12.10.2012

Nasi rywale w liczbach: Okocimski KS Brzesko

W sobotę żółto – niebiescy, meczem z Okocimskim, zakończą serię trzech spotkań z beniaminkami. Na tą chwilę bilans tych spotkań jest dodatni, remis na wyjeździe z GKS Tychy, oraz wygrana na własnym stadionie z Miedzią Legnica. Następny rywal Arki po 11 spotkaniach ma na koncie 7 punktów i zajmuje 16 miejsce w tabeli.

Poprzedni sezon dla zespołu Krzysztofa Łętochy był niezwykle udany, zespół z Brzeska ukończył  sezon na pierwszym miejscu mając na koncie 71 punktów. Okocimski przegrał zaledwie jedno spotkanie, a na zakończenie rozgrywek wyprzedził drugi Stomil Olsztyn aż 16 punktami. W przerwie letniej w zespole nie doszło do wielu zmian, drużynę wzmocnili: Przemysław Bella, Idrissa Cisse, Valentin Jeromenko, Marcin Szałęga oraz Łukasz Zaniewski. Z drużyny odeszli: Dawid Dynarek, Jarosław Krzak oraz Damian Szymonik.

Bilans spotkań Okocimski KS Brzesko w sezonie 2012/2013: 1 zwycięstwo  – 4 remisy – 6 porażek
U siebie: 0 zwycięstw – 3 remisy – 3 porażki
Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 3 remisy – 3 porażki

Baiło – zieloni na swoim koncie mają do tej pory jedynie jedno zwycięstwo, co ciekawe miało ono miejsce już w pierwszej kolejce w spotkaniu z Bogdanką Łęczna. Okocimski wygrał to wyjazdowe spotkanie, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatnich minutach Tomasz Ogar. W drugim spotkaniu podopieczni Krzysztofa Łętochy uratowali 1 punkt w końcówce w meczu z Kolejarzem Stróże zakończonym wynikiem 1:1. Później nastąpiła jednak seria 4 porażek z rzędu, która znacznie zmieniła nastroje w Brzesku. Okocimski przegrał najpierw z Cracovią 0:2, a później z Zawiszą 0:4, Termalicą 1:2 oraz Flotą 0:1. Fatalną serię przerwał remis na własnym stadionie z Polonią Bytom 1:1, co ciekawe znowu 1 punkt został uratowany w 90 minucie spotkania. Doskonałą okazją na 2 zwycięstwo był pojedynek z Sandecją, jednak mimo dwukrotnego prowadzenia w spotkaniu biało - zieloni nie zdołali nawet zremisować i przegrali 3:4. W kolejnym spotkaniu Okocimski przegrał na własnym stadionie z Tychami 1:3. W ostatnich dwóch spotkaniach drużyna z Brzeska remisowała bezbramkowo, najpierw z Miedzią Legnica, a następnie Olimpią Grudziądz.

Bilans bramek: 9 strzelonych – 19 straconych
U siebie: 4 strzelone – 9 straconych
Na wyjeździe: 5 strzelonych – 10 straconych

Statystyki bramek:
Bramki zdobyte z akcji: 8                                    Bramki stracone z akcji: 4
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                     Bramki stracone z rzutów karnych: 1
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                            Bramki stracone samobójcze: 1
Bramki strzelone w 1. połowie: 5                          Bramki stracone w 1. połowie: 7

Bilans bramkowy biało- zielonych jest ujemny. Na własnym stadionie strzelili oni zaledwie 4 bramki, niewiele lepszą skutecznością popisali się do tej pory na wyjeździe – 5 bramek zdobytych. O jedną bramkę więcej zawodnicy z Brzeska stracili w meczach wyjazdowych -10 goli. Po jednej bramce straconej i zdobytej zanotowali po rzucie karnym. Jedna bramka stracona była wynikiem gola samobójczego. Okocimski skuteczniejszy jest w pierwszych połowach spotkań natomiast więcej bramek traci w drugich częściach gry.

3

Jeżeli chodzi o czasy strzelanych bramek to najlepszą skutecznością zawodnicy z Brzeska mogą się pochwalić w pierwszych i ostatnich minutach spotkań – po 3 bramki. Żadnej bramki nie udało się jeszcze strzelić w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Natomiast właśnie w tym czasie pada najwięcej bramek traconych przez Okocimski – 6 goli. Najmniej bramek straconych biało – zieloni mają w pierwszych i ostatnich minutach pierwszych połów – po 2 bramki.