29.08.2011

I liga: Podsumowanie 6. kolejki. (ligapolska.pl)

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu szóstej kolejki Termalica Bruk-Bet nieciecza zremisowała 1:1 z Pogonią Szczecin. Remis w tym spotkaniu wykorzystali piłkarze Piasta Gliwice, którzy pokonali 2:0 na wyjeździe KS Polkowice i awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Świetnie spisująca się od początku obecnego sezonu Termalica objęła prowadzenie w 32. minucie po uderzeniu Jana Ciosa. Gospodarze długo utrzymywali prowadzenie, ale dziesięć minut przed zakończeniem meczu do wyrównania doprowadził Vuk Sotirović. Portowcy kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Bartosza Ławy, ale nie wpłynęło to już na wynik spotkania.

Szansy na objęcie prowadzenia w tabeli nie zmarnowali piłkarze Piasta Gliwice, którzy na wyjeździe ograli 2:0 KS Polkowice. Już w dwunastej minucie prowadzenie dla Piasta zdobył Wojciech Kędziora. Druga bramka padła w 74. minucie po uderzeniu Tomasza Podgórskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.

Dobrą formę potwierdza także beniaminek z Bydgoszczy. Zawisza tym razem pokonała na wyjeździe 2:1 Flotę Świnoujście. Goście rozstrzygnęli spotkanie już w pierwszych minutach po trafieniach Pawła Zawistowskiego i Adriana Błęda. Flota zdołała odpowiedzieć tylko trafieniem Tomasza Ostalczyka w drugiej połowie.

Po raz kolejny zawiodły drużyny Arki Gdynia i Polonii Bytom, którym nie udało się odnieść zwycięstwa w konfrontacji z beniaminkami. Arka bezbramkowo zremisowała z Olimpią Grudziądz, natomiast Polonia Bytom przegrała na wyjeździe 1:2 z Olimpią Elbląg.