TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

25.06.2011

Kolejny napastnik na testach

Jak dotychczas nie było dnia, aby nie doszło do zmian personalnych wśród trenujących arkowców. Nie inaczej było w sobotę, która była trzecim dniem z rzędu, gdy trener Nemec zarządził trzy jednostki treningowe.

 

W organizacji dnia czeskiego szkoleniowca widać dużą regularność. Niemal o świcie jego piłkarze odbywają trening biegowy, aby w okolicach południa udać się do siłowni. Nie obywa się również bez wizyty na boisku, na co przychodzi pora zwykle ok. godziny 16-ej. Głównym punktem zajęć na murawie jest zwykle gra wewnętrzna, która czasami urozmaicana jest np. grą na jedną dużą bramkę i kilka mniejszych utworzonych z tyczek treningowych. Dziś toczyła się ona na skróconym boisku, a grupa piłkarzy została podzielona na trzy zespoły, które co kilka minut wchodziły lub opuszczały boisko. W rolę arbitra wcielał się oczywiście Petr Nemec.

 

W dniu dzisiejszym pomiędzy trenującymi trudno było dostrzec Roberta Sieranta, który opuścił już Trójmiasto. Zastąpił go natomiast rosły napastnik Janusz Surdykowski. Kibice Arki zapewne pamiętają, że wychowanek MOSiR-u Pruszcz Gdański pojawił się już na treningu żółto-niebieskich pod koniec zakończonego niedawno sezonu, gdy na udział w zajęciach zezwolił mu Frantisek Straka.

 

Surdykowski urodził się 4 maja 1986 roku i mierzy 187 cm przy 77 kg wagi. Po opuszczeniu macierzystego klubu, trafił jeszcze na dwa lata do Debiutanta Gdańsk, aby potem ruszyć w Polskę. Reprezentował kolejno barwy takich klubów jak Polonia Warszawa, Amica Wronki, Górnik Łęczna, czy Podbeskidzie Bielsko-Biała. Przed rokiem zmienił polskie boiska na cypryjskie, gdzie zasilił drugoligowy APEP Kyperounta. W tym klubie zagrał w 26 meczach i zdobył 15 bramek.

 

Arkowcy spotkają się także w niedzielę, ale tym razem już tylko raz. O godzinie 10-ej trener Nemec przewidział dla nich zajęcia w terenie.

 

Arkadiusz Skubek
Poprzedni Następny

Mapa Strony