08.11.2012

Nasi rywale w liczbach: Dolcan Ząbki

Fatalna seria żółto niebieskich miała swój koniec w Olsztynie, gdzie gdynianie wygrali 2:0. Tym razem przyjdzie się zmierzyć Arce z Dolcanem Ząbki. Podopieczni Roberta Podolońskiego mają rozegrane jedno spotkanie mniej ponieważ mecz z Miedzią został przełożony z powodu intensywnych opadów śniegu. Po 14 kolejkach zespół z Ząbek zajmuje 13 miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów.

W przerwie letniej w zespole z Ząbek doszło do kilku zmian, drużynę opuścili m.in. Piotr Głowacki, Łukasz Zaniewski, Michał Zapaśnik, a karierę zakończył doświadczony Michał Pulkowski. Natomiast zespółmwzmocnili m.in. Damian Jaroń, Piotr Klepczarek, Szymon Matuszek, Mateusz Piątkowski, oraz Dariusz Zjawiński.

Bilans spotkań Dolcana Ząbki w sezonie 2012/2013: 4 zwycięstwa  – 4 remisy – 6 porażek
U siebie: 3 zwycięstwa – 1 remis – 3 porażki
Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 3 remisy – 3 porażki

Gracze z Ząbek w większej części swój dorobek punktowy zawdzięczają postawie na własnym stadionie gdzie zdobyli 10 z 16 punktów. W spotkaniach wyjazdowych odnieśli 1 zwycięstwo – w 1 kolejce w 2:1 ze Stomilem Olsztyn. Początek sezonu był dla podopiecznych Roberta Podolińskiego udany, po wygranej na wyjeździe przyszły trzy remisy z Olimpią Grudziądz, ŁKS –em, oraz Wartą Poznań. W następnym spotkaniu Dolcan sprawił dużą niespodziankę wygrywając z Cracovią 3:1. Pierwsza porażka przyszła w następnym spotkaniu z Bogdanką Łęczna 1:2, był to początek złej serii zespołu z Ząbek. W 5 meczach zdobyli zaledwie 1 punkt po remisie z Zawiszą Bydgoszcz. Przełamanie nastąpiło na własnym stadionie w meczu z Polonią Bytom wygranym 4:1. Kolejne dwa spotkania to jednak porażki z Sandecją i GKS Tychy. W ostatniej kolejce udało się jednak wygrać 1:0 na własnym stadionie z Okocimskim Brzesko.

W poprzednim sezonie w Gdyni padł wynik 3:1, a bramki dla Arki zdobyli Petr Benat, Piotr Kuklis oraz Tomasz Wełna (bramka samobójcza). Dla gości trafił natomiast Tomasz Ciesielski. W rewanżu w Ząbkach było 1:1 po bramkach Piotra Tomasika i Macieja Tataja.

Bilans bramek: 17 strzelonych – 19 straconych
U siebie: 10 strzelonych – 9 straconych
Na wyjeździe: 7 strzelonych– 10 straconych

Statystyki bramek:
Bramki zdobyte z akcji: 15                                    Bramki stracone z akcji: 16
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 2                     Bramki stracone z rzutów karnych: 3
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                            Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 5                          Bramki stracone w 1. połowie: 6
Bramki strzelone w 2. połowie: 12                         Bramki stracone w 2. połowie: 13

Bilans bramek zespołu z Ząbek jest ujemny – 17 bramek zdobytych przy 19 bramkach straconych. Na wyjazdach Dolcan mniej bramek strzela i więcej traci. Dwie bramki zostały zdobyte po rzutach karnych, natomiast trzy zostały w ten sposób stracone. Ponad dwa razy więcej bramek strzelonych jak i straconych pada w drugich częściach spotkań.

4

Jeżeli chodzi o czasy strzelanych bramek to najskuteczniejsi gracze z Ząbek są w końcówkach spotkań – 5 bramek. Do tej pory podopieczni Roberta Podolińskiego nie zdobyli bramki w pierwszym kwadransie. W przypadku bramek straconych, najwięcej padło ich w pierwszych kwadransach drugich części meczów - 6 goli. Natomiast tylko 1 bramkę stracili w pierwszym kwadransie.

Statystyki zawodników:

Piotr Klepczarek – 1260 minut (14 meczów),

Rafał Leszczyński – 1169 minut (13 meczów),

Rafał Grzelak – 1133 minuty (13 meczów).