06.12.2020

Radomiak Radom - Arka Gdynia 0:0

Pomimo kilku świetnych okazji z obu stron, mecz w Radomiu zakończył się bezbramkowym remisem. Podział punktów oznacza, że sytuacja w tabeli nie uległa większej zmianie.

Fortuna 1 Liga -  16. kolejka

Radomiak: Kochalski - Jakubik, Cichocki, Bodzioch, Banasiak - Leandro (83' Ebwelle), Kaput, Radecki (73' Diane), Gąska (62' Karwot), Kozak (83' Bogusz) - Podliński (62' Angielski)

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Danch, Marcjanik, Marciniak - Deja - Żebrowski (63' da Silva), Łabojko (46' Młyński), Drewniak, Siemaszko (46' Letniowski) - Jankowski (86' Wolsztyński)

Żółte kartki: Kaput - Młyński

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)

Widzów: mecz bez publiczności

0 min - dwie zmiany zaszły w wyjściowym składzie Arki. Na środku obrony, obok Michała Marcjanika, zagra Adam Danch. Do drugiej linii powraca Szymon Drewniak, a mecz na ławce rezerwowych tym razem rozpocznie Juliusz Letniowski.

0 min - w wyjściowym składzie Radomiaka nie zabrakło najlepszego od kilku sezonów strzelca drużyny, Leandro - zdobywcy 6 goli. Brakuje natomiast Karola Angielskiego, który tych bramek ma na koncie 5. Najbardziej wysuniętym napastnikiem będzie Karol Podliński, zdobywa 4 goli.

0 min - Michał Marcjanik w meczu z Koroną zdobył swoją pierwszą w sezonie bramkę oraz zakomunikował światu w typowy piłkarski sposób o spodziewanym potomku. Dziś natomiast świętować będzie 150 występ w żółto-niebieskich barwach!

0 min - Arka zagra dziś w niebieskich kompletach strojów, gospodarze na zielono-biało.

1 min - rozpoczęli Arkowcy.

1 min - ależ to mogło być otwarcie meczu! Prawą stroną akcję przeprowadził Żebrowski, który zagrał piłkę na 16 metr, tam był Łabojko, który oddał strzał na bramkę! Lot piłki przeciął Bodzioch, ale zamiast wybić ją poza boisko, ta trafiła w poprzeczkę! Mnóstwo szczęścia gospodarzy!

2 min - i znów akcja Żebrowskiego, jego dośrodkowanie wybijają zawodnicy gospodarzy, ale wprost na głowę Kasperkiewicza, który przytomnie próbował skierować futbolówkę z 16 metrów do bramki! Piłka przeszła tuż nad poprzeczką!

10 min - niemal bez przerwy piłka znajduje się na połowie gospodarzy. Arka nie pozwala na dłuższe posiadanie piłki przez gospodarzy.

10 min - rzut rożny dla Arki. Piłkę zagrywał z narożnika Drewniak, przejął ją Deja i zacentrował z drugiej strony pola karnego. Powstało zamieszanie w polu karnym Radomiaka, ale piłka niestety nie trafiła pod nogi żadnego z Arkowców.

14 min - rzut wolny dla Radomiaka i po raz pierwszy było groźnie pod naszą bramką! Centrował Banasiak, piłka zatańczyła w naszym polu karnym, odbiła się od Marcjanika i ofiarnie rzucał się jeszcze Kajzer! Udało się wybić piłkę!

17 min - Radecki pokusił się o strzał z 23 metrów, lecz wyraźnie chybił.

18 min - ależ to był strzał Banasiaka! Wykonał rzut wolny z 35 metrów, ale nie centrował, lecz potężnie uderzył! Trafił w światło bramki, a ze względu na siłę uderzenia, Kajzer odbijał piłkę!

20 min - groźnie pod bramką Radomiaka! Kasperkiewicz dograł na piąty metr do Jankowskiego, który podjął walkę z obrońcą i zdołał oddać strzał, lecz tylko w boczną siatkę!

22 min - kolejny zaskakujący strzał z dystansu gospodarzy. Tym razem próby podjął się Jakubik, a Kajzer był znów na posterunku, tym razem pewnie chwycił piłkę.

31 min - Siemaszko zablokował zagranie obrońcy i przejął piłkę, lecz dogranie do Jankowskiego nie było dokładne.

32 min - Siemaszko znów powalczył o piłkę na połowie rywali, tym razem o mały włos nie wyprzedził bramkarza Radomiaka, do którego podawał jeden z obrońców.

