TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

21.02.2014

W sobotę z Olimpią. Trzy nowe twarze.

W sobotę o godz. 15.00 Arka rozegra swój dziesiąty sparing w tym roku. Do Gdyni przyjedzie nasz pierwszoligowy rywal, Olimpia Grudziądz.

 

Jak już informowaliśmy wcześniej, ten mecz odbędzie się na boisku „B” przy ul Olimpijskiej, czyli w popularnej „klatce”. To boisko nie należy do najbardziej komfortowych dla kibiców, ale jest wyposażone w najlepszą sztuczną murawę spośród wszystkich dostępnych dla Arki obiektów. Lepsza murawa to mniejsze ryzyko kontuzji, a to jest w tym momencie najważniejsze. Zdecydowanie niepotrzebne nam są kolejne kontuzje i kolejne osłabienia, bo przecież wznowienie rozgrywek już za dwa tygodnie.  

 

Jutrzejsze spotkanie zapowiada się szczególnie ciekawie przede wszystkim ze względu na nowych zawodników, którzy powinni zagrać w zespole Arki. Szansę zaprezentowania się trenerowi i kibicom otrzyma z pewnością Mateusz Cichocki, którego wypożyczenie z Legii Warszawa zostało dziś sfinalizowane. W obliczu kontuzji Marcjanika, dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi Cichocki wyrasta na jednego z głównych kandydatów do gry w wyjściowej jedenastce na pierwszy mecz ligowy.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/kowalski_ea1df45ccf079b7cf39202565ba4567f.jpg

Tomasz Kowalski, foto: widzew.pl

 

Kolejnym piłkarzem, który po raz pierwszy zagra z naszym zespołem jest Tomasz Kowalski. Pomocnik Widzewa Łódź, którego wypożyczenie do Arki jest już niemal przesądzone, dziś wieczorem dotarł do Gdyni. Kowalski jest równolatkiem Cichockiego (urodził się 14 września 1992 r.) i minionej jesieni wystąpił w sześciu meczach ligowych Widzewa, choć tylko raz od pierwszej minuty.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/tyszczenko_80b7727f0455bf88a93dd6d45703f37c.jpg

Igor Tyszczenko, foto: fckarpaty.com.ua

 

W drodze do naszego miasta powinien być już także trzeci ze spodziewanych nowych zawodników, Ukrainiec Igor Tyszczenko. Ten zawodnik ma najdłuższą drogę do pokonania, bo jedzie do nas aż ze Lwowa, gdzie gra w zespole Karpat. Urodził się 11 maja 1989 roku we Władywostoku i mierzy 180 cm. Ukrainiec może grać jako pomocnik, ale także w linii obrony. Tyszczenko, zanim wzmocni Arkę, będzie musiał przekonać do swoich umiejętności trenera Pawła Sikorę. W tym sezonie zagrał w sześciu spotkaniach ligowych Karpat oraz w dziewięciu meczach zespołu, będącego odpowiednikiem naszej niedawnej Młodej Ekstraklasy. W tych rozgrywkach Tyszczenko może się pochwalić trzema trafieniami.

 

Arkadiusz Skubek
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia