TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

02.01.2013

Kto pozytywnie przejdzie styczniowy casting w Arce?

14 stycznia piłkarze Arki powrócą do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej. O angaż w Gdyni starać się będzie wielu zawodników. Możliwe, że Arkę po Tadrowskim opuści też Szromnik.
 
Przełom i początek roku to czas wytężonej pracy dla wielu działaczy klubowych. Piłkarscy włodarze w przerwie między rundami wyszukują kandydatów do gry w swoich drużynach, bacznie penetrując rynek, co ciekawszych zawodników zapraszając na testy. Dwa dni przed powrotem żółto-niebieskich do treningów, Arka przeprowadzi casting na piłkarzy. Kandydaci do gry w gdyńskiej drużynie 12 stycznia zagrają sparing.

Mecz ten zostanie rozegrany na Narodowym Stadionie Rugby. Rywalem testowanych zawodników i piłkarzy z pierwszego składu będzie drużyna III-ligowych rezerw prowadzona przez Grzegorza Witta. Na jego podstawie trener Paweł Sikora zadecyduje, który z kandydatów może rozpocząć treningi z I-ligowcem. Sztab szkoleniowy Arki przyglądać się będzie piłkarzom również pod kątem przydatności do rezerw.
 
- Lista zawodników, którzy wezmą udział w tym meczu, jest wciąż w fazie tworzenia. Czekamy na propozycje, ale w tym dniu chcemy przede wszystkim sprawdzić młodych zawodników z niższych lig, którzy mogą aspirować do gry w pierwszym zespole lub rezerwach teraz lub nawet za pół roku. Myślę, że większość nazwisk nie powie zbyt wiele kibicom, bo są to wciąż piłkarze na dorobku, dlatego organizujemy tego typu mecz, żeby im się z bliska przyjrzeć - mówi opiekun gdynian w rozmowie z arkowcy.pl.
 
To jednak nie koniec zmian. Szeregi I-ligowej drużyny może opuścić Michał Szromnik. Młody golkiper Arki ma zostać wypożyczony do Radomiaka Radom. W II-ligowym Radomiaku Szromnik ma dużo większe szansę na grę i zbieranie doświadczenie. W tej chwili bowiem trener Sikora nie widzi dla niego miejsca między słupkami Arki Gdynia.
 
Z kolei w przeciwną stroną powędruje Marcin Matysiak, który w przeszłości grał w Bałtyku Gdynia.

Wcześniej Arkę opuścił Julien Tadrowski. Wychowany w szkółce OSC Lille piłkarz podpisał 3,5-letni kontrakt z Pogonią Szczecin.
 
Czy któryś jeszcze z piłkarzy rozgląda się za nowym klubem? - Na razie nie mamy żadnego sygnału od tych zawodników. Jeśli nie odejdą, 14 stycznia mają rozpocząć zajęcia z resztą drużyny. Nie ma również ofert, czy zaproszeń na testy dla żadnego innego gracza. Natomiast sporo otrzymuje telefonów od menedżerów, którzy oferują nam rozmaitych graczy. Na razie o szczegóły za wcześnie - poinformował Michał Globisz, wiceprezes Arki ds. sportowych na łamach trojmiasto.pl.
 
W trakcie przygotowań do rundy wiosennej arkowcy rozegrają siedem sparingów. 19 stycznia żółto-niebiescy sparować będą ze stołeczną Polonia Warszawa.
 
Piotr Wiśniewski Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia