31.01.2020

Sparing nr 4: Arka Gdynia - Lokomotiv Plovdiv 1:4

Arka rozgrywała dzisiaj czwarty sparing podczas tureckiego zgrupowania. Jej rywalem był trzeci zespół bułgarskiej Ekstraklasy, zdobywca Pucharu Bułgarii Lokomotiv Plovdiv. Test mecz zakończył się wynikiem 1:4 (1:2).

Arka Gdynia - Lokomotiv Plovdiv 1:4 (1:2)

Bramki: Nalepa 30' - Aralica 13', Umarbaev 28', Illiev 48', Karagen 64'

Arka Gdynia: Steinbors - Danch, Maghoma, Marić, Marciniak (73' Wawszczyk) - Deja - Młyński (73' Samanes), Vejinović, Nalepa, Jankowski - Serrarens (56' Mihajlović)

Lokomotiv Plovdiv (wyjściowy): Lukov - Malembana, Almeida, Tomašević, Vitanov, Klapan, Umarbaev, Karagaren, Illiev, Aralica, Akinyemi

0 min. - sędzią ostatniego sparingu podczas zgrupowania w Turcji będzie Paweł Dziopak z Tych.

0 min. - kapitanem naszej drużyny jest dzisiaj Adam Marciniak.

1 min.  - pierwsze kopnięcie piłki w wykonaniu żółto-niebieskich za nami - rozpoczęliśmy ostatni test mecz zimowego zgrupowania.

5 min. - od początku spotkania nasi rywale starają się narzucić swój styl gry. W 5 min. Lokomotiv oddaje pierwszy groźny z rzutu wolnego wykonywanego z ok. 25 metrów. Na posterunku jest jednak broniący pod słońce Steinbors.

11 min. - Fabian Seerrarens dośrodkowuje piłkę, tę na dalszy słupek przedłuża Marko Vejinović, a całość wieńczy Mateusz Młyński. Jego uderzenie jednak bez większych komplikacji ląduje w rękawicach bramkarza rywali.

12 min. - odpowiedź Bułgarów: Patriz Umarbaev uderza niecelnie zza pola karnego.

13 min. - Lokomotiv prowadzi. Do gdyńskiej siatki trafia Ante Aralica, który wykorzystał podanie i strzałem z pięciu metrów pokonał Pavelsa Steinborsa.

14 min. - Maciej Jankowski odbiera piłkę w polu karnym Malembanie i uderza bez namysłu. Niestety jego strzał nie trafiła w światło bramki.

28 min. - przegrywamy już dwiema golami. Strzał zza połowy trafia do naszej bramki! Oślepiony słońcem bramkarz na przedpolu nie miał szans na skuteczną interwencję.

30 min. - z lewego skrzydła Fabian Serrearens wystawia piłkę przed pole karne Michałowi Nalepie. Uderzenie sprzed pola karnego wpada do siatki tuż przy słupku!

35 min - strzał zza pola karnego oddaje znany z występów w Polsce Dimitar Iliev. Nie jest to jednak uderzenie celne.

36 min. - dobra akcja Arki. Piłkę na czyste pole "za plecy" zagrywa Marko Vejinović. Dobiega do niej Fabian Serrarens, przelobowuje bramkarza i... rywali ratuje słupek.

37 min. - Maciej Jankowski uderza prosto w bramkarza.

41 min - żółtą kartką za przerwanie kontrataku Arki otrzymuje Petar Vitanov. Faulowany był Marko Vejinović.

40 min. - rzut wolny z 35 metrów wykonuje Adam Deja. Uderza potężnie i celnie, jednak bramkarzowi z trudem udaje się odbić piłkę do boku.

45 min. - idealna okazja żeby doprowadzić do wyrównania. Marko Vejinović wypuszcza prostopadłym zagraniem Fabiana Serrerensa, ale w pojedynku 1 na 1 lepszy okazuje się golkiper rywali.

45 min. - koniec pierwszej połowy, po której Arkowcy przegrywają 1:2.

46 min. - wracamy do gry. Tę połowę rozpoczynają nasi rywale. Trener Aleksandar Rogić nie decyduje się na żadne zmiany w naszym zespole.

48  min. - 3:1 dla gości. Zdobywca pierwszej bramki Aralica ucieka lewym skrzydłem i dośrodkowuje w pole karne. Tam najlepiej odnajduje się Illiev, który kieruje futbolówkę do siatki.

50 min. - "żółtko" za faul ogląda Christian Maghoma.

55 min. - boisko opuszcza strzelec pierwszego gola Aralica. Chwilę później dośrodkowanie z lewej strony trafia pod nogi Almeidy, ale oddaje on uderzenie obok prawego słupka żółto-niebieskich.

56 min. - na murawie pojawia się Nemanja Mihajlović, który zmienia Fabiana Serrarensa i kieruje swoje kroki na lewą flankę. Efektem tej korekty jest przejście Macieja Jankowskiego "na szpicę".

60 min. - zmiana w zespole gości. Z boiska schodzi Klapan (Lokomotiv).

64 min. - kolejna bramka dla Lokomotivu. Z lewej strony w pole karne wchodzi Tomašević, który wystawią ją Karagarenowi. Ten bez problemów umieszcza ją w bramce. Bułgarzy prowadzą już 4:1.

64 min - z boiska schodzi Adam Danch. Zastępuje go Michael Olczyk.

68 min. - w pole karne zbyt łatwo wchodzi Karagaren, ale ostatecznie blokuje go Luka Marić.

69 min. - kolejne zmiany w zespole gości. Boisko opuszcza Umarbaev.

73 min. - zmiany w Arce. Schodzą Jakub Wawszczyk i Santi Samanes, wchodzą Mateusz Młyński i Adam Marciniak. Opaska kapitańska wędruje na rękę Michała Nalepy.

75 min. - goście oddają strzał sprzed pola karnego. Jest on jednak zbyt lekki żeby zaskoczyć naszego golkipera.

77 min. - kolejna zmiana w zespole gości. Z murawą żegna się Illiev.

85 min. - kolejny dobre wejście Bułgarów w pole karne Arki. Mocne uderzenie kapitalnie bronie Pavels Steinbors.

89 min. - po faulu na Olczyku Arkowcy wykonują rzut wolny z prawej strony pola karnego. Uderzenie Vejinovicia w kierunku dalszego słupka nie stworzyła zagrożenia. Po chwili do strzału z prawej strony dochodzi znów Vejinović, ale jego uderzenie broni bramkarz.

90 min. - Vejinović dośrodkowuje piłkę w pole karne. Sięga ją Adam Deja, jednak jego uderzenie mija się z celem.

90 min. - koniec meczu. Arkowcy kończą ostatni sparing wynikiem 1:4.