16.05.2012

KS Polkowice - Arka 0:1. Nie było litości

Mecze z rywalami, którzy starają się rozpaczliwie ratować swój ligowy byt nigdy nie są łatwe, zwłaszcza gdy samemu myśli się już bardziej o tym, co się będzie działo w następnym sezonie. Mimo to Arka uporała się z rywalem i przywiezie nad morze trzy punkty, a Polkowice następny sezon spędzą w drugiej lidze.

32. kolejka I ligi

KS Polkowice - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramki: Tomasik 87'

Polkowice: Kazimierczak - Wacławczyk, Bartków, Kucharzak, Ałdaś, Salamoński, Janus (79' Bryła), Bancewicz, Kuświk (84' Podstawek), Piątkowski (62' Więzik), Piotrowski

Arka: Szromnik - Bochenek, Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Niedziela, Radosavljević, Pruchnik, Benat (61' Szwoch), Radzewicz - Nwaogu (80' Flis).

Żółte kartki: Ałdaś, Kuświk - Radosavljević, Bochenek, Szromnik, Tomasik

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

3 min - do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - to Arka jest w posiadaniu piłki i stara się konstruować akcje ofensywne, a rywal będzie w tym meczu raczej szukał swoich szans w kontratakach.

7 min - rzut rożny dla gospodarzy mógł przynieść im powodzenie! Kucharzak dotarł do piłki tuz przed bramką, ale nie zdołał oddać strzału!

10 min - Polkowice muszą dziś wygrać, więc jednak będą ryzykować i starać się podejść bliżej pod bramkę Szromnika. Czy Arka zdoła to wykorzystać?

10 min - Szromnik broni celny strzał z dystansu Piotrowskiego

14 min - arkowcy szybko wymienili między sobą kilka podań, ale do dośrodkowania z lewej strony najszybciej doszedł Kazimierczak

15 min - czujny Szromnik odważnym wyjściem z bramki udaremnił dobrze zapowiadającą się akcję zespołu z Polkowic!

25 min - zespół z Polkowic domagał się rzutu karnego. Kuświk przeprowadził niezłą akcję w polu karnym gości, a przy próbie strzału piłka odbiła się od naszego obrońcy, zdaniem polkowiczan od jego ręki.

27 min - dośrodkowanie Niedzieli dość niespodziewanie przeobraziło się w strzał na bramkę, ale błędu nie popełnił Kazimierczak.

30 min - strzał z rzutu wolnego Piotrowskiego z 25m dobrze broni Szromnik

39 min - najgroźniejszy w ekipie gospodarzy Piotrowski po raz kolejny próbuje strzału z dystansu, ale na nasze szczęście pudłuje

PRZERWA - pierwsza odsłona tego spotkania nie porywa swoim poziomem. Po pierwszej fazie, w której przeważali podopieczni Petra Nemca, później to Polkowiczanie częściej rozgrywali piłkę i próbowali zaskoczyć Szromnika. W Arce na wyróżnienie zasługuje Niedziela, który jest najjaśniejszą postacią w zespole.

55 min - niewiele dzieje w drugiej połowie. Trzeba było 10 minut czekac na pierwszy strzał, którego autorem był Radosavljević, nie dodatek niecelny.

57 min - ciekawa akcja Arki mogła wyprowadzić Nwaogu na sytuację sam na sam z Kazimierczakiem, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej Nigeryjczyka.

60 min - choć ten mecz jeszcze trwa, już stało się jasne, że zespół z Polkowic opuści szeregi pierwszoligowców, bo swoje spotkanie wygrał Dolcan. Co ciekawe, zespół z Ząbek ograł Termalikę, która na samym finiszu rozgrywek zaczęła przegrywać mecze z dużo niżej notowanymi rywalami.

61 min - za Benata na boisku melduje się Szwoch. Oby Mateusz wykorzystał swoją szansę! Równolegle w ekipie gości na plac gry wchodzi Więzik, który latem ubiegłego roku testowany był w Arce.

63 min - stały fragment gry dla gdynian zakończył się pewną interwencją bramkarza gospodarzy

64 min - Kuświk zdecydował się na indywidualną akcję pod bramką Arki, ale nie przedarł się przez defensywę naszego zespołu.

68 min - groźny strzał Janusa! Piłkarz z Polkowic niecelnie uderzył głową, choć dosrodkowanie Piotrowskiego było idealne

69 min - obrońcy gospodarzy powstrzymali wychodzącego na czystą pozycję Nwaogu! Strzelał jeszcze Radosavljević, ale niecelnie.

74 min - Szromnik wyszedł odważnie z bramki, piłka nie padła jednak ani łupem naszego bramkarza, ani jego rywala i w efekcie Więzik mógł dać prowadzenie swojej drużynie! Na szczęście uprzedzili go gdyńscy obrońcy!

87 min - GOOOOLLLLL dla Arki! Tomasik dostał piłkę będąc tuż przed bramkarzem i strzałem w długi róg daje Arce prowadzenie! Strzelec cieszył się tak bardzo ze swego dokonania, że zdjął koszulkę, za co z pewnością otrzyma za chwilę żółtą kartkę.

90 min  - Polkowiczanie szukają jeszcze sznasy na odwrócenie losów tego meczu. Bryła oddaje strzał zza pola karnego, ale wyraźnie chybia.

90+3 min - Podstawek mógł nie po raz pierwszy w swojej karierze odebrać Arce punkty, ale na nasze szczęście minimalnie chybia po świednym dograniu piłki Piotrowskiego!

KONIEC - zdesperowani gospodarze nie byli w stanie ograć dojrzalszej piłkarsko Arki. Zespół Nemca nie pokazał wielkiego futbolu, ale w końcówce meczu zdołał udowodnić swoją wyższość, zdobywając zwycięską bramkę. Polkowiczanie opuszczają ligę, a Arka stara się ratować nadszarpnięty w tej rundzie wizerunek.