12.11.2012

Juniorzy dali surową lekcję Akademii z Malborka.

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej nasi juniorzy udzielili  surowej lekcji  swoim rówieśnikom z Akademii Piłkarskiej Malbork.  W pierwszym sobotnim meczu juniorzy młodsi wygrali aż 14:0, co jest rekordem tego sezonu. Ich starsi koledzy byli tylko trochę "gorsi" pokonując gospodarzy 8:0.

12. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Akademia Piłkarska Malbork - Arka Gdynia 0:8 (0:1)

Bramki:  Wesołowski 35', 72', Fierka 48', 58', Zenik 52', 87', Maślak 85', Nowakowski 90'

Arka Gdynia: Kędra, Maślak, Szur (75' Lisowski), Miotk, Dampc (73' Malinowski), Nalepa, Kwaśnik, Wesołowski, Zenik, Kowalczyk (46' Nowakowski), Wardziński (46' Fierka).

Mecz był bardzo ciekawy, gdyż oba zespoły grały bardzo szybko, stwarzając sobie sporo sytuacji bramkowych. Zespół juniorów starszych Arki miał cały czas przewagę, ale bardzo ambitnie grający zawodnicy z Malborka dobrze się bronili i groźnie kontratakowali. Po pierwszej połowie nie zanosiło się na tak wysoką wygraną żółto-niebieskich.  Do przerwy arkowcy zdobyli tylko jedną bramkę, w 35 minucie bardzo ładną akcję zespołu zakończył Kewin Wesołowski.  W drugiej odsłonie nasi  zawodnicy podkręcili tempo rozgrywania piłki i  na efekty nie trzeba było długa czekać. Po bardzo ciekawie przeprowadzonych akcjach arkowcy zdobyli w tej części spotkania aż 7 bramek.

Tabela i wyniki

12. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Akademia Piłkarska Malbork - Arka Gdynia 0:14 (0:5)

Bramki:  Mazurczak 9', Koziara 16', 21', 32', 37', 50', Kupczyk 43',  Godula 52', Skrzypczak 54', Nowocień 58', 60', D.Tomczak 74', 77', Patok 78.

Arka Gdynia: Szuciło (65' Kotkowski), J.Bartlewski (41' Galeniewski), Niciński, Mazurczak (41' Groen), Godula, P.Tomczak (65' Wódkiewicz), Skrzypczak, D.Tomczak, Nowocień (60' Patok), Kupczyk, Koziara (52' Kreft).

Zespół naszych  juniorów młodszych dzięki sobotniemu zwycięstwu i równoczesnym remisowi Lechii z Jantarem zapewnił już sobie pierwsze miejsce w tabeli po rundzie jesiennej. Warto zwrócić uwagę na pięć bramek Macieja Koziary, który we wtorek stawi się na konsultację reprezentacji Polski rocznika 1996.

Przypomnijmy, że z obu ligi juniorskich dwie najlepsze drużyny po rundzie jesiennej awansują do drugiego etapu "wiosennego", w którym zmierzą się z najlepszymi z województw zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Będzie więc okazja do konfrontacji z innymi najlepszymi zespołami w Polsce. Zwycięzcy Lig Makroregionalnych zostaną automatycznie finalistami Mistrzostw Polski.