10.09.2012

Juniorzy nadal bez straty punktów

Po raz trzeci w tym sezonie nasi juniorzy odnieśli komplet zwycięstw. Tym razem dokonali tego na wyjeździe. Juniorzy starsi bardzo wysoko pokonali w Lęborku Pogoń, a młodsi w trochę mniejszych rozmiarach ograli groźną  drużynę Olimpic  Gdańsk.

3. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Pogoń Lębork - Arka Gdynia 2:7 (1:3)

Bramki: Raguza 20', Waczkowski 50' - Galeniewski 17', 78', Szur 37', Wesołowski 43' (k), Fierka 55', Gałecki 66', 70'

Arka Gdynia: Kamola, Kowalczyk (79' Molęda), Szur (82' Malinowski), Marcjanik (46' Robakowski), Dampc (65' Sztandar), Nalepa, Gałecki, Kreft (72' Mosiejko), Galeniewski, Wesołowski (46' Maślak), Fierka.

W pierwszej połowie zespół Arki grał bardzo nerwowo. Młodzi arkowcy często tracili piłkę w prostych sytuacjach lub niecelnie podawali do partnerów. Słaba też była skuteczność pod bramką przeciwnika. W 17 minucie  bramkę zdobył Patryk Galeniewski, wykończając podanie Wesołowskiego. Niestety już po trzech minutach Pogoń zdobyła wyrównującą bramkę. W 37 minucie  na 2:1 po rzucie rożnym strzelił głową Przemysław Szur. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy z rzutu karnego wynik podwyższył Wesolowski. Początek drugiej połowy nie był udany dla naszego zespołu, gdyż Arka straciła bramkę po rzucie wolnym. Później z minuty na minutę żółto-niebiescy zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce i stwarzać sobie dogodne sytuacje, poprawili skuteczność i w efekcie zdobyli jeszcze cztery bramki, po jednej Galeniewski i Michał Fierka oraz dwie Michał Gałecki.

Tabela i wyniki

3. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Olimpic Gdańsk - Arka Gdynia 1:3 (1:2)

Bramki: Sosnowski 29' - Skrzypczak 17', Koziara 23', Godula 65'

Arka Gdynia: Szuciło, Godula (74' Kozieniec), Mazurczak, Niciński (69' Lisowski), Borski, Tobiaski, Skrzypczak, D.Tomczak (67' Kreft), Nowakowski (41' Bartlewski), Nowocień (52' Kupczyk), Koziara.

W niedzielne przedpołudnie juniorzy młodsi rozegrali w Gdańsku spotkanie z beniaminkiem ligi - drużyną Olimpica. Przed meczem trenerzy Arki przestrzegali swoich podopiecznych żeby nie lekceważyli rywali. Wbrew pozorom gdańszczanie to trudny przeciwnik, w składzie ma kilku były reprezentantów Kadry Pomorza. Przewidywania sztabu szkoleniowego się sprawdziły i arkowcy musieli się naprawdę sporo namęczyć aby pokonać rywali.  Gospodarze byli   dobrze zorganizowani w grze w obronnej, co przy małym boisku i nierównej murawie sprawiało dużo trudności naszym zawodnikom. Prowadzenie dla Arki zdobył w 17 minucie Mateusz Skrzypczak. Sześć minut później na 2:0 podwyższył Maciej Koziara. Gospodarze bramkę kontaktową zdobyli w 29 minucie i więcej bramek w pierwszej połowie już nie padło.  W drugiej odsłonie wynik meczu ustalił Kamil Godula.