08.08.2022

Premierowa wysoka wygrana Arki II

Mocne otwarcie zaliczyli zawodnicy prowadzeni przez Macieja Cieślika. Drugi zespół żółto-niebieskich wygrał na inaugurację rozgrywek sezonu 2022/23 z Janterem Ustka 5:0 (1:0).

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP – 1. kolejka

Arka II Gdynia – Jantar Ustka 5:0 (1:0)

Bramki: Przyborowski 2 (11', 54'), Mikulski 47', Pyrek 76', Łyszkiewicz-Dustet 81'

Kartki: Łyszkiewicz-Dustet  – Kacper Żmijewski 2

Czerwone kartki: Kacper Żmijewski 78’ (dwie żółte)

Arka: Molenda –  Tomal, Predenkiewicz (73'  Belim), Przyborowski (73'  Pyrek), Szymański, Staniszewski (61' Łyszkiewicz-Dustet), Mikulski, Zieliński (73' Adkonis), Baranowski (61' Zaryczański), Schwartzman, Pieńczykowski

Pierwsza połowa nie wskazywała, że spotkanie zakończy się aż tak wysoką wygraną. Dobrze rozpoczęli ją Arkowcy, którzy za sprawą Kornela Przyborowskiego w 11 min. otworzyli wynik meczu. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy. W II połowie nasz drugi zespół pokazał wysoką skuteczność strzelecką.

Już dwie minuty po zmianie stron rezultat podwyższył Mateusz Mikulski. Gdy w 54 min. Przyborowski ponownie wpisał się na listę strzelców stało się jasne, że wywiezienie przez gości choćby punktu staje się mało realne. Stało się to już pewne, gdy w 76 min. do siatki trafił wprowadzony dwie minuty wcześniej Marcel Pyrek. Chwilę później po drugiej żółtej kartce wprowadzonego w pierwszej połowie Kacpra Żmijewskiego goście grali w osłabieniu. To wykorzystał Adrian Łyszkiewicz-Dustet, który w 81 min. po raz ostatni trafił do siatki tego wieczoru.

O kolejne ligowe punkty Arkowcy powalczą w Czersku, gdzie 13 sierpnia o 11.00 zagrają spotkanie z Borowiakiem.