18.04.2012

Nasi rywale w liczbach: Dolcan Ząbki.

Poprzednia kolejka zakończyła się zaskakująco punkty pogubiła ligowa czołówka. Niestety faktu tego nie wykorzystali żółto- niebiescy w meczu z Flotą. Okazją do rehabilitacji za stracone punkty będzie środowy pojedynek z Dolcanem Ząbki.  Po 25 kolejkach podopieczni trenera Roberta Podolińskiego zajmują 14 miejsce z dorobkiem 28 punktów.

W przerwie zimowej w kadrze zespołu z Ząbek doszło do kilku zmian.  Do drużyny dołączyli: Robert Chwastek, Daniel Dybiec, Damian Jakubiak, Marcin Stańczyk i Łukasz Zaniewski. Natomiast odeszli: Piotr Charzewski, Dariusz Dadasz, Piotr Kosiorowski oraz Łukasz Sierpina.

Bilans spotkań Dolcana Ząbki w sezonie 2011/2012: 7 zwycięstw – 7 remisów – 11 porażek
U siebie: 3 zwycięstwa – 6 remisów – 4 porażki
Na wyjeździe: 4 zwycięstwa – 1 remis – 7 porażek

Dolcan Ząbki w tym sezonie wygrał i zremisował po 7 spotkań. Co ciekawe więcej zwycięstw miało miejsca w spotkaniach wyjazdowych. Na własnym stadionie padło aż 6 remisów,  tylko Zawisza Bydgoszcz ma jeden więcej. Na wyjeździe natomiast Dolcan jest jedną z dwóch najrzadziej remisujących ekip. Spotkanie z rundy jesiennej, żółto- niebiescy rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając 3:1. Bramkę w tamtym spotkaniu zdobył między innymi Petr Benat, który być może powróci na boisko w środowym spotkaniu. Honorową bramkę dla zespołu z Ząbek zdobył wtedy Tomasz Ciesielski.

Ten rok  podopieczni trenera Roberta Podolińskiego zaczęli nie najlepiej. W pierwszych trzech spotkaniach w tym roku zawodnicy z Ząbek zdobyli zaledwie punkt za sprawą remisu na własnym stadionie z Bogdanką Łęczna. Natomiast w ostatnich dwóch kolejkach wygrali, najpierw na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz 1:0. Następnie w meczu wyjazdowym 2:1, gdzie przeciwnikiem była Wisła Płock. Obie bramki dla Dolcana, w tym spotkaniu zdobył Marcin Tataj

Bilans bramek: 30 strzelonych – 36 straconych
U siebie: 14 strzelonych – 14 straconych
Na wyjeździe: 16 strzelonych – 22 stracone

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 30                                      Bramki stracone z akcji: 30
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 3                      Bramki stracone z rzutów karnych: 5
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                              Bramki stracone samobójcze: 1
Bramki strzelone w 1. połowie: 10                          Bramki stracone w 1. połowie: 14

Bilans bramkowy zawodników Dolcana jest ujemny za sprawą meczów na wyjeździe. U siebie zawodnicy z Ząbek zdobyli i stracili po 14 bramek. Bilans bramek w meczach wyjazdowych jest natomiast ujemny. Trzy bramki zostały zdobyte przez wykorzystanie rzutu karnego, a straconych w ten sposób goli jest aż 5. Dolcan stracił także jedną bramkę samobójczą, było to w spotkaniu z Arką kiedy do własnej bramki piłkę skierował Tomasz Wełna. Podopieczni Roberta Podolińskiego zdobyli do tej pory dwukrotnie więcej bramek w drugich częściach spotkań, także więcej bramek stracili po przerwie.

12

Pod względem czasów bramek strzelanych to najmniej padło ich w drugich kwadransach pierwszych połów – 3 bramki. Najlepszą skuteczność zawodnicy z Ząbek mogą pochwalić się w drugich połowach – w pierwszym i ostatnim kwadransie zdobyli po 7 goli. Jeżeli chodzi o bramki tracone to najmniej padło ich w końcówkach pierwszych połów – 3 bramki. Najwięcej bramek Dolcan traci w końcówkach meczy – 12 goli.

Maciej Tataj – 9 bramek,

Damian Świerblewski, Grzegorz Piesio, Rafał Grzelak – 4 bramki.

Rafał Grzelak – 9 żółtych kartek (czerwona kartka po dwóch żółtych),

Grzegorz Piesio – 8 żółtych kartek (dwie czerwone po dwóch żółtych),

Marcin Korkuć – 7 żółtych kartek (czerwona kartka po dwóch żółtych).

Wśród statystyk indywidualnych, najwięcej minut na boisku spędził pomocnik Damian Świerblewski 1961 minut. Drugi jest Tomasz Ciesielski, zdobywca bramki w pierwszym spotkaniu z Arką. Trzeci jest pomocnik Grzegorz Piesio. Natomiast czwarty, były zawodnik Arki – Piotr Bazler. Najlepszym strzelcem jest Maciej Tataj, napastnik który przed sezonem przyszedł z Korony Kielce zdobył do tej pory 9 bramek. Po 4 bramki na koncie mają Damian Świerblewski, Grzegorz Piesio oraz Rafał Grzelak. Ten ostatni jest także najostrzej grającym zawodnikiem z Ząbek, z 9 żółtymi kartonikami na koncie. W ostatniej kolejce swoja 7 i 8 żółtą kartkę obejrzał Grzegorz Piesio. Trzeci w tej klasyfikacji jest Marcin Korkuć.

Dziś żółto- niebiescy nie mają wyjścia, za wszelką cenę muszą zdobyć trzy punkty, aby dalej móc myśleć o wskoczeniu na pozycję gwarantującą awans. To, że łatwych spotkań w tym sezonie nie ma i nie będzie świadczą wyniki nie tylko żółto- niebieskich ale także z innych boisk. Zwłaszcza, że przeciwnikiem będzie tym razem zespół walczący o utrzymanie w 1 lidze, który ma za sobą dwa wygrane spotkania.

opracował: Sebastian Jędrzejewski