27.09.2011

Puchar, medale i wysokie zwycięstwa

Kolejne wysokie zwycięstwa odnieśli nasi juniorzy w niedzielnych spotkaniach 8 kolejki. Najpierw drużyna trenera Wilczyńskiego zdecydowanie pokonała KP Starogard Gdański, a potem podopieczni trenera Janczaka rozgromili starogardzian 13:1. Przed meczem miała miejsce uroczystość wręczenia okolicznościowego pucharu i medali za zdobycie I miejsca w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Juniorów Straszych  w sezonie 2010/2011.

8. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Arka Gdynia - KP Starogard Gdański 5:0 (4:0)

Bramki: Seweryn 10', Bębenek 23', 29', Danielowski 35', Patok 69'

Arka: Kamola, Robakowski, Marcjanik, Wojowski, Haberka, Kwaśnik, Bębenek (46' Paprocki), Róg (46' Wardziński), Seweryn (65' Krause), Danielowski, Patelczyk (65' Patok).

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą zawodnicy juniorów starszych. Tym razem bez problemu pokonali KP Starogard Gdański. Pierwsza bramka padła już w 10 minucie, po dośrodkowaniu  Adriana Seweryna piłka wtoczyła się do bramki ku zaskoczeniu gości i samego strzelca.  Arka praktycznie nie schodziła z połowy gości, akcje zazębiały się, co pozwalało  na stwarzanie coraz to nowych sytuacji bramkowych. Kolejna bramka padła w 20 minucie,  po bardzo ładnym uderzeniu Adama Bębenka z 30 metrów w okolice tzw. okienka. Można śmiało napisać, że bramka mogłaby zostać uznaną jako bramka miesiąca nawet w Ekstraklasie. Zaledwie 6 minut później ten sam zawodnik praktycznie skopiował swoją sytuację bramkową i skutecznie uderzył z 20 metrów. Kolejny gol  padł w 35 minucie, po dośrodkowaniu Łukasza Kwaśnika gola głową strzelił Mikołaj  Danielowski. Po przerwie gra Arki nie była już taka ładna i skuteczna, padła zaledwie jedna bramka autorstwa Filipa Patoka, który powrócił  do gry po długiej kontuzji.

8. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia - KP Starogard Gdański 13:1 (5:0)

Bramki dla Arki:  Nalepa 1', 39', Mozler 20', Fierka 29, Zenik 33', 51', Galeniewski 45', 46', Maślak 60', Formella 61', 63', Dampc 70',  Bolda 75'

Arka:  Machola, Maślak (61' Bolda), Miotk (50' Molęda), Dampc, Zambrowski, Zenik, Nalepa (50' Miasnikow), Mosiejko (40' Gałecki), Galeniewski  (55' Ledtke), Mozler (40' Formella), Fierka (40' Kowalczyk).

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy juniorów młodszych Arki wygrywając z rówieśnikami z KP Starogard  13:1. Pierwsza bramka padła już w 20 sekundzie meczu, szybki przechwyt piłki przy rozpoczęciu przez przeciwników i celnym strzałem popisał się Michał Nalepa. Zawodnicy Arki  mieli ogromną przwagę i stwarzali sobie kolejne sytuacje strzelając do przerwy  5 bramek. Po przerwie żółto-niebiescy nie zwalniali tempa w efekcie strzelając  jeszcze 8 bramek.