TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka LinkedIn pfr Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

02.09.2013

Po 6 kolejce: Pierwsze zwycięstwa i porażki. Smutek w Gdyni.

Po 6 kolejkach na prowadzeniu umocniły się dwa zespoły. Swoje mecze wygrały Bełchatów oraz Dolcan Ząbki. Wicelider przegrywał u siebie do przerwy 0:1, jednak przewaga jednego zawodnika dała w końcówce efekt w postaci dwóch bramek dających 3 punkty.

 

Takiego przebiegu nie miało niestety dla kibiców w Gdyni spotkanie Arki z Okocimskim. Do przerwy goście prowadzili 1:0. Gdy Arka dzięki piątej bramce w rozgrywkach Arkadiusza Aleksandra po znakomitej asyście Radosława Pruchnika, wreszcie dopadła rywali, ci skorzystali z dekoncentracji/gapiostwa/błędów  rywali i zadali błyskawiczną odpowiedź.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_2666_kopia_0f20a0ac6ac71c9affc65bb555558dea.jpg

 

To z pewnością bardzo przykra niespodzianka dla wszystkich fanów żółto-niebieskich. Wróciły koszmary z poprzednich sezonów i oby wymuszona pauza wpłynęła pozytywnie na nasz zespół i za dwa tygodnie w meczu z Miedzią zdobyli komplet punktów, przed późniejszą serią wyjazdów.

 

Teraz Arka wykorzysta przerwę w rozgrywkach ekstraklasy i rozegra sparing w Bydgoszczy.

 

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odniosła Sandecja wygrywając z ROW-em w Rybniku 3:2. Właśnie ROW i Miedź , która uległa liderowi pozostają bez wygranej w rozgrywkach.  Drugim zespołem z pierwszą pełną zdobyczą został Stomil, który rzutem na taśmę wygrał po rzucie karnym w Chojnicach.

 

Pierwszej porażki zaznała dobrze spisująca się w rozgrywkach Wisła Płock. Musiała uznać wyższość grającego na razie bezkompromisowo Kolejarza Stróże.

 

Wyniki 6 kolejki 1 ligi:

 

Arka Gdynia - Okocimski Brzesko 1:2 (0:1)
0:1 - Michał Szewczyk 39'
1:1 - Arkadiusz Aleksander 77'
1:2 - Piotr Darmochwał 78'

 

RELACJA I SKRÓT Z MECZU


Arka: Michał Szromnik - Glauber (46' Marcin Radzewicz), Tomasz Jarzębowski, Krzysztof Sobieraj, Dawid Kubowicz (73' Łukasz Jamróz), Marcus Vinicius, Radosław Pruchnik, Michał Rzuchowski (55' Michał Szubert), Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik, Arkadiusz Aleksander.

 

Okocimski: Marek Pączek - Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Arkadiusz Ryś, Mateusz Niechciał, Bruno Żołądź, Michał Nawrot (82' Konrad Cebula), Piotr Darmochwał, Robert Smoliński (63' Maciej Termanowski), Michał Szewczyk (71' Bartosz Sobotka), Patryk Stefański.

 

Żółte kartki: Glauber, Marcin Radzewicz, Łukasz Jamróz (Arka) oraz Robert Smoliński, Piotr Darmochwał, Konrad Cebula, Marek Pączek (Okocimski).

 

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).

Widzów: 5431.

 

Energetyk ROW Rybnik - Sandecja Nowy Sącz 2:3 (1:0)
1:0 Daniel Feruga (29)

2:0 Daniel Feruga (51)

2:1 Fabian Fałowski (62)

2:2 Fabian Fałowski (65)

2:3 Adrian Mójta (89-karny)

Energetyk: Skrzeszewski - Krotofil (79. Gładkowski), Grolik, Szary, Kutarba - Jary (66. Słodowy), Muszalik, Kurzawa (79. Szatkowski), Feruga - Nowacki, Cisse

Sandecja: Cabaj - Makuch, Petran, Czarnecki, Mójta - Bębenekl , Nather, Margoll (72. Szczepański), Zawiślan (61. Certik) - Grzeszczyk, Fałowski (82. Kalisz)

 

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec)
Widzów: 4150

Górnik Łęczna - GKS Katowice 3:0 (1:0
)
1:0 - Zwoliński 5'
2:0 - Zwoliński 77'
3:0 - Nowak 79'


Górnik: Prusak - Tadrowski, Szmatiuk, Bielak, Sasin - Bonin (61' Niedziela), Nowak, Zawistowski (74' Kozacuks), Nikitović, Szałachowski (84' Wiązowski) - Zwoliński.

 

Sandecja: Budziłek - Sadzawicki (75' Cholerzyński), Kamiński, Jurkowski, Pietrzak - Wróbel (67' Chwalibogowski), Duda, Wołkowicz, Fonfara, Figiel (38' Dobroliński) - Pitry.

 

Żółte kartki: Nikitović, Szałachowski, Tadrowski (Górnik) oraz Chwalibogowski, Wołkowicz (GKS).

Czerwona kartka: Budziłek /35' za faul/ (GKS).

 

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

Widzów: 2000.

 

Puszcza Niepołomice - GKS Tychy 1:1 (1:0)
1:0 - Łukasz Nowak 7'
1:1 - Paweł Smółka 66'


Puszcza Niepołomice: Andrzej Sobieszczyk - Marcin Zontek, Marcin Biernat, Arkadiusz Lewiński, Michał Mikołajczyk, Longinus Uwakwe (60' Jarosław Lizak), Łukasz Nowak, Dawid Kałat (65' Wallace Benevente), Mateusz Cholewiak, Paweł Moskwik, Sebastian Janik (75' Bartosz Biel).

GKS Tychy:
Maciej Budka - Damian Krajanowski, Łukasz Kopczyk, Mariusz Masternak, Adrian Chomiuk, Damian Szczęsny (85' Mateusz Mączyński), Patrik Carnota, Marcel Gąsior, Łukasz Małkowski, Daniel Mąka (46' Bartosz Flis), Paweł Smółka (80' Dawid Dzięgielewski).

Żółte kartki:
Uwakwe, Zontek (Puszcza) oraz Smółka, Gąsior (GKS).

Czerwona kartka: Zontek /90+3' za drugą żółtą/ (Puszcza).

Sędzia:
Zbigniew Dobrynin (Łódź).

widzów: 600.

 

Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)
0:1 - Grzegorz Lech (k.) 89'

Chojniczanka: Rafał Misztal - Daniel Chyła, Robert Bednarek, Błażej Radler, Norbert Jędrzejczyk, Paweł Iwanicki (60' Maciej Ropiejko), Krystian Feciuch, Kosuke Ikegami (83' Marcin Orłowski), Artur Pląskowski, Filipe Godinho (58' Tomasz Ostalczyk), Tomasz Mikołajczak.

 

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Kamil Hempel, Dawid Kucharski, Bartosz Papka, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech, Tomasz Bzdęga (80' Daniel Michałowski), Paweł Łukasik (30' Szymon Kaźmierowski).

Żółte kartki
: Chyła, Pląskowski, Mikołajczak (Chojniczanka) oraz Lech, Bzdęga, Papka, Głowacki, Kucharski, Hempel (Stomil).

Sędzia
: Robert Marciniak (Kraków)

 

 

Olimpia Grudziądz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:2 (0:2)
0:1 - Vojtech Horvath 5'
0:2 - Rafał Kujawa 26'
1:2 - Adam Cieśliński (k.) 63'
2:2 - Dariusz Gawęcki 78'


Olimpia: Daniel Osiecki - Michal Piter-Bucko, Sławomir Mazurkiewicz, Michał Łabędzki, Maciej Rogalski, Robert Pisarczuk, Dariusz Kłus (72' Dariusz Gawęcki), Marcin Smoliński, Piotr Ruszkul (52' Robert Szczot), Maciej Kowalczyk (90+2' Łukasz Suchocki), Adam Cieśliński.

 

Termalica: Sebastian Nowak - Karol Piątek, Jakub Czerwiński, Dalibor Pleva, Dariusz Jarecki (73' Bartosz Kopacz), Łukasz Pielorz, Vojtech Horvath, Jakub Kiełb, Dawid Sołdecki (67' Andrzej Rybski), Tomasz Foszmańczyk (81' Emil Drozdowicz), Rafał Kujawa.

 

Żółte kartki: Rogalski (Olimpia) oraz Jarecki, Kiełb, Kujawa (Termalica).

Czerwone kartki: Maciej Rogalski /47' - za drugą żółtą/ (Olimpia) oraz Jakub Kiełb /87' - za drugą żółtą/ (Termalica).

 

Sędzia:  Łukasz Bednarek (Koszalin).

widzów: 900.

 

Dolcan Ząbki - Flota Świnoujście 2:1 (0:1)
0:1 - Krzysztof Bodziony 41'
1:1 - Bartosz Wiśniewski 82'
2:1 - Dariusz Zjawiński 85'

Dolcan Ząbki:Rafał Leszczyński - Damian Jakubik, Piotr Klepczarek, Rafał Grzelak,
Damian Świerblewski (64' Paweł Tarnowski), Grzegorz Piesio (74' Marcin Figiel), Szymon Matuszek, Bartosz Osoliński, Mateusz Długołęcki (61' Kamil Mazek), Dariusz Zjawiński, Bartosz Wiśniewski.

 

Flota Świnoujście:Szymon Gąsiński - Radosław Jasiński, Sebastian Zalepa, Piotr Kieruzel, Rafał Grzelak, Mateusz Szałek, Marek Niewiada, Tomasz Mokwa, Krzysztof Bodziony (88' Marcin Siedlarz), Bartosz Śpiączka (77' Robert Kolendowicz), Charles Nwaogu (67' Ensar Arifović).

 

Żółte kartki: Bartosz Wiśniewski, Mateusz Długołęcki, Damian Jakubik, Bartosz Osoliński (Dolcan) oraz Mateusz Szałek, Rafał Grzelak (Flota).

Czerwona kartka
: Mateusz Szałek /71' za drugą żółtą/ (Flota).

Sędzia
: Sebastian Krasny (Kraków).
Widzów: 500.

 

PGE GKS Bełchatów - Miedź Legnica 2:1 (1:0)
1:0 - Michał Mak 27'
2:0 - Michał Mak 49'
2:1 - Zbigniew Zakrzewski 87'


PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz- Adrian Basta, Paweł Baranowski, Maciej Wilusz, Marcin Flis, Patryk Rachwał, Szymon Sawala, Mateusz Mak (89' Bartłomiej Bartosiak), Kamil Wacławczyk (87' Kamil Poźniak), Michał Renusz (66' Andreja Prokić), Michał Mak.

 

Miedź Legnica: Andrzej Bledzewski - Grzegorz Bartczak (46' Krzysztof Wołczek), Daniel Tanżyna, Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka, Radosław Bartoszewicz, Adrian Łuszkiewicz (78' Zbigniew Zakrzewski), Marcin Garuch (70' Piotr Madejski), Adrian Cierpka, Wojciech Łobodziński, Jakub Grzegorzewski.

 

Żółte kartki: Michał Renusz, Patryk Rachwał, Michał Mak, Kamil Poźniak (PGE GKS Bełchatów) oraz Adrian Cierpka (Miedź Legnica).

 

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

widzów: 1750.

 

Kolejarz Stróże - Wisła Płock 2:0 (0:0)
1:0 - Wojciech Trochim 76'
2:0 - Janusz Wolański 90'


Kolejarz: Radliński - Gryźlak, Szufryn, Markowski, Cichy, Rocki (54' Majchrzak), Niane, Bocian (66' Stefanik), Trochim, Bajdur (88' Szymański), Wolański.

 

Wisła: Szczepankiewicz - Stefańczyk, Magdoń, Radić, Mysona (46' Nadolski), Góralski, Burkhardt, Janus, Kaczmarek, Dziedzic (73' Grzelak), Krzywicki (65' Sekulski).

 

Żółte kartki: Szufryn (Kolejarz) oraz Magdoń, Burkhardt (Wisła).

 

Sędzia: Michał Zając (Sosnowiec).

widzów: 300.

 

tryb

 








Poprzedni Następny

Mapa Strony