25.07.2012

Arka przegrała z Piastem Gliwice 1:2 (1:0). Skrót.

Ostatni przed wznowieniem sezonu 2012/2013 sparing grali dziś w Gniewinie żółto-niebiescy.  Rywalem Arki był beniaminek Ekstraklasy Piast Gliwice. Po wyrównanym meczu Arka przegrała ostatecznie 1:2 mimo prowadzenia do przerwy.

Sparing:

Arka - Piast Gliwice 1:2 (1:0)

Bramka: Szwoch 38'- Świerczok 60', Sikora 77'

Arka: Szlaga (46' Szromnik) - Tadrowski, Sobieraj, Brodziński, Radzewicz - Krajanowski (76' Brzuzy), Jarzębowski (82' Czoska), Pruchnik, Tomasik - Szwoch (66' Formella) - Da Silva (66' Nwaogu).

Piast: (skład wyjściowy) Szmatuła - Lisowski, Krzycki, Fernando, x, Murawski, Izvolt, Bzdęga, x, Świerczok, Sikora.

W pierwszym kwadransie mecz był wyrównany. Już w 30 sek. próbował bramkarza Arki zaskoczyć Adrian Sikora. Mocny strzał tego zawodnika obronił jednak Maciej Szlaga. W drużynie Piasta w wyjściowej jedenastce grało dwóch testowanych zawodników. W 23 minucie świetną kontrę wyprowadziła Arka. Piotr Tomasik zagrał do Mateusza Szwocha , ten jednak uderzył niecelnie. W 28 minucie z kolei szansa była przed Piastem, jednak na miejscu był nasz stoper Krzysztof Sobieraj i uratował Arkę przed groźną sytuacją. Co nie udało się Mateuszowi w 23 min, poprawił w 38 min. Otrzymał świetne podanie od Tomasza Jarzębowskiego i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Piasta.

W przerwie w naszym zespole nastapiła jedynie zmiana w bramce. Po kwadransie Michał Szromnik musiał wyjmować piłkę z siatki.  Autorem gola z bliska, po wrzutce i zamieszaniu w polu karnym Arki był Jakub Świerczok, reprezentant Polski do lat 21. Mimo utraty bramki to Arka mogła niemal natychmiast odzyskać prowadzenie. W ciągu 5 minut stworzyła trzy groźne sytuacje. Najpierw jednak Da Silva przestrzelił tuż obok słupka, a strzał naszego złotego medalisty Szwocha obronił bramkarz Piasta. Tuż przed zmianą Mateusz "zakręcił" w polu karnym trzema zawodnikami Piasta, ale po jego strzale bramkarz wybił piłkę na róg.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 77 min. gdy po błędzie Krzysztofa Sobieraja Piast zdobył drugą bramkę. Jej autorem był Adrian Sikora.