38 min - Kozak pociągnął lewym skrzydłem i spróbował dośrodkować w pole karne, ale wyrzucił piłkę poza boisko.

40 min - Arkowcy wymieniali podania na granicy pola karnego Radomiaka, ale nie potrafili wypracować czystej pozycji strzeleckiej. Ostatecznie uderzył Żebrowski, lecz Kochalski nie miał kłopotów ze złapaniem piłki.

42 min - żółta kartka dla Kaputa za faul na Siemaszce.

44 min - ładna akcja Arki. Z prawej strony zacentrował Kasperkiewicz, piłka trafiła pod nogi Łabojki, którego strzał zablokowali obrońcy gospodarzy.

PRZERWA - statystyki tego nie pokazują, ale dość sporo działo się w pierwszej odsłonie meczu i to mimo niesprzyjającej do płynnej gry murawy. Szczególnie szkoda pierwszych minut, w których Arka mogła dwukrotnie objąć prowadzenie, ale nie dopisało jej szczęście. Może dopisze po zmianie stron?

46 min - podwójna zmiana w Arce. Letniowski i Młyński zastąpili Siemaszkę i Łabojkę.

49 min - Drewniak wykonał rzut wolny spod linii bocznej boiska. Centra była świetna, minęła wszystkich obrońców gospodarzy, a zamykał akcję Deja, jednak piłka przeszła nad poprzeczką!

52 min - znów blisko było gola dla Arki! Świetnie zachował się na prawym skrzydle Żebrowski, który zszedł na lewą nogę i zagrał wprost na głowę Jankowskiego! Maciek uderzył pod poprzeczkę, ale Kochalski zdążył z interwencją!

61 min - Gąska podjął próbę strzału z 18 metrów, ale szczęśliwie trafił w Marcjanika.

62 min - Angielski i Karwot zmieniają Podlińskiego i Gąskę.

63 min - zmiana w Arce. Powraca po kontuzji da Silva, który zastąpi Żebrowskiego.

65 min - kolejna szansa dla Arki za dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego.

65 min - centrę Drewniaka wybił Kaput.

68 min - Marciniak wybija piłkę spod naszej bramki, gdzie posłał ja Banasiak.

70 min - Bodzioch w trochę przypadkowy sposób wybił piłkę posłaną w pole karne przez Marciniaka. Korner dla gdynian.

72 min - po interwencji Kasperkiewicza będzie korner dla gospodarzy, ale wcześniej mamy zmianę. Diane zastąpi Radeckiego.

74 min - rzut rożny Radomiaka zamieniliśmy na szybka akcję. Z prawej strony zacentrował Kasperkiewicz, a Drewniakowi niewiele zabrakło, by zamknąć akcję strzałem z kilku metrów!

78 min - Jankowski doszedł w polu karnym do podania od Marciniaka. Nie zdecydował się jednak na strzał, lecz na podanie do nadbiegającego Letniowskiego. Nie było to dokładne i obrońcy wybili piłkę.

82 min - Jankowski doszedł do piłki posłanej w pole karne przez Młyńskiego. Piłka zkozłowała i utrudniła strzał Maćkowi, więc Kochalski zdążył z interwencją!

83 min - i znów Jankowski miał szansę na gola, bo sięgnął piłkę głową zacentrowaną przez Letniowskiego z rzutu rożnego! Piłka przeszła jednak nad bramką gospodarzy!

83 min - Ebwelle i Bogusz weszli za Leandro i Kozaka

86 min - Młyński ogląda żółtą kartkę.

86 min - Wolsztyński zmienia Jankowskiego.

88 min - Wolsztyński doszedł do podania od Marcusa da Silvy, chciał minąć Kochalskiego, ale ten zdołał trącić mu piłkę, czym wyrzucił naszego napastnika aż pod linię końcową. Rafał jeszcze zszedł z piłką do środka i oddał strzał, ale nie zaskoczył tym bramkarza gospodarzy.

89 min - Angielski oddał strzał zza pola karnego, ale pewnie zachował się kajzer i wyłapał piłkę.

90+2 min - dużo szczęścia przy Arce! Banasiak zagrał w nasze pole karne, piłka przeszła linię naszych obrońców i spadła pod nogi Angielskiego, którego strzał z kilku metrów broni Kajzer!

90+3 min - jeszcze okazja dla Arki, ale Kochalski sięgnął piłkę, zanim ta spadła pod nogi Wolsztyńskiego!

KONIEC - w drugiej połowie nie zabrakło okazji, aby rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją stronę. Nie wykorzystