18.04.2011

Rewanż Cracovii

Arka Gdynia przegrała w meczu 22. kolejki Młodej Ekstraklasy z Cracovią 0:1 (0:1) i nie wykorzystała szansy na wyprzedzenie w tabeli Lechii Gdańsk, która przegrała dziś u siebie z Górnikiem Zabrze 1:2 (0:0). Bramkę dla Pasów na wagę trzech punktów zdobył w 5. minucie Mateusz Florek.

22. kolejka Młodej Ekstraklasy

Cracovia - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Florek 5'

Cracovia: Gąsiński - Wieczorek, Biernat, Jarabica, Puzigaća - Łuczak, Terik, Rupa, Połomski (69' Kurowski) - Florek, Witek.

Arka: Szromnik - Wilczyński, Mokwa, Żołnierewicz, Robakowski - Danielowski (69' Pionk), Budziński, Sulima (46' Róg), Słowiński, Rysiewski (46' Paprocki) - Szwoch.

Żółto-niebiescy wystąpili tym razem w znacznie bardziej młodzieżowym składzie niż w poprzednim meczu z Jagiellonią. Nie zabrakło jednak graczy z ekstraklasowym ograniem - takich jak Wojciech Wilczyński i Marcin Budziński. Mecz rozpoczął się bardzo nieszczęśliwie dla naszych piłkarzy. W 5. minucie na prawej stronie znalazł się nieobstawiony Mateusz Florek, który otrzymał podanie z głębi pola. Znalazł się w sytuacji sam na sam z Michałem Szromnikiem i spokojnie pokonał bramkarza Arki. Arkowcy opanowali się dopiero po kwadransie, gdy udało im się przeprowadzić pierwszy atak, ale dynamiczna akcja Mateusza Szwocha zakończyła się niecelnym zagraniem.

W Cracovii szczególnie wyróżniał się Florek, który wielokrotnie uciekał naszym obrońcom. W 23. minucie zawodnik Cracovii mocno uderzył z woleja, ale Szromnik pewnie interweniował. W 34. i 36. minucie Florkowi zabrakło zdecydowania w polu karnym, dzięki czemu obrońcy Arki mieli czas zażegnanie niebezpieczeństwa. W drużynie Arki w ofensywie dobrze prezentował się Szwoch, ale bez wsparcia nie mógł skutecznie atakować bramki gospodarzy.

W drugiej części meczu w końcu udało się zepchnąć Pasy do obrony, piłkarze Arki nie potrafili jednak stworzyć sobie czystych sytuacji bramkowych. Zawodziła dokładność. W 78. minucie dobrą prostopadłą piłkę w pełnym biegu dostał Bartosz Pionk, ale źle przyjął futbolówkę. Wynik nie uległ zmianie. Arka przegrała z Cracovią i pozostała na 11. miejscu w tabeli.