15.07.2011

Arka rozbiła amatorów. (Dziennik Bałtycki)

W piątek żółto-niebiescy zakończyli obóz przygotowawczy w niemieckiej miejscowości Grimma. Przed wyjazdem do Gdyni zmierzyli się jeszcze w sparingowym meczu z amatorskim zespołem VfL 05 Hohenstein-Ernstthal. Ograli go 4:0.

Mecz z przedstawicielem szóstego szczebla rozgrywek ligowych w Niemczech gdynianie mogli potraktować sobie jako trening strzelecki. Co prawda liczba goli strzelonych słabemu zespołowi wrażenia nie robi, to jednak na pewno poprawi nastroje zespołu przed podróżą do Gdyni. Worek z bramkami otworzył Ensar Arifović, który wykorzystał dośrodkowanie Damiana Krajanowskiego. W pierwszej połowie Arka jeszcze dwukrotnie pokonała bramkarza rywali.

Najważniejszym wydarzeniem drugiej połowy było pojawienie się na boisku testowanego Hiszpana Carlosa Martineza Aibara. Kolejne trafienie zaś to zasługa Mirko Ivanovskiego, którzy walczy z Surdykowskim i
Arifoviciem o miejsce w ataku gdynian.

Powoli zamyka się skład Arki na nowy sezon. Przed I kolejką Petr Nemec powinien mieć już dyspozycji kompletną kadrę z Bartłomiejem Niedzielą, Radosławem Strzeleckim i Jakubem Kowalskim. Kowalski dogadał się z już klubem w kwestii indywidualnego kontraktu, a i umowa UKS SMS Łódź została także zawarta.

Po tym spotkaniu gdynianie wracają do domów. W poniedziałek o godz. 11 podopieczni Petra Nemca spotkają się na własnych obiektach, a już w środę kibice będą mieli okazję poznać nowy zespół podczas przedsezonowej prezentacji. Arka zaprasza swoich fanów na sektor "Górka" na Stadionie Miejskim. Początek prezentacji o godzinie 18. Pierwszy mecz gdynian w nowym sezonie, w sobotę 23 lipca. Do Gdyni przyjedzie Warta Poznań.