20.05.2012

W oczekiwaniu na derby z Lechią

Tylko jednego punktu brakuje juniorom starszym do obrony miana najlepszej drużyny w Pomorskiej Lidze Juniorów Starszych.  Ten punkt podopieczni Roberta Wilczyńskiego mogą zdobyć w bezpośrednim meczu z drugą w tabeli Lechią Gdańsk. Na pewno punkt nie zadowoli juniorów młodszych. Oni aby myśleć o wygraniu rozgrywek muszą w sobotę pokonać Lechię. Inny rezultat praktycznie pozbawi podopiecznych Krzysztofa Janczaka szans na wyprzedzenie gdańszczan.  Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na "finał" Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych.

23. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Bałtyk Gdynia - Arka Gdynia 0:7 (0:4)

Bramki:  Wardziński 15', 40', 68', Szulc 42', Kwaśnik 45', 85, Patelczyk 64'

Arka: Kamola (70' Skulich), Marcjanik, Kreft, Stolc, Szulc, Brzuzy (75' Malinowski), Kwaśnik, Sewery (60' Patelczyk), Wesołowski, Patok (60' Róg), Wardziński.

Kolejne zwycięstwo zanotowali nasi juniorzy starsi znacząco zbliżając się po raz kolejny po wygraną w Pomorskiej Lidze Juniorów Starszych. Tym razem zdecydowali pokonali o rok młodszych zawodników Bałtyku. Od początku spotkania mecz toczył się pod dyktando żółto-niebieskich. Pomimo kilku dogodnych sytuacji Filipa Patoka pierwszą bramkę zdobył, po indywidualnej akcji Maciej Wardziński. Ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu w 40 minucie. Jeszcze przed przerwą Arka  dwukrotnie trafiła do bramki rywali. Najpierw gola zdobył Mateusz Szulc, a potem Łukasz Kwaśnik ustalił wynik do przerwy, po pięknym uderzeniu z około 35 metrów. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, Arka nadal atakowała, lecz z powodu upału tempo gry spadło. W 64 minucie kolejną bramkę dla Arki strzelił Dawid Patelczyk,  a asystę przy tym golu zaliczył Wardziński. Chwilę później asystent strzelił swojego trzeciego  gola w tym meczu. Tuż przed zakończeniem spotkania Łukasz Kwaśnik, po indywidualnej akcji ustalił  wynik na 7:0.

Tabela i wyniki

23. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Bałtyk Gdynia - Arka Gdynia 0:2 (0:2)

Bramki:  Gałecki 12', 19'

Arka:  Machola, Maślak, Szur, Miotk, Dampc, Gałecki (40' Mozler), Nalepa, Zenik (40' Liedtke), Formella, Kowalczyk (61' Galeniewski), Fierka (55' Mosiejko).

Derby Gdyni wygrali nasi zawodnicy, a wynik został ustalony już do przerwy. Zwycięstwo mogło być znacznie okazalsze, gdyby arkowcy seryjnie nie marnowali 100% sytuacji. Martwi słaba skuteczność zespołu w ostatnich spotkaniach, szczególnie w kontekście sobotnich derbów z  Lechią Gdańsk - najważniejszego meczu tego sezonu, który to praktycznie zadecyduje  o zwycięstwie w Pomorskiej Lidze Juniorów Młodszych. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na ten arcyważny mecz dla naszych młodych zawodników.