26.03.2012

Ostre strzelanie juniorów na przywitanie rundy wiosennej

Ostre strzelanie na swoim stadionie urządzili sobie nasi juniorzy powrcający na boiska po zimowej przerwie. W niedzielne popołudnie strzelili rówieśnikom z Tczewa aż 21 goli, nie tracąc żadnego.

15. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Arka Gdynia - Gryf 2009 Tczew 8:0 (2:0)

Bramki:  Patelczyk 17', Wardziński 34', 46', Kreft 70', Róg 71', 90', Stolc 76', Patok 85'

Arka: Kamola, Marcjanik, Haberka, Stolc (65' Robakowski), Paprocki, Seweryn (65' Kreft), Szulc ( 65' Kuc), Wesołowski (46' Róg), Patelczyk (65' Patok), Wardziński, Sulewski.

Niestety w niedzielę goście nie postawili wysoko poprzeczki naszym zawodnikom. Niestety, gdyż Gryf to trzecia drużyna w tabeli, jednak sam wynik ukazuje jak wielka jest różnica pomiędzy obiema drużynami. Na podstawie takich spotkań trenerom ciężko ocenić poziom poszczególnych zawodników.

Większa część meczu toczyła się pod bramką gości. Tczewiacy kilka razy stworzyli sobie sytuacje ale nie tak dogodne by zdobyć bramkę. Do 17 minuty goście skutecznie się bronil, aż w końcu nadeszła 17 minuta. Po podaniu Michała Marcjanika i skutecznym uderzeniu w długi róg  Dawida Patelczyka Arka objęła prowadzenie. W pierwszej połowie padła jeszcze tylko jedna bramka, której strzelcem był Maciej Wardziński, asystę zanotował Przemysław Stolc.

Po przerwie skuteczność żółto-nebieskich była już zdecydowana lepsza. Tuż po wznowieniu gry ponownie na listę strzelców wpisał Wardziński. W 70 minucie po podaniu Marka Paprockiego gola zdobył Mikołaj Kreft. Minutę później Karol Róg skutecznie wykończył  ładną akcję drużyny. Chwilę później swojego gola w meczu, a szóstego dla Arki strzelił Przemysław Stolc. W 85 minucie  po indywidualnej akcji Filip Patok podwyższył na 7:0, a wynik ustalił Karol Róg w ostatniej minucie spotkania, po ładnym uderzeniu z lewego skrzydła. Zasłużone zwycięstwo gdynian, którzy zmierzają po kolejny tytuł mistrza ligi.

15. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia - Gryf 2009 Tczew 13:0 (6:0)

Bramki:  Formella 19', 28', 41', 46',  Zenik 25', 29', 30', Kowalczyk 35', Gałecki 47', Zalewski 62', 67', 73', Mosiejko 84'

Arka: Machola, Stanuch (67' Maślak), Szur (71' Miotk), Sztandar, Dampc (60' Zambrowski), Nalepa, Gałecki (49' Mosiejko),  Zenik (34' Zalewski), Mozler, Kowalczyk, Formella (63' Miastnikow).

Bardzo udanie rozpoczeli rundę wiosenną junorzy młodsi Arki. Po ostrej kanonadzie strzelili rówieśnikom z Tczewa aż 13 goli. Można jednak było się spodziewać takiego obrotu sprawy, bo Gryf to ostatnia drużyna w tabeli.  Mecz praktycznie bez historii, gra toczyła się do jednej bramki. Aż trzem młodym piłkarzom Arki udało się ustrzelić hat-trick, a uczynili to: Dariusz Formella, Patryk Zenik i Adrian Zalewski

Niestety zwycięstwo nie spowodowało zmniejszenia dystansu do lidera, Lechia również w weekend wygrała i nadal ma 3 punkty przewagi na Arkowcami. Już za tydzień juniorzy młodsi wybierają się do Słupska na mecz z tamtejszym Gryfem i tam już tak łatwo o punkty nie będzie.