28.06.2021

Wysoki wynik Arki II na zakończenie rozgrywek

Arkowcy z przytupem zakończyli ligowe rozgrywki. W ostatnim spotkaniu grupy "B" rozgromili Grom Nowy Staw 6:0. To drugie spotkanie z rzędu, w którym żółto-niebiescy zdobyli aż 6 trafień.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 7. kolejka grupy "B"

Arka II Gdynia - Grom Nowy Staw 6:0 (2:0)

Bramki: Przyborowski 2 (7’ i 89’), Wilczyński 44',  Stec 54', samobójcza 75',  Książkiewicz 86’

Arka II: Przybysz - Stec, Czochór (59' Rusnak), Parulski (72' Chmurzyński), Nowicki (59' Książkiewicz), Faltyński (64' Motyl), Tandecki, Przyborowski, Tomczak, Bednarski, Wilczyński (69' Trela)

Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego szybko otworzyli spotkanie. Już w 7 min. na listę strzelców zapisał się Przyborowski. Minutę przed zejściem do szatni rezultat podwyższył Wilczyński. Dziewięć minut po wznowieniu gry i bramce Steca stało się jasne, że ewentualny powrót gości w tym spotkaniu nie będzie rzeczą łatwą. Tak też się stało. Goście najdotkliwsze ciosy przyjęli jednak dopiero w ostatnim kwadransie gry. Najpierw sami skierowali piłkę do siatki w 75 min., potem w 86 bramkarza pokonał Książkiewicz, zaś 3 min. później strzelanie zakończył ten, kto je rozpoczął, a więc Przyborowski.

Arka II zapewniła sobie udział w rozgrywkach 4. ligi w nowym sezonie ostatecznie zajmując 14. miejsce. W 29 meczach podopieczni Roberta Wilczyńskiego zdobyli 37 punktów. Wygrali 10 spotkań, 7 razy remisowali i odnotowali 12 porażek. Stosunek bramkowy wyniósł 57-48.