14.09.2010

Juniorzy: wysokie zwycięstwa na własnym boisku

Juniorzy Arki nie dali szans swoim rywalom w niedzielne popołudnie. Bilans dwóch spotkań to 12:0.

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 5. kolejka:

Arka Gdynia - Cartusia Kartuzy 5:0 (3:0)
Bramki:
12' Róg, 16' Róg, 23' Róg, 57' Róg, 75' Króll.

Arka Gdynia: Szymkowiak, Kleser, Łaga (70' Kiernozek), Haberka, Liberacki(35' Króll), Wesserling (70' Janiak), Nawrocki, Sochaj, Bukowski (65' Krause), Wesołowski (65' Drzewiecki), Róg.

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Juniorów starszych zaliczyli arkowcy pokonując na boisku w Gdyni zespół z Kartuz. Gospodarze potraktowali ten mecz bardzo poważnie wygrywając pewnie 5:0. Tego dnia trener Wilczyński postanowił, że na pozycji napastnika wystąpił Karol Róg, zawodnik wywiązał się ze swojej roli jak prawdziwy snajper strzelając aż 4 bramki (w tym klasyczny hattrick). Początek meczu pokazał, że gościom będzie bardzo ciężko zdobyć choćby jeden punkt. Już w 12 minucie idealne podanie wykorzystał wspomniany bohater meczu - Karol Róg. To był dopiero początek jego dobrej gry, zaledwie cztery minuty później ponownie wpisał się na listę strzelców. Już w 23 minucie Róg zdobył klasyczny hattrick zdobywając trzy kolejne bramki w jednej połowie/ Po przerwie gra Arki nie zmieniła się, dalej grała bardzo ofensywnie zdobywa.ąc kolejne gole. W 57 minucie wpadła następna bramka. Kto strzelcem? Jakże inaczej Karol Róg! Ostatni gol to przepiękny strzał Grzegorza Królla z około 30 metrów w samo "okienko" bramki Cartusii. Wydawało się, że tego dnia Arka była nie do zatrzymania. Zasłużone zwycięstwo, oby tak dalej!

Pozostałe wyniki 5. kolejki tutaj.

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 5. kolejka:

Arka Gdynia - Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia 7:0 (3:0)
Bramki:
9' Wardziński, 25' Seweryn, 34' Wardziński, 47' (k) Seweryn, 60' Stolc, 73' Mądrachowski, 77' Seweryn.

Arka Gdynia: Kamola, Marcjanik (68' Malinowski), Robakowski, Zalewski, Wojowski, Stolc, Kreft (47' Kwaśnik), Matys, Szulc M. (49' Mądrachowski), Wardziński (64' Patelczyk), Seweryn.

Po pierwszych pięciu minutach wyrównanego meczu inicjatywę przejęli starsi zawodnicy gospodarzy. Pierwsza bramka padła w 9 minucie, w polu karnym celnym strzałem popisał się Maciej Wardziński. Pomimo dobrych sytuacji w następnych minutach, dopiero w 25 minucie po dokładnym podaniu udało się Adrianowi Sewerynowi skutecznie zakończyć akcję zespołu. Dziewięć minut później popisową akcję zaczął prawy obrońca Paweł Wojowski, który po rozegraniu piłki z partnerami dośrodkował idealną piłkę do Wardzińskiego a ten będąc sam na sam z bramkarzem gości podwyższył wynik i do przerwy było 3:0. W drugiej połowie zawodnicy Arki Gdynia nie zwolnili tempa i w 47 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył sam poszkodowany - Adrian Seweryn. Kolejny gol padł po rzucie rożnym, największym sprytem w polu karnym wykazał się Przemysław Stolc. W 73 minucie po indywidualnej akcji i celnym strzale zza pola karnego Jakub Mądrachowski zdobył szóstego gola. Ostatni gol to efekt błędu obrońców i skutecznego pojednynku 1 na 1 Adriana Seweryna z bramkarzem Inicjatywy Arka.