07.06.2012

Juniorzy już po ostatniej kolejce ligowej. Starsi grają dalej!

Na dzień przed rozpoczęciem EURO rozegrane zostały ostatnie kolejki w ligach juniorskich. Mecz juniorów starszych niespodziewanie zakończył się remisem. Nie zmienia to faktu, że podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego wygrali ligę w imponującym stylu (28 wygranych i 2 remisy) i przystąpią do kolejnej rundy rywalizacji o Mistrzostwo Polski. Juniorzy młodsi nie grali, zdobyli punkty walkowerem.

26. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Arka Gdynia - Pomezania Malbork 2:2 (0:1)

Bramki: Kreft 58' (k), Słowiński 75' - Kolor 12', 90' (k)

Arka: Skulich, Robakowski, Haberka, Sulewski, Mokwa (46' Szulc), Kwaśnik, Bębenek (46' Kreft), Wojowski, Brzuzy  (46' Wesołowski), Patok (46' Słowiński), Wardziński.

Ostatni mecz, można powiedzieć próba generalna przed ważnym meczem barażowym z Bogdanką Łęczna wypadł bardzo słabo. Goście postawili trudne warunki,  już w 12 minucie meczu wyszli na prowadzenie po błędzie obrony. Arkowcy w tym dniu byli jacyś sparaliżowani, razili dużą nerwowością oraz niedokładnością. I tak przez całą pierwszą połowę.  Dopiero po  przerwie obraz gry zmienił się,  trener Arki dokonał czterech zmian na poszczególnych pozycjach i gra zaczęłą się zazębiać. Po jednej z akcji ofensywnych Maciej Wardziński został nieprawidłowo zatrzymany w polu karnym, jedenastkę pewnie wykorzystał Mikołaj Kreft. Gdynianie atakowali z jeszcze większym animuszem w efekcie czego wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców w 75 minucie wpisał się Fabian Słowiński, po ładnie rozegranym rzucie wolnym. Wydawało się, że mimo słabszej dyspozycji Arka wygra lecz w ostatniej minucie, po błędzie środkowych obrońców goście wywalczyli rzut karny i skutecznie go wykonali. W sumie  goście zasłużyli na remis stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek.

Po meczu trener Robert Wilczyński powiedział: - Tak słabo grającej drużyny chyba jeszcze nie widziałem, wszystkie elementu gry szwankowały. Nie wiem co tak sparaliżowało moich zawodników, może gorączka przed barażem? Jednak jestem dobrej myśli, mówi się, że zimny prysznic się przydaje. Dzisiaj był lodowaty, mam nadzieje, że to nas wzmocni.

W najbliższą sobotę, 16 czerwca o godz. 11:00 na Narodowym Stadionie Rugby czeka juniorów starszych pierwsza runda eliminacyjna Mistrzostw Polski z Bogdanką Łęczna, która także zdecydowanie wygrała  w swojej lidze. Rewanż odbędzie się 20 czerwca w Łęcznej. Zwycięzca dwumeczu spotka się z lepszym z pary Górnik Zabrze - Wisła Kraków.

Tabela i wyniki

26. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia - Pomezania Malbork 3:0 (walkower)

Drużyna gości wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Wszystkie mecze Pomezanii w rundzie wiosennej zweryfikowane zostały jako walkower na korzyść przeciwników. Drużyna Arki zakończyła rozgrywki na drugiej pozycji w tabeli.