01.02.2014

Wysokie zwycięstwo rezerw w sparingu.

W rozgrywanym na Narodowym Stadionie Rugby meczu sparingowym rezerwy Arki pewnie pokonały Amatora Kiełpino 4:1 (1:0). Było to drugie zwycięstwo naszych młodych piłkarzy w trakcie zimowych przygotowań.

Sparing nr 3 - rezerwy

Arka II Gdynia – Amator Kiełpino 4:1 (1:0)

Bramki dla Arki: Wardziński 2, Jankowski, Mrozik

Arka II: Kędra – Stolc, Kubowicz, Sztandar, Dampc – Matys (46' Mosiejko), Patelczyk (65' Aurelio) – Wardziński (46' Mrozik), Aurelio (46' Kreft), Jankowski (46' Kowalczyk) – Patok (65' Wardziński)

Po raz kolejny nasz zespół zagrał bez kilku podstawowych zawodników, którzy wystąpili w rozegranym wcześniej meczu sparingowym pierwszej drużyny z Gryfem Wejherowo. Nie przeszkodziło to jednak podopiecznym trenera Grzegorza Witta w odniesieniu wyraźnego zwycięstwo.

Arka przeważała na boisku przez pełne 90 minut. Wynik „otworzył” w pierwszej połowie Michał Jankowski, a po przerwie do siatki trafili: dwukrotnie Maciej Wardziński oraz Kacper Mrozik. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale chociażby po strzale głową Filipa Patoka piłkę z liniii bramkowej wybił jeden z obrońców. Gości z Kiełpina stać było jedynie na honorowego gola.

Trener Grzegorz Witt po meczu:

- Mieliśmy przez 90 minut zdecydowaną przewagę. Stworzyliśmy jeszcze kilka groźnych akcji i wynik mógł być nawet wyższy. Rywale z kolei nie stworzyli praktycznie żadnego zagrożenia, a bramka dla nich padła dosyć przypadkowo. Warunki do gry były dziś trudne, zawodnicy trochę się ślizgali na boisku, ale jednostka treningowa została odbyta i mogę ją ocenić pozytywnie.