rywali jest zwinny Calderon, dlatego portowcy często uciekają się do fauli na tym filigranowym zawodniku

61 min - Kudła interweniował ręką poza polem karnym i mamy rzut wolny pośredni z 17 metrów. Niestety Arkowcy źle rozegrali ten stały fragment i nie udało się nawet oddac strzału w kierunku bramki

62 min - znów niepewnie Struski, ale była asekuracja ze strony obrony, a konkretnie Juraszka

67 min - Ciarkowski zacentrował z rzutu rożnego, a Juraszek strzałem głową pokonuje bramkarza Pogoni!

76 min - bardzo ładny wypad Arki, 3 na 3! Nalepa świetnie wyłozył piłkę Brzuzemu, ale jego strzał został zablokowany! Szkoda, bo to była dogodna sytuacja!

77 min -  centra Brzuzego w pole karne spada na głowę Giela, ale strzał napastnika niecelny!

80 min - Kamil Zieliński znalazł się z piłką w naszym polu karnym, ale wzorowo zablokowali go defensorzy z Gdyni

83 min - Marcjanik pewnie wybija piłkę po centrze Walskiego w nasze pole karne

84 min - mocny strzał z rzutu wolnego Rogalskiego przed siebie broni Struski! Dobrze, że znów czujni byli nasi obrońcy!

86 min - indywidualna akcja Giela lewym skrzydłem została sfinalizowana przez niego strzałem z bardzo ostrego kąta! Z uderzeniem poradził sobie Kudła.

88 min - dobra akcja Calderona z Gielem, ale w ostatniej chwili podanie w pole karne zostało przecięte przez jednego z rywali