TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

20.06.2014

Dariusz Dźwigała: Praca w Arce to dla mnie spory awans sportowy.

- Praca w Arce to dla mnie spory awans sportowy. A także spełnienie ambicji. Jako piłkarz zawsze mierzyłem wysoko, będąc trenerem, też marzy mi się, aby pracować w I lidze czy potem w ekstraklasie - mówi Dariusz Dźwigała nowy trener Arki Gdynia.45-letni były piłkarz m.in. Polonii Warszawa, Pogoni Szczecin oraz Górnika Zabrze będzie nowym trenerem Arki. Z gdyńskim klubem zwiąże się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon.


- Nie ukrywam, że nastąpił szybki zwrot w akcji - mówi Dźwigała w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.

 

- Byłem po słowie z działaczami Energetyka ROW Rybnik i nagle dostałem telefon z Arki. Bardzo się ucieszyłem. Przez rok nie miałem pracy, rozmawiałem z różnymi klubami, ale konkretów nie było. I teraz dwie propozycje naraz. Jest mi głupio wobec ROW-u, bo nasze rozmowy były zaawansowane, ale kontraktu tam jeszcze nie podpisałem. Praca w Arce to dla mnie spory awans sportowy. A także spełnienie ambicji. Jako piłkarz zawsze mierzyłem wysoko, będąc trenerem, też marzy mi się, aby pracować w I lidze czy potem w ekstraklasie. Dla tego o wyborze Arki zadecydowały względy sportowe - podkreśla nowy opiekun żółto-niebieskich, który stawia sobie bardzo ambitne cele.

 

A jakie zadanie postawili przed nim gdyńscy działacze?

- Rozmawialiśmy o planach na przyszłość. Takie kluby jak Arka zasługują na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wiem, jaki zawód był, że w tym sezonie nie udało się awansować. Przede mną niełatwe zadanie. Z Arki odeszło 11 zawodników. Powstanie tutaj zupełnie nowy zespół. Ale z drugiej strony to może być moja autorska drużyna - uważa Dźwigała. I dodaje, że ma już na oku piłkarzy, którzy mogliby zasilić szeregi gdynian.

- Konsultuję te sprawy na bieżąco z działaczami Arki. Z drugiej strony nie można dać się zwariować. Poruszamy się w określonych ramach finansowych i muszę zachować rozwagę. Poza tym Arka jest dobrą marką dla piłkarzy. Ma świetną bazę. Daje warunki rozwoju piłkarzowi - dodaje szkoleniowiec.

Dźwigała pierwsze szlify w pracy szkoleniowej zbierał w Starcie Otwock, gdzie był grającym trenerem. Potem skupił się już wyłącznie na trenerce. Przez pół roku prowadził w III lidze Radomiak Radom, z którego odszedł, gdy ten prowadził w tabeli sześcioma punktami przewagi nad wiceliderem. W sezonie 2011/12 został asystentem Tomasza Hajty w Jagiellonii Białystok.

- Zdaję sobie sprawę, jakie są wymagania w Arce. Gdy pracowałem w Radomiaku Radom, presja była ogromna. W sporcie i życiu człowiek musi sobie radzić z takimi sytuacjami. Mnie nie przerażają żadne wyzwania - przekonuje nowy szkoleniowiec Arki.

 

Piotr Wiśniewski
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia