21.09.2012

Nasi rywale w liczbach: Sandecja Nowy Sącz.

“Arkowcy” wygrywając z Polonią Bytom zakończyli złą passę trzech przegranych spotkań. Teraz staną przed szansą poprawy bilansu spotkań na własnym stadionie. W sobotę na Olimpijskiej zamelduje się Sandecja Nowy Sącz. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza w 8 spotkaniach zdobyli 12 punktów.

W przerwie letniej w zespole z Nowego Sącza doszło do dużych zmian w kadrze. Z zespołu odeszli m.in. Sebastian Fechner, Gerard Bieszczad, Tomasz Midzierski, Mateusz Niechciał oraz Wojciech Trochim. W ich miejsce przyszli m.in. Marcin Cabaj, Mateusz Kowalski, Marcin Kowalski, Wojciech Mróz, Kamil Szymura, oraz Wojciech Wilczyński były gracz Arki.

Bilans spotkań Sandecji Nowy Sącz w sezonie 2012/2013: 4 zwycięstwa  – 0 remisów – 4 porażki
U siebie: 2 zwycięstwa – 0 remisów – 3 porażki
Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 0 remisów – 1 porażka

Sandecja jest póki co bezkompromisowa: wygrali i przegrali po 4 spotkania. Na własnym stadionie Sandecja zdobyła 6 punktów, wygrywając dwa spotkania z Olimpią Grudziądz oraz w ostatniej kolejce z Okocimski KS. Spotkanie było bardzo dramatyczne, strzelanie rozpoczęli już w 6 minucie, jednak na przerwę schodzili przegrywając 1:2 oraz grając z przewagą jednego zawodnika. Do remisu udało się doprowadzić do przerwy, jednak mimo osłabienia po raz drugi w tym spotkaniu na prowadzenie wyszedł zespół z Brzeska. Sandecja jednak zanotowała fantastyczną końcówkę i ostatecznie wygrała spotkanie 4:3, a hattrickiem popisał się były gracz Arki - Arkadiusz Aleksander. W spotkaniach wyjazdowych natomiast  zespół biało- czarnych przegrał zaledwie raz z Miedzią Legnica, honorową bramkę z rzutu karnego zdobył Filip Burkhardt, bardzo dobrze znany z występów w Arce. Wygranymi natomiast zakończyły się wyjazdy do Niecieczy oraz Bytomia.

W ubiegłym sezonie pierwsze spotkanie odbyło się w Nowym Sączy i wtedy drużyna Sandecji wygrała 3:0, a hattrickiem popisał się ... Arkadiusz Aleksander. W Gdyni natomiast było 2:0 dla Arki, bramki zdobyli Piotr Kuklis oraz Mirko Ivanovski.

Bilans bramek: 10 strzelonych – 15 straconych
U siebie: 7 strzelonych – 12 straconych
Na wyjeździe: 3 strzelone – 3 stracone

Statystyki bramek:
Bramki zdobyte z akcji: 8                                      Bramki stracone z akcji: 14
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 2                     Bramki stracone z rzutów karnych: 0
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                            Bramki stracone samobójcze: 1
Bramki strzelone w 1. połowie: 2                          Bramki stracone w 1. połowie: 8

Bilans bramkowy podopiecznych Jarosława Araszkiewicza jest ujemny 10 bramek strzelonych przy 15 golach straconych. Dużo gorzje prezentuje się bilans na własnym stadionie, ale to głównie za sprawą wysokiej, bo aż 0:5, porażki z Zawiszą Bydgoszcz. W meczach wyjazdowych bramki się bilansują po 3 gole strzelone i stracone. Dwie bramki dla Sandecji padły po rzutach karnych - obie zdobył Filip Burkhardt, natomiast jedna bramka stracona była efektem “samobója”. Większość bramek strzelonych padła w drugich połowach spotkań. Natomiast o jedną bramkę straconą więcej Nowosączanie zanotowali w pierwszych połowach.

2

Jeżeli chodzi o czasy strzelonych bramek to obie bramki zdobyte w pierwszych częściach spotkań, padały zaraz na ich początku. Najwięszą skutecznością Nowosączanie pochwalić się mogą w pierwszych minutach drugich połów - 4 bramki. Natomiast najwięcej straconych bramek padło w końcówkach pierwszych połów - 6 goli.

Statystyki zawodników:

Marcin Cabaj, Kamil Szymura - 810 minut (9 meczów)
Filip Burkhardt- 799 minut (9 meczów).

Najlepsi strzelcy:
Arkadiusz Aleksander, Filip Burkhardt - po 3 bramki,
Bartosz Szeliga - 2 bramki.

Peter Petran - 4 żółte kartki,
Marcin Kowalski - 3 żółte kartki.

Wśród statystyk indywidualnych wszystkie dotychczasowe spotkania ligowe w pełnym wymiarze czasowym rozegrali Marcin Cabaj oraz Kamil Szymura - 810 minut. O 11 minut mniej rozegrał Filip Burkhardt. Były pomocnik Arki wspólnie z byłym napastnikiem Arki - Arkadiuszem Aleksandrem, są najskuteczniejszymi strzelcami drużyny biało -czarnych - po 3 bramki. Dwie gole zdobył Bartosz Szeliga. Najostrzej grającym zawodnikiem jest Peter Petran, słowacki obrońca jednak w Gdyni nie wystąpi ponieważ w ostatnim ligowym spotkaniu ujrzał 4 żółtą kartkę. O jedną żółtą kartkę mniej ma inny obrońca Marcin Kowalski.

W sobotę przed podopiecznymi Petra Nemca szansa na poprawienie bilansu na własnym stadionie. Na boisko w drużynie biało -czarnych prawdopodobnie od pierwszych minut wybiegnie trzech byłych zawodników Arki. Mamy jednak nadzieję że tym razem przeciwnicy wrócą do Nowego Sącza na tarczy.

opracował: Sebastian Jędrzejewski