10.05.2014

Statystyka meczu Arka - Dolcan: Druga wiosenna porażka żółto-niebieskich.

Porażka 0:2 z Dolcanem bardzo komplikuje sytuację Arki. Nie jest to bowiem porażka zespołu, który ucieka, ale goni rywali. Przed tą kolejką Arka miała punkt straty do drugiego miejsca, a teraz są to już 4 punkty.

Przed trenerem i zawodnikami teraz tydzień, aby oczyścić głowy i przygotować się do spotkania w Stróżach. Mecz z Dolcanem to praktycznie pogoń Arki od 29 minuty po "prezencie" jakim było podanie Mateusza Cichockiego do rywala, który z zimną krwią wykorzystał sytuację. Wydawało się, że uda się po czerwonej kartce dla rywala. Stało się to zaledwie 2 minuty po utracie bramki. Niestety Arka do przerwy oddała 4  celne strzały, ale bez efektu.

W 2 połowie siły się wyrównały. "Radza" otrzymał drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę. Ostatnio w Gdyni Arka kończy mecze w 10-tkę...  Z Łęczną się udało, teraz niestety mimo znakomitej szansy jaką miał w 65 minucie Mateusz Szwoch, to goście w końcówce dobili nasz zespół. Katem Arki okazał się najlepszy strzelec ligi Dariusz Zjawiński. Wcześniej dwukrotnie Michał Szromnik ratował Arkę po kontratakach gości.

Goście udowodnili, że miano najskuteczniejszej drużyny 1 ligi nie jest przypadkowe. W 5 na 6 ostatnich spotkań zagrali także na "zero" z tyłu i ich awans w tabeli nie jest zaskoczeniem. Wyprzedzili Arkę w tabeli wiosny.

Żółto-niebiescy są wciąż w czołówce, ale sygnałem alarmowym jest fakt, że na 8 spotkań w lidze wygrali dwa razy (Katowice, Łęczna). W pozostałych 4 remisy i 2 porażki. Na pięć kolejek przed końcem sezonu Arka musi odrobić 4 punkty straty, a więc jeśli do tej pory miała "margines błędu",  to po meczu z Dolcanem, przy wygranej Górnika już go nie ma.