02.11.2013

Arka - Chojniczanka 3:2. Złoty gol Juraszka!

Gol Juraszka w doliczonym czasie gry dał Arce trzy punkty w meczu, który na długo zapadnie w pamięć gdyńskich kibiców. Prowadzenie 2:0 żółto-niebiescy stracili w trzy minuty, ale w ostatniej akcji meczu potrafili je odzyskać. Trzy punkty windują Arkę w ścisłym czubie tabeli!

15. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice  3:2 (0:0)

Bramki: Aleksander 49', 75', Juraszek 90+3' - Iwanicki 80', 83'

Arka: Szromnik - Budka, Sobieraj, Juraszek, Tomasik - Jarzębowski, Pruchnik - da Silva, Szwoch (74' Jamróz), Wojowski (62' Rzuchowski) -  Aleksander

Chojniczanka: Misztal - Bednarek, Radler, Jędrzejczyk, Wypij, Mikołajczak, Orłowski (81' Ziąbski), Ropiejko (57' Ostalczyk), Feciuch, Wojdyga (64' Iwanicki), Chyła

Żółte kartki: Juraszek - Ropiejko, Mikołajczak, Radler

Sędzia:  Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Widzów: 5728

Zapraszamy na materiał przedstawiający kulisy meczu w  ARKA-TV

0 min - mamy przyjemną, listopadową sobotę, a na trybunach w Gdyni, mimo świątecznego weekendu, spora liczba kibiców. Na sektorze gości na razie nie widać i nie słychać nikogo z Chojnic, tam na razie dominują przyjezdni z Gdańska.

0 min - lekka mżawka powinna dzisiaj sprzyjać szybkiej grze, oby stało się to atutem żółto-niebieskich

0 min - z uwagą będziemy przyglądać się poczynaniom sędziego Szczerbowicza, ktory dziś debiutuje w 1. lidze, a mamy prawo przypuszczać, że nie będzie to najłatwiejsze spotkanie dla arbitra

1 min - od środka rozpoczęła Arka.

3 min - Radler wykonał rzut wolny z ok. 22 metrów. Jego strzał poszybował w bezpiecznej wysokości nad poprzeczką

5 min - tego mozna było się spodziewać. Brutalny faul Ropiejki na Tomasiku kończy się żółtą kartką dla zawodnika z Chojnic. Gorzej, że Tomasik musi na kilka minut opóścić boisko.

8 min - niepotrzebny faul Wojowskiego z lewej strony naszego pola karnego. Z dośrodkowaniem Wojdygi radzą sobie obrońcy Arki.

12 min - dużo nerwów zarówno wśród piłkarzy, jak i arbitra. Oby szybko wszyscy się z tym uporali.

15 min - potężny i celny strzał z 30 metrów oddał Bednarek, ale Szromnik bardzo pewnie broni.

17 min - było bardzo groźnie pod bramką Arki. Na szczęście rywale spalili i nie uszło to uwadze sędziego asystenta.

20 min - zablokowane dośrodkowanie Budki i pierwszy korner dla Arki wykona Szwoch. Krótkie rozegranie z Pruchnikiem pozwoliło dośrodkować w pole karne, gdzie do piłki doszedł Budka, uderzył, ale strzał został zablokowany!

23 min - Chojniczanka zdaje się już trochę zmęczona szaleńczymi atakami na zawodnikow Arki, dała się nareszcie zepchnąć bliżej swojego pola karnego. Gdynianompóki co brakuje troche szczęścia i dokladności, aby móc postraszyć Misztala groźnym strzałem.

29 min - sędzia przerwał grę, bo na boisku leży Tomasz Mikołajczak i potrzebna jest interwencja służb medycznych

34 min - Wypij sfaulował Wojowskiego w okolicach narożnika pola karnego. Pierwsza próba centry Pruchnika zatrzymała się na obrońcach, poprawka również, ale tym razem bliski siegnięcia piłki był Budka.

39 min - ładne dośrodkowanie Tomasika dociera do Szwocha, ale próba strzału głową Mateusza nieudana.

41 min - Wojowski ładnie dostrzegł da Silvę w polu karnym Chojniczanki, Brazylijczyk odegrał do Jarzębowskiego, ale nasz kapitan nie miał z czego uderzyć.

PRZERWA - więcej nerwów niż składnej gry i strzałów na bramkę mieliśmy w pierwszej połowie meczu. Po dwudziestu minutach, w których bardzo wysoko nacisnęli przyjezdni, gra się wyrównała i Arka próbowała zagrozić głównie ze stałych fragmentów gry. Niestety nie przyniosły one pożądanych skutków, bo zespół z Chojnic uważnie się broni. Z biegiem czasu powinny się jednak mnożyć błędy i to powinna być szansa dla zespołu Sikory

46 min - Ropiejko wyszedł z groźną akcją, ale na szczęście pogubił się przed naszym polem karnym!

49 min - goooollll dla Arki! Spore zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnych Chojniczanki, głową w kierunku Aleksandra zagrał Juraszek, a napastnik Arki takich okazji nie marnuje!

50 min - spory błąd w obronie gdyńskiej. Na szczęście w ostatniej chwili ratujemy się wybiciem piłki na rzut rożny!

53 min - po dosrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wypada z rąk Szromnikowi, a piłkę zagraną w kierunku bramki ofiarnie wybija Jarzębowski!

58 min - Arka wyprowadza kontrataki, bo Chojniczanka zdecydowała się zagrać zdecydowanie bardziej ofensywnie. Na razie nie udało się zakończyć żadnej z takich akcji strzałem.

60 min - Juraszek najwyżej wyskoczył przy dosrodkowaniu Pruchnika z rzutu wolnego i Misztal z najwyszym trudem broni!

61 min - fantastyczny strzał Wojowskiego z 16 metrów na poprzeczkę zbija Misztal! Ależ okazja!

65 min - Ostalczyk uderzył obok muru z rzutu wolnego z 25 metrów, ale na szczęście da Silva odbił do uderzenie na rzut rożny.

69 min - ładna akcja na prawym skrzydle Aleksandra i dośrodkowanie w kierunku Pruchnika. Nasz pomocnik niestety strzału nie zdołał oddać, a przy walce z obrońcą mocno ucierpiał.

71 min - Szwoch uderzał z 14 metrów, ale znów rykoszet i tylko kolejny korner dla Arki.

75 min - gooooolllll dla Arki! Aleksander popisał się kapitalną indywidualną akcją, ograł trzech rywali i posłał piłkę obok bezradnego Misztala!

78 min - Tomasik z dystansu obok bramki. Ale to była dobra próba naszego lewego obrońcy.

80 min - gol dla Chojniczanki! Strzał Iwanickiego z 20 metrów odbił się od jednego z obrońców i niespodziewanie wpada do bramki!

83 min - klops! Sobieraj popełnia fatalny błąd, który bezwzględnie wykorzystał Iwanicki!

87 min - Arka szuka trzeciego gola, ale musi wystrzegać się błędów we własnym polu karnym, bo te przytrafiają się nam regularnie.

89 min - Budka posłał piłkę w pole karne i zabrakło kilku centymetrów, żeby Jamróz jej dosiegnął i uszczęśliwił trybuny!

90+3 min - Pruchnik z rzutu wolnego, a Juraszek wbija ją do bramki!!! GOOOOOLLLLL

KONIEC - fantastyczna druga połowa tego meczu, a przede wszystkim wielki wyczyn Juraszka, który w doliczonym czasie gry dał zwycięstwo Arce! Takie wygrane budują zespół i ważne, aby tego nie zaprzepaścić!