04.08.2012

Arka - Warta Poznań 2:0! Świetny start ligi!

Wspaniała inauguracja sezonu w Gdyni! Arka przy wreszcie rozśpiewanych trybunach w dobrym stylu pokonała Wartę 2:0!

1. kolejka I ligi:

Arka Gdynia - Warta Poznań 2:0 (0:0)

Bramki: Bartczak 59'(s), da Silva 81'

Arka: Szlaga - Tadrowski, Sobieraj, Brodziński, Dettlaff - Krajanowski, Jarzębowski, Pruchnik (85' Górski), Tomasik (65' Radzewicz) - Szwoch (80' da Silva) - Górski (89' Formella)

Warta: Radliński - Bartczak, Mysiak, Ciach, Mójta, Ngamayama, Magdziarz, Grzeszczyk, Trochim (74' Marciniak), Jakóbowski (66' Trojanowski), Giel (56' Pawłowski).

Żółte kartki: Tadrowski, radzewicz - Trochim, Ciach, Grzeszczyk

Czerwona kartka: Mysiak 87'

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 6887

1 min - 16 sekund od pierwszego gwizdka, a debiutujący w lidze w barwach Arki Maciej Górski oddał groźny strzał zza pola karnego, który jednak dobrze obronił Radliński

4 min futbolówka szuka w polu karnym Górskiego. W ostatniej chwili zmierzające do niego podanie w polu karnym przejął jeden z obrońcow Warty

7 min - Grzeszczyk zagrywa z rzutu wolnego w pole karne, ale Ciach nie zdołał jej siegnąć i wznawia Szalga od bramki

8 min - stały fragment gry wykonywał Tomasik, a jego dośrodkowanie skutecznie wypiąstkował Radliński

11 min - po błędzie w środku pola i przejęciu piłki przez gości, strzał z ok. 20m oddał Grzeszczyk, lecz piłka minęła naszą bramkę w bezpiecznej odległości

15 min - po kolejnym stałym fragmencie tym razem groźniej pod bramką Arki. Próba strzału piętą przez Giela nie zaskoczyła jednak Szlagi

19 min - odważna szarża w pole karne Jakóbowskiego została przerwana świetną interwencją Dettlaffa

21 min - po ładnej akcji Tadrowskiego rzut rożny wykonał Tomasik, ale piłka spadła wprost na głowę obrońcy z Poznania

22 min - celny strzał Górskiego z ok. 18 metrów pada łupem Radlińskiego

26 min - z rzutu rożnego dośrodkowywał Grzeszczyk, a w dobrej sytuacji spudlował Mysiak!

27 min - kontrowersyjny rzut wolny dla Warty na 18 metrze przed bramką Arki. Na szczęście Ciach trafił w mur.

28 min - identyczne przewinienie na Górskim po drugiej stronie boiska, ale gwizdek sędziego z Warszawy milczy

31 min - najlepsza sytuacja dla Arki! Strzał z 12m Szwocha zablokowali jeszcze obrońcy, a dobijający w trudnej sytuacji Górski trafił w Radlińskiego!

34 min - świetne prostopadle podanie Jarzebowskiego do wychodzącego na czystą pozycję Krajanowskiego w ostatniej chwili przerwał bramkarz Warty!

41 min - kuriozalne nieporozumienie bramarza Warty z kolega z obrony zakończyło się rzutem roznym dla Arki

45 min - Dettlaff przedarł się przez zasieki obrońcow Warty, podał do Jarzębowskiego, ktory jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i zaprzepaścił świetną okazję!

PRZERWA - to było wyrównane i bardzo ciekawe 45 minut. Warta nie muruje dostępu do własnej bramki, lecz szuka swoich szans w ofensywie, przez co trochę więcej miejsca mają arkowcy, ale jak do tej pory nie zdołalitego wykorzystać.

50 min - ładna akcja Górskiego, który zdecydował się na strzał z 23 metrów, ale piłka po rykoszecie wyszła na korner.

51 min - Warta w opałach! Najpierw strzelał Szwoch, a chwilę później Jarzębowski. Bramki dla Arki nie ma, ale o dużym szczęściu mogą mówić goście.

56 min - mocny strzał Trochima pewnie broni Szlaga

59 min - gooool dla Arki! kapitalna akcja do linii końcowej Szwocha, który zagrywa przed bramkę, a tam Grzegorz Bartczak trafia do własnej bramki!

63 min - doskonałe przyjęcie piłki w polu karnym, a potem strzał z ostrzego kąta Macieja Górskiego minimalnie mija słupek bramki Warty!

64 min - Jarzębowski uderzył z powietrza z ponad 20 metrów, ale dobrze broni Radliński

70 min - Arka stara się utrudniać rozgrywanie pilki gościom już pod ich polem karnym.

73 min - indywidualną akcję strzałem zza pola karnego zakończył Grzeszczyk. Bez większych problemów broni Szlaga

80 min - Arka mogła wyprowadzić zabójczą kontrę, ale trochę niedokładnie zagrał do Radzewicza Górski

81 min - goooool dla Arki! Ależ wejście smoka zaliczył da Silva! Idealnie na jego głowę dośrodkował Pruchnik, a Brazylijczyk nie dał szans Radlińskiemu!

82 min - Magdziarz z dystansu i poprzeczka! To mogła być błyskawiczna odpowiedź Warty!

83 min - i znów duże szczęście przy żółto-niebieskich! Piłka po rykoszecie minimalnie mija słupek bramki Szlagi!

85 min - świetne wyjscie Radzewicza prawą stroną zagranie do da Silvy i o włos mielibyśmy 3:0.

87 min - czerwona kartka dla Mysiaka po tym, jak sfaulował wychodzącego na czystą pozycję da Silvę. Ależ zmianę dał Brazylijczyk!

89 min - na boisku pojawia się Formella. Debiut młodzieżowca z Arki

90 min - Pruchnik z 22 metrów z rzutu wolnego niedużo się pomylił!

KONIEC - zdecydowanie lepsza od swojego przeciwnika Arka w drugiej polowie zaslużenie odnosi zwycięstwo. Na taką inaugurację długo musielismy w Gdyni czekać!