04.05.2013

Statystyka meczu Arka - GKS Tychy: Skuteczny kurs żółto-niebieskich!

Na podstawie relacji w Orange Sport możemy podsumować także spotkanie od strony liczb. Arka odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu i to najlepsza seria w tym sezonie.

Dwie bramki zdobyli zawodnicy, którzy pod tym względem wyróżniają się w Arce: Marcus da Silva zdobył bowiem 10-tą  bramkę w tym sezonie, a Janusz Surdykowski trzecią w trzecim kolejnym meczu z rzędu!

Bliski zdobycia gola był także drugi strzelec Arki w sezonie Piotr Kuklis, ale przy kilku próbach zabrakło dziś nieco precyzji.

Do przerwy nie zdarzyło się wcześniej chyba tyle statystyk "na zero" (dt. gości). Arka dążyła do zdobycia bramki i oddała 7 strzałów, goście żadnego. Mieli za to na koncie aż 10 fauli. Po przerwie goście poprawili nieco statystyki, a po jedynym celnym strzale zdobyli bramkę...

Ten mecz jak i poprzednie potwierdzają, że jeśli strzela się samemu  to takie liczby "nie straszą". Arka w kolejnym meczu zdobywa więcej niż jedną bramkę (kolejno 3,2,2), a wcześniej przegrywała po pojedynczych strzałach rywali... Teraz zdecydowanie przyjęła lepszy kurs!