09.03.2011

Nasi rywale w liczbach: Górnik Zabrze.

W piątkowy wieczór Arka Gdynia przystąpi do pierwszego meczu wyjazdowego rundy wiosennej.  Przeciwnikiem żółto- niebieskich będzie Górnik Zabrze. Podopieczni trenera Adama Nawałki zajmują w tabeli wysokie jak na beniaminka – 5 miejsce.

Górnik Zabrze zdecydowanie częściej punktuje na własnym stadionie, jednak gospodarze piątkowego meczu nie ustrzegli się porażek na własnym obiekcie.

Bilans spotkań: 8 zwycięstw – 2 remisy – 7 porażek
U siebie: 6 zwycięstw – 1 remis – 2 porażki
Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 1 remis – 5 porażek

Zabrzanie z 26 punktów, aż 19 zdobyli na własnym stadionie. Podopieczni Adama Nawałki są także jedną z najbardziej bezkompromisowych drużyn w Ekstraklasie( 2 remisy), tylko Legia Warszawa ma na swoim koncie mniej remisów (1 remis). Nadzieją dla żółto- niebieskich na punkty przy Roosevelta, są dwie porażki Górnika odniesione na własnym terenie z Jagiellonią Białystok oraz Polonią Warszawa.

Bilans bramek: 20 strzelonych - 26 straconych

U siebie: 13 strzelonych - 6 straconych
Na wyjeździe: 7 strzelonych - 20 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 20                                    Bramki stracone z akcji: 23
Bramki zdobyte z rzutów karnych:  0                   Bramki stracone z rzutów karnych: 2

Bramki zdobyte- samobójcze: 0                            Bramki stracone samobójcze: 1
Bramki strzelone w 1. połowie: 9                          Bramki stracone w 1. połowie: 8

Bramki strzelone w 2. połowie: 11                        Bramki stracone w 2. połowie: 18

Mecze w których Górnik jako pierwszy strzelał bramkę: 62,5 %
Mecze w których Górnik jako pierwszy tracił bramkę: 37,5 %

Zabrzanie bardzo mało bramek tracą na własnym stadionie, dużo gorzej idzie im na boiskach rywali. Ciekawym wydaje się fakt iż wszystkie bramki zdobyte przez Górnika były strzelone z akcji. Również większość straconych bramek padło z gry bo aż 23 na 26, pozostałe to 2 bramki z karnego (jedna w meczu z Arką) oraz jeden gol samobójczy.

10

Górnik Zabrze największą skutecznością wykazuje się pomiędzy 60-75 minutą meczu, równie dobrze zdobywanie bramek zabrzanom wychodzi w pierwszej połowie pomiędzy minutą 15 a 45. Co ciekawe Górnik w tym sezonie nie zdobył jeszcze bramki w pierwszych 15 minutach spotkania.

W przypadku bramek straconych, oba zespoły mają problemy z końcówkami spotkań. Aż 10 bramek z 26 straconych Górnik stracił w ostatnich 15 minutach.

Statystyki zawodników:

Najwięcej minut na boisku:         Mariusz Magiera – 1530 minut,
                                                   Tomasz Zahorski – 1526 minut,
                                                   Aleksander Kwiek – 1393 minuty.

Najwięcej występów:                 Mariusz Magiera, Tomasz Zahorski – po 17 meczy.

Najlepsi strzelcy:                        Tomasz Zahorski – 4 bramki (0,24 na mecz),