25.09.2018

1/32 PP: Śląsk Świętochłowice - Arka 0:3. Mamy awans!

Dzisiaj Arka od meczu w Rudzie Śląskiej rozpoczęła rywalizację w edycji Pucharu Polski 2018/19. Jej rywalem był  lider 4 ligi grupy I śląskiej - Śląsk Świętochłowice. Arkowcy po trzech bramkach zdobytych w 1 połowie awansowali do 1/16 finału.

1/32 Pucharu Polski:

Śląsk Świętochłowice - Arka Gdynia 0:3 (0:3)

Bramki: Aankour 27', da Silva 33', Siemaszko 39'

Śląsk: Gambusz - Wagner, Kaiser, Ściętek, Wasiak (79' Kaciuba), Hewlik, Koniarek, Łebko, Wawrzyniak, Czapla, Lesik.

Arka Gdynia: Krzepisz - Socha, Maghoma, Danch, Danielak - Sulewski, Sołdecki, Aankour (82' Bohm), Cvijanović (46' Bogdanov), da Silva - Siemaszko (72' Zbozień).

sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).

żółte kartki: Kaiser - Danch

0 min. - tak jak zapowiadał trener Zbigniew Smółka w meczu pucharowym dokonał zmian w składzie w porównaniu z meczem ligowym.

0 min. - także na ławce rezerwowych  mamy kilku zawodników, którzy debiutują w kadrze meczowej. Na ławce są Michał Molenda - bramkarz, rocznik 2001, uczestniczy w treningach pierwszego zespołu Arki, a w tym sezonie występuje w rozgrywkach CLJ U18. Był powoływany na konsultacje kadry U18. Jest także Oskar Bohm - rocznik 2001, środkowy pomocnik, wychowanek Si Arka Gdynia, zawodnik juniora starszego CLJ U-18 - zagrał w 8 meczach. Obok nich Adrian Klimczak, Damian Zbozień i Andrii Bogdanov.

0 min. - kapitanem naszego zespołu jest Rafał Siemaszko. Dla Kacpra Krzepisza to debiut w pierwszej drużynie.

1 min - zaczęli od środka gospodarze.

2 min - rzut wolny dla Arki zza pola karnego. Uderzenie Cvijanovica wybija na róg bramkarz Śląska.

6 min -  kolejny rzut wolny dla Arki i tym razem uderzenie Sulewskiego w poprzeczkę! Ależ było blisko.

7 min - w odpowiedzi groźna akcja gospodarzy, na szczęście w polu karnym zawodnik gospodarzy Lesik minął się z piłką po dośrodkowaniu ze skrzydła.

10 min -  uderzenie zawodnika Śląska wysoko nad bramką Krzepisza.

14 min -  uderzenie Siemaszki zbyt słabe z 16 metra wprost w bramkarza.

19 min - dobra interwencja Maghomy, który powstrzymał akcję Łebki.

21 min - gospodarze kilka minut na naszej połowie, wreszcie wychodzimy z kontrą. Cvijanović do Aankoura, ten do Siemaszki, ale podanie było zbyt mocne.

25 min -  groźna kontra Ślaska, centra Koniarka i strzał głową Wasiaka  obok bramki.

27 min - indywidualna akcja Aankoura prawą stroną i strzelił po ziemi w długi słupek! 1:0! To premierowe trafienie Nabila w Arce!

30 min - gospodarze chwilowo w 10-tkę, po urazie jednego z zawodników. Ściętek po interwencji masażystów wraca do gry.

33 min - dośrodkowanie Sochy i Marcus nogą z bliska dopełnia formalności na 2:0!

36 min - Siemaszko przejmuje piłkę przed polem karnym, ale uderzenie Rafała przechodzi metr nad bramką.

37 min - kolejna akcja Arki przynosi rzut rożny. Dośrodkowanie Cvijanovica i przed polem karnym faulowany Marcus. Potrzebna interwencja naszego sztabu medycznego. Z wolnego Cvijanović w mur.

39 min - wrzutka z autu Danielaka, piłkę przejmuje Siemaszko w polu karnym i lobuje bramkarza. Jest 3:0!

44 min - Danch fauluje rywala przed polem karnym i dostaje żółtą kartkę. Lesik z wolnego w mur Arkowców.

45 min -  koniec I połowy. Do przerwy prowadzimy w Rudzie Śląskiej 3:0. Arkowcy pokazali swoją wyższość wykorzystując 3 sytuacje. Ta zaliczka powinna sprawić, że w drugiej połowie spokojnie będą kontrolować mecz.

46 min - zaczynamy drugą połowę.  W miejsce Cvijanovica wchodzi Bogdanov.

50 min - Sulewski z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym i Siemaszko strzela ponad bramką z 10 metra...

52 min - Rafał faulowany z lewej strony. Rzut wolny wykonuje Bogdanov, jednak bez zagrożenia dla bramki rywali.

59 min - groźna akcja Śląska, strzał Helwika i kapitalna interwencja Krzepisza.

71 min - dobre dośrodkowanie Aankoura i Sołdeckiego uprzedził w ostatniej chwili bramkarz gospodarzy.

72 min. - zmiana w Arce. Damian Zbozień w miejsce  Siemaszki.

75 min. - akcja gospodarzy, nieliczna w 2 połowie, dośrodkowanie i strzał Ściętka wysoko nad bramką Krzepisza. Arkowcy kontrolują mecz.

77 min - dynamiczna akcja Zbozienia, centra, lecz nikt nie zamknął akcji...

78 min - po chwili Socha wrzucał z lewej strony i ponownie zabrakło wykończenia.

82 min - drugi debiutant w pierwszym zespole. Na boisko wchodzi Oskar Bohm w miejsce Aankoura.

85 min - strzał Danielaka ponad bramką Śląska.

87 min - ma ochotę Karol na bramkę w końcówce. Druga sytuacja w ciągu ostatnich minut i ponownie strzał nad bramką.

88 min - w odpowiedzi akcja gospodarzy i strzał Kaisera w boczną siatkę, który ożywił na chwilę trybuny.

89 min - dwójkowa akcja da Silva - Bogdanov. Andrii nieczysto uderzył w piłkę.

90 min. - wrzut z autu, zamieszanie w polu karnym Arki i strzał w poprzeczkę.

90 min. - KONIEC MECZU! MAMY AWANS DO 1/16 PUCHARU POLSKI! BRAWO ARKOWCY!

Arka pewnie wygrała  mecz w Rudzie Śląskiej. Debiutowało dwóch juniorów z CLJ U18: Kacper Krzepisz oraz Oskar Bohm. Rafał Siemaszko zdobył swoją 32 bramkę w żółto-niebieskich barwach, w tym 7 w rozgrywkach Pucharu Polski. 51 dla Arki w karierze zdobył Marcus da Silva i to także jego 7 trafienie w rozgrywkach PP. O jedną więcej w tych rozgrywkach zdobył Maciej Gomuła.