16.05.2022

Grała młodzież: Juniorzy starsi nadal liderem!

Kolejne mecze rozegrała nasza młodzież. Drużyna juniorów U18 wygrała w Zabrzu i utrzymała pozycję lidera w CLJ.

Centralna Liga Juniorów U18 - 28. kolejka

Gwarek Zabrze - Arka Gdynia 1:2 (0:0)

Bramki: 90' - Kroczyński 65', Łyszkiewicz-Dustet 85'

Arka: Łukowicz - Tomal (75' Krause), Baranowski, Tandecki, Lipkowski, Babś (46' Łyszkiewicz-Dustet), Galiński (80' Romanik), Zieliński, Predenkiewicz (75' Soboczyński), Skóra, Kroczyński (65' Szymański)

Podopieczni trenera Wilczyńskiego odnieśli 3 zwycięstwo z rzędu. Od początku meczu w Zabrzu największe zagrożenie pod bramką rywali stwarzał grający po prawej stronie Predenkiewicz. Po jednej z akcji uderzał on z pola karnego w "krótki" róg, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Dwie okazje do zdobycia bramki miał też Skóra, jednak najpierw będąc przed bramkarzem uderzył zbyt lekko, a w 23 min. nie trafił w światło bramki. W 35 min. ten sam zawodnik wywalczył rzut wolny. Niestety, uderzenie Galińskiego z 17 metrów również było za lekkie i zostało zablokowane.

Na bramki dla Arki musieliśmy poczekać do drugiej połowy. W 65 min. rajd lewą stroną przeprowadził Lipkowski, dograł do stojącego przed bramką Kroczyńskiego, który nie zwykł marnować takich okazji i dał gdynianom prowadzenie. Od 75 min. gospodarze grali w "10", a w 85 min. Arka wykorzystała przewagę i zdobyła drugą bramkę. Szymański zagrał do Soboczyńskiego, który znalazł się w sytuacji "sam na sam". Bramkarz obronił jego strzał, lecz przy dobitce Łyszkiewicza-Dusteta był już bezradny. W doliczonym czasie gry gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki po błędzie defensora Arki. Na 2 kolejki przed końcem ligi Arka pozostaje liderem tabeli. W sobotę o g. 17.30 mecz z Polonią Warszawa. Zapraszamy na stadion rugby! W meczu sezonu na koniec rozgrywek 28 maja o g. 13.00 pojedynek w Lubinie z Zagłębiem!

TABELA

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - Grupa Mistrzowska - 5. kolejka

Arka II Gdynia - Gedania Gdańsk 1:3 (0:1)

Bramki: Przyborowski - Duda 3' Deja 2 (66', 85')

Arka: Molenda - Puścikowski (60’ Jasiński), Mirończuk, Skręta, Parulski - Pieńczykowski, Zamarripa (60’ Żuber) - Faltyński, Przyborowski, Staniszewski (75’ Pyrek) - Rusnak

W starciu z liderem 4. ligi, który w tej kolejce oficjalnie zapewnił sobie awans do 3. ligi, nasi zawodnicy rozegrali dobre spotkanie, co jednak nie wystarczyło do zdobycia punktów. Już w 3 min. pod dośrodkowaniu Duda zdobył strzałem głową pierwszą bramkę. Gedania dominowała zgraniem i doświadczeniem, lecz indywidualne akcje Przyborowskiego pozwoliły Arkce w pierwszej połowie na stworzenie groźnych sytuacji. Raz utracie gola zapobiegł bramkarz, a w drugim przypadku piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie lekką przewagę miała Arka II, jednak w 66 min. to Gedania zdobyła gola po kontrze. W odpowiedzi kolejną indywidualną akcję przeprowadził Przyborowski, który był faulowany w polu karnym. Sam poszkodowany wykorzystał "jedenastkę". W ostatniej fazie meczu żółto-niebiescy dążyli do wyrównania, ale okazje Staniszewskiego, Żubera i Rusnaka nie dały rezultatu. Natomiast w 85 min. Gedania wykorzystała kolejny szybki atak i Deja ustalił wynik na 3:1. Jak podsumował trener Cieślik, było to zasłużone zwycięstwo gości. Na plus trzeba zaznaczyć jednak dobrą postawę naszych młodych zawodników, którym w osiągnięciu lepszego wyniku przeszkodziła słaba skuteczność.

TABELA

Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy - WIOSNA - 10. kolejka

Arka Gdynia - SI Arka Gdynia 3:1 (1:0)
Bramki: Abbott 31', sam. 60', 81' Ozimek - Laszczyk 55' k.

Arka: Depka, Czarnecki, Elwart, Branicki, Gnabasik (88' Jarzyński), Bełz (55' Raczynski), Tuliszka, Klimczuk (55' Kozoduj) , Jurkiewicz (75' Kolasa), Maczkowski (61' Ozimek), Abbott (75' Żmuda)

Bardzo ciekawe i dostarczające dużo emocji widowisko stworzyli w "klubowych" derbach zawodnicy Arki SA i SI Arki. Ostatecznie, drużyna z rocznika 2005 wygrała 3:1. W pierwszej połowie przewagę osiągnęli podopieczni trenera Janczaka, którzy przeprowadzali liczne akcje ofensywne. W ciągu 45 min. udało się im wykorzystać tylko jedną sytuację, gdy w 31 min. po dobrym dośrodkowaniu Abbott zdobył bramkę głową.

W drugiej połowie mecz się wyrównał, a ambitnie grający zawodnicy SI w 55 min. po rzucie karnym doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie zawodnicy Arki SA okazali się skuteczniejsi i sięgnęli po komplet punktów. W 60 min. po rzucie rożnym i bramce samobójczej ponownie wyszli na prowadzenie. Z kolei w 81 min. Ozimek strzelił gola na 3:1 i przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu. Było to 5 z rzędu zwycięstwo Arki w lidze.