24.05.2021

Ligowe występy młodzieży

Kolejny tydzień przyniósł mecze ligowe juniorów i drugiego zespołu Arki. Ze zwycięstw cieszyły się: Arka II w 4. lidze oraz drużyna U17 w lidze wojewódzkiej.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 2. kolejka grupy "B"

Arka II Gdynia - KTS-K Luzino 4:0 (0:0)
Bramki: Łabojko 2' (65', 90'), Faltyński 2 (85', 89')

Arka II: Przybysz - Tomczak, Ślesicki (87' Chmurzyński), Stec, Wawszczyk (63' Faltyński), Stępień (68' Książkiewicz), Rusnak, Łabojko, Bednarski (70' Trzepałko), Skóra (87' Motyl), Wilczyński

Ważne zwycięstwo odniosła Arka II, która wiosną rywalizuje w grupie B 4. ligi. Żółto-niebiescy wysoko pokonali u siebie KTS-K Luzino, a wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie. Szansę gry od trenerów otrzymało w tym meczu kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu.

Wynik spotkania otworzył Mikołaj Łabojko, który po raz pierwszy pokonał bramkarza rywali w 65 min. gry.  Pozostałe bramki padły w samej końcówce. W 85 i 89 min. na listę strzelców wpisał się wprowadzony z ławki Krystian Faltyński. Swoją druga bramkę zdobył także Łabojko. W 90 min. ustalił on rezultat końcowy na 4:0 dla podopiecznych trenera Roberta Wilczyńskiego.

Dzięki zdobytym 3 punktom Arka II przesunęła się na 4. miejsce w tabeli. W następnej kolejce żółto-niebiescy zagrają na wyjeździe z MKS-em Władysławowo.

Centralna Liga Juniorów U18 - 21. kolejka

Arka Gdynia - Korona Kielce 2:2 (0:1)
Bramki: Kiełb 48' (s.), Lipkowski 62' - Płocica 41', Strzeboński 76'

Arka: Gołoś - Chmurzyński, Tandecki (81' Zamarripa), Skręta, Skrobański, Kamiński, Nowicki, Zieliński, Rusnak, Lipkowski (77' Soboczyński), Trela (46' Babś)

Centralna Liga Juniorów U18 - 22. kolejka

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 3:2 (2:2)
Bramki: Zając 2 (63' k., 87' k.), Kocaba 83' - Soboczyński 48', Babś 52'

Arka: Gołoś - Parulski (83' Zamarripa), Skręta, Skrobański, Tandecki, Soboczyński (67' Trela), Dobek, Nowicki, Babś (83' Przyborowski), Lipkowski (67' Hebel), Kamiński

W Centralnej Lidze Juniorów rozgrywane są obecnie zaległe kolejki z marca i kwietnia, które w pierwotnych terminach zostały odwołane ze względu na pandemię.

W środę Arka podejmowała u siebie Koronę Kielce. Do przerwy było 1:0 dla gości po celnym strzale Płocicy, ale tuż po zmianie stron i akcji Zielińskiego jeden z rywali skierował piłkę do własnej bramki. W 62 min. prowadzenie 2:1 Arce dał Lipkowski, ale nie wystarczyło to ostatecznie, by nasz zespół sięgnął po komplet punktów. W 76 min. drugą bramkę dla Korony zdobył Strzeboński i mecz zakończył się remisem 2:2.

Z kolei w niedzielę podopieczni trenera Hartmana walczyli o punkty w Lubinie z Zagłębiem. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej części Arkowcy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Soboczyńskiego i Babsia. Gospodarze odpowiedzieli kontaktową bramką Zająca z karnego. Wynik 2:1 dla Arki utrzymywał się przez 20 minut, po których Zagłębie zdołało odwrócić losy meczu. W 83 min. wyrównał Kocaba, a w 87 min. po raz drugi z karnego trafił Zając i zapewnił swojej drużynie 3 punkty.

Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy "MAX BÖGL - WIOSNA" - 29. kolejka

Arka Gdynia - Jaguar Gdańsk AP 7:0 (3:0)
Bramki:
Łyszkiewicz-Dustet 3, Plackowski, Baranowski, Pniewski, Konkol (sam.)

Arka: Łukowicz - Capar (77' Niedźwiedzki), Baranowski, Bojarczuk (46' Pniewski), Predenkiewicz, Jasiński (71' Puścikowski), Staniszewski, Krause, Łyszkiewicz-Dustet (77' Adkonis), Zieliński, Luchowski (46' Plackowski)

Rywalem naszej drużyny w 29. kolejce był Jaguar Gdańsk, który przed tą serią spotkań (jeden mecz rozegrany więcej) był liderem tabeli. Na boisku Arkowcy pokazali jednak swoją wyższość i odnieśli ósme zwycięstwo w lidze wojewódzkiej. Żółto-niebiescy już do przerwy wypracowali sobie bezpieczną, 3-bramkową przewagę, a po zmianie stron potwierdzili przewagę zdobywają dalsze 4 bramki. Warto też odnotować, że kolejnym hat-trickiem w bieżących rozgrywkach popisał się Adrian Łyszkiewicz-Dustet. Arka pozostaje jedyną drużyną z kompletem punktów. Nie straciła też jeszcze ani jednej bramki!

Żółto-niebiescy krok po kroku realizują swój cel, jakim jest zwycięstwo w lidze i udział w barażach o miejsce w CLJ w nowym sezonie. W tym tygodniu Arka U17 rozegra dwa mecze ligowe na wyjedzie. W środę zaległy z KP Starogard Gdański z 21. kolejki, a w niedzielę w Słupsku z miejscowym Gryfem.