04.02.2011

Arka na remis z beniaminkiem białoruskiej ekstraklasy. (Dziennik Bałtycki)

Piłkarze Arki mają za sobą pierwszy mecz sparingowy podczas zgrupowania w Turcji. Żółto-niebiescy zremisowali z FK Homel 1:1. Beniaminek białoruskiej ekstraklasy tym spotkaniem zakończył okres przygotowawczy w Turcji.

Arka mogła tej zimy odnieść pierwsze zwycięstwo. Podopieczni trenera Dariusza Pasieki mieli przewagę od początku spotkania, ale w pierwszej połowie nie potrafili wypracować sobie czystych sytuacji strzeleckich. W drugiej połowie padł wreszcie gol dla Arki. Z rzutu wolnego dośrodkował Filip Burkhardt, a do piłki świetnie wyszedł Paweł Zawistowski i pewnym strzałem zdobył gola. Gdynianie zwycięstwo stracili w końcowych fragmentach spotkania. Na minutę przed zakończeniem tego pojedynku zrobiło się duże zamieszanie w polu karnym żółto-niebieskich, a Jewgienij Zujew z metra wepchnął futbolówkę do siatki. W zespole trenera Pasieki nie zagrali narzekający na urazy Tadas Labukas, Joseph Mawaye, Emil Noll oraz trzeci bramkarz Daniel Chudzik

Po raz pierwszy w zespole Arki zagrał Maksims Rafalskis. Łotysz przyjechał na testy do Gdyni i szkoleniowiec zabrał go na zgrupowanie do Turcji. Na boisku był przez 62 minuty i trudno powiedzieć, czy trener Pasieka będzie mógł go jeszcze wystawić w meczu kontrolnym. Rafalskis dostał powołanie do reprezentacji Łotwy, która zbiera się w Rydze, a następnie poleci do Turcji, gdzie zagra towarzyski mecz z Boliwią. Arka czyni starania, aby Rafalskis dołączył do reprezentacji już w Turcji, aby mógł wystąpić jeszcze w niedzielnym sparingu. Tymczasem zmienił się rywal żółto-niebieskim i w niedzielę gdynianie nie zagrają z Szachtiorem Soligorsk, ale z Wołyniem Łuck.

Arka Gdynia - FK Homel 1:1 (0:0)