04.10.2012

Nasi rywale w liczbach: Miedź Legnica.

Po remisie z GKS Tychy przyszedł czas na kolejny pojedynek z beniaminkiem, tym razem Miedzią Legnica. Legniczanie po 10 kolejkach mają tyle samo punktów co poprzedni rywal Arki, czyli GKS Tychy. Podopieczni Bogusława Baniaka zgromadzili w 10 spotkaniach 16 punktów, o dwa punkty wyprzedzają żółto- niebieskich.

W drużynie z Legnicy przed rozpoczęciem sezonu doszło do kilku znaczących ruchów kadrowych. Zespół wzmocnili m.in. Brazylijczyk Alexandre, Wojciech Łobodziński, Adrian Łuszkiewicz, Aleksander Ptak, Krzysztof Wołczek, oraz były gracz Arki - Piotr Kasperkiewicz. W odwrotnym kierunku powędrowali m.in. Mateusz Andrzejewski, Andrzej Budnik, Marcin Garuch, Mateusz Gawlik, Dawid Grittner, Paweł Kowal oraz Tomasz Szewczuk.

W zespole Bogusława Baniaka występuje kilku zawodników, których możemy pamiętać z występów w Arce są to: Andrzej Bledzewski, Zbigniew Zakrzewski, Piotr Madejski, Kamil Hempel oraz Piotr Kasperkiewicz.

Bilans spotkań Miedzi Legnica w sezonie 2012/2013: 5 zwycięstw  – 1 remisy – 4 porażki
U siebie: 3 zwycięstwa – 1 remisy – 2 porażka
Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 0 remisów – 2 porażki

„Miedzianka” sezon rozpoczęła od wygranej z Bogdanką Łęczna 2:0. Później jednak nastąpiły dwie porażki 1:2, z Kolejarzem Stróże na wyjeździe oraz z Zawiszą na własnym stadionie. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo2:1 Legniczanie odnieśli w spotkaniu z Termalicą. W kolejnym spotkaniu ulegli jednak liderowi na własnym stadionie, Flota wygrała 2:0. Następne dwie kolejki to zdobytych 6 punktów, najpierw zwycięstwo 3:1 z Polonią Bytom a następnie w takim samym stosunku bramkowym z Sandecją. Kolejne spotkanie zakończyło się porażką 0:1 z GKS Tychy, później jednak wygralii z Olimpią Grudządz. W ostatniej kolejce zremisowali 0:0 na własnym stadionie z Okocimskim .

Bilans bramek: 14 strzelonych – 11 straconych
U siebie: 8 strzelonych – 6 straconych
Na wyjeździe: 6 strzelonych – 5 straconych

Statystyki bramek:
Bramki zdobyte z akcji: 13                                     Bramki stracone z akcji: 8
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                     Bramki stracone z rzutów karnych: 3
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                            Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 8                          Bramki stracone w 1. połowie: 7

Bilans bramkowy „Miedzianki” jest dodatni, więcej bramek zdobytych i straconych zespół Bogusława Baniaka zanotował na własnym stadionie. Jedna bramka została zdobyta z rzutu karnego, natomiast trzykrotnie rywale skutecznie egzekwowali „jedenastkę”. Więcej bramek, zarówno zdobytych jak i straconych pada w pierwszych połowach spotkań.

1

Jeżeli chodzi o czasy zdobywanych bramek to najwięcej pada ich w ostatnich kwadransach pierwszych połów – 5 bramek. Największe problemy ze skutecznością Legniczanie mają w pierwszych minutach spotkań oraz w końcówkach – po 1 zdobytej bramce. Podobnie wygląda sytuacja z bramkami traconymi – najmniej straconych bramek w pierwszych kwadransach pierwszych połów i w dwóch ostatnich kwadransach spotkań – po 1 bramce. Natomiast najwięcej bramek straconych podopieczni Bogusława Baniaka zanotowali w drugich kwadransach pierwszych połów - 4 gole.

Statystyki zawodników:

Najwięcej minut na boisku:
Mariusz Zasada, Adrian Woźniczka - 90 minut (10 meczów),
Piotr Kasperkiewicz - 893 minuty (10 spotkań).

Najlepsi strzelcy:
Jakub Grzegorzewski - 4 bramki,
Zbigniew Zakrzewski - 3 bramki,
Wojciech Łobodziński, Adrian Łuszkiewicz - po 2 bramki.

Najostrzej grający:
Adrian Łuszkiewicz - 4 żółte kartki,
Adrian Woźniczka, Piotr Kasperkiewicz - 3 żółte kartki.

Wśród statystyk indywidualnych pod względem ilości minut spędzonych na boisku wyróżnia się trzech zawodników. Mariusz Zasada oraz Adrian Woźniczka spędzili wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Natomiast Piotr Kasperkiewicz rozegrał o 7 minut mniej. Najlepszym strzelcem „Miedzianki” jest Jakub Grzegorzewski, zdobywca 4 bramek. Drugi w tej klasyfikacji jest znany w Gdyni „Zaki” czyli Zbigniew Zakrzewski z 3 bramkami. Po dwie bramki zdobyli Wojciech Łobodziński oraz Adrian Łuszkiewicz, który jest także najostrzej grającym zawodnikiem Miedzi z 4 „żółtkami” na koncie. Po 3 żółte kartoniki uzbierali Adrian Woźniczka oraz Piotr Kasperkiewicz.

Z ostatnich dwóch spotkań rozgrywanych na wyjeździe „Arkowcy” przywieźli 1 punkt. Okazją do poprawienia bilansu punktowego będzie piątkowy mecz z Miedzią Legnica. Trener Bogusław Baniak ma w składzie kilku byłych zawodników „Arki”, ale także takich zawodników jak Wojciech Łobodziński czy Jakub Grzegorzewski mających doświadczenie ekstraklasowe, a w przypadku tego pierwszego reprezentacyjne. W piątek możemy spodziewać się emocjonującego spotkania, miejmy nadzieję zakończonego zwycięstwem żółto- niebieskich.

opracował: Sebastian Jędrzejewski