01.10.2012

Juniorzy znowu zwycięzcy

Po porażcie w prestiżowym meczu z Lechią juniorzy starsi urządzili sobie ostre strzelanie w spotkaniu z KP Starogard Gdański. Juniorzy młodsi natomiast mają za sobą bardzo udany tydzień, po wygranje w Gdańsku z Lechią, teraz podtrzymali zwycięską serię i pokonali wicelidera z Ustki.

6. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Arka Gdynia - KP Starogard Gdański 9:1 (5:0)

Bramki: Nalepa 10', Fierka 22', 51', Gałecki 33', 35', Molęda 37', Marcjanik 49', Wesołowski 67' (k), Zenik 85' - Barłożewski 50' (k)

Arka Gdynia: Szuciło, Maślak (46' Nowakowski), Szur, Marcjanik, Dampc, Nalepa, Gałecki (70' Kwaśnik), Molęda, Bartlewski (55' Wesołowski), Kreft (73' Galeniewski), Fierka (52' Zenik).

W sobotę juniorzy  starsi Arki pokonali wysoko rówieśników ze Starogardu. Od początku meczu zarysowała się przewaga arkowców i  na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 10 minucie bardzo ładną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Michał Nalepa. W 22 minucie na 2:0 podwyższył Michał Fierka, wykorzystując dokładne podanie w pole karne Macieja Dampca. Pomiędzy 33 i 35 minutą dwie bramki zdobył Michał Gałecki, po bardzo ładnych prostopadłych podaniach Sebastiana Bartlewskiego. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się jeszcze Michał Molęda. Po przerwie arkowcy nie zwalniali tempa strzelając jeszcze cztery gole, które zdobyli: Michał Marcjanik (po dośrodkowaniu z rzutu rożnego), Michał Fierka, Kewin Wesołowski (z rzutu karnego) oraz Patryk Zenik. W 50 minucie  zawodnicy Arki nie ustrzegli się błędu w obronie, w efekcie stracili bramkę po rzucie karnym.

Tabela i wyniki

6. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia - Jantar Ustka 4:1 (1:1)

Bramki:  D.Tomczak 12' (k), 60', Patok 80', Koziara 83' - Szkopiński 17'

Arka Gdynia: Kotkowski, Mazurczak, Lisowski, Godula, Nićiński (65' Galeniewski), Tobiaski (75' Groen), P.Tomczak, Kreft (20' Nowocień), D.Tomczak (65' Kupczyk), Bartlewsk (62' Patok), Koziara (78' Wódkiewicz).

Po wygranym meczu w Gdańsku arkowcy tym razem zmierzyli się z wiceliderem tabeli - Jantarem Ustka. Mecz dla żóto-niebieskich ułożył się wyśmienicie, bo już w 12 minucie Arka objęła prowadzenie. Skutecznym strzelcem rzutu karnego okazał się Dawid Tomczak, który chwilę wcześniej podczas indywidualnej akcji  był faulowany w polu karnym. Goście z Ustki szybko się otrząsnęli i pięć minut później wyrównali strzałem z rzutu wolnego w samo oknienko bramki debiutującego w barwach Arki Kamila Kotkowskiego. Przez nastepne 40 minut, pomimo kilku okazji ze strony Arki nie udało się zdobyć bramki. Dopiero w 60 minucie krótka wymiana podań zakończyła się zdobyciem drugiej bramki przez Dawida Tomczaka. W 80 minicie  po zagraniu Konrada Kupczyka do bramki trafił Krystian  Patok, a dzieła dokończył Maciej Koziara po podaniu Konrada Kupczyka.