27.02.2012

Wygrana juniorów Arki z seniorami z Kolbud.

W kolejnym spotkaniu kontrolnym Juniorzy Starsi Arki Gdynia podejmowali w niedzielę seniorów GKS Kolbudy. Mecz toczył się w trudnych warunkach przy bardzo silnym wietrze, a ostatecznie młodzi "Arkowcy" wygrali 4:2.

Sparing Juniorzy Starsi:

Arka JS - GKS Kolbudy 4:2 (1:1)

Bramki:  Kuc 29’,  Wardziński 39’,  Wesołowski 56’ (karny),  Patelczyk 75’  -  49’  60’ (karny)

Arka JS: Kamola (65’ Skulich) - Sulewski (46’ Miotk), Marcjanik, Robakowski, Dampc - Seweryn, Kreft- Kuc, Patelczyk, Wesołowski (65’ Liedtke)- Wardziński (65’ Patok)

Przez zdecydowaną większość pierwszej połowy przewagę mieli nasi zawodnicy, a efektem tego był gol w 29 minucie, po ładnej akcji lewą stroną boiska i strzale Łukasza Kuca z 17 metrów. Dziesięć minut później Maciej Wardziński wywalczył piłkę przed polem karnym Kolbud, ograł bramkarza i uderzeniem do pustej bramki podwyższył na 2:0.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, którzy już w 49 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego  strzałem głową zdobyli bramkę kontaktową.  Na Arkowców podziałało to mobilizująco i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 56 minucie rzut karny pewnie wykorzystał Kewin Wesołowski. Zaledwie cztery minuty później sędzia znów podyktował „jedenastkę”, lecz tym razem dla gości. Bliski obrony był Patryk Kamola, jednak ostatecznie piłka wpadła do bramki i było 3:2. Kropkę nad i w tym meczu postawił Dawid Patelczyk, który w 75 minucie strzałem „na raty” pokonał bramkarza GKS-u. Mimo kilku późniejszych sytuacji z obu stron wynik nie uległ już zmianie.