07.08.2011

Juniorzy starsi: remis z wymagającym rywalem

Przygotowująca się do nowego sezonu drużyna juniorów starszych bezbramkowo zremisowała w meczu sparingowym z reprezentantem Młodej Ekstraklasy - Lechią Gdańsk. Początek  nowego sezonu już za tydzień!

Arka Gdynia  (juniorzy starsi) - Lechia Gdańsk (Młoda Ekstraklasa) 0:0

Arka Gdynia: Szymkowiak, Robakowski, Marcjanik, Stolc, Krause, Kwaśnik, Patelczyk, Szulc, Wardziński, Formella (70' Drzewiecki), Gojanowski.

W sobotnie popołudnie spotkały się dwie równorzędne drużyny. Zarówno w Arce, jak i w drużynie Młodej Ekstraklasy Lechii dominowali zawodnicy rocznika 94/95. Obie drużyny nie stworzyły zbyt wielu sytuacji bramkowych. Gdańszczanie najlepszą sytuację wypracowali sobie w pierwszej  połowie po rzucie rożnym, z 5 metrów uderzenie głową w środek bramki obronił Krzysztof Szymkowiak. Najlepsze sytuacje bramkowe gdynianie mieli w końcówce meczu, z 5 metrów dogodnej sytuacji nie wykorzystał Maciej Wardziński źle trafiając w piłkę, kilka minut później ten sam zawodnik w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem Lechii.

Nadmienić trzeba, że drużyna gości rozpoczęła już rozgrywki ligowe wygrywając u siebie na inaugurację z Polonią Warszawa. Nasi zawodnicy już w najbliższą niedzielę w pierwszej kolejce podejmować będą Rodło Kwidzyn. Początek meczu o godz. 13:00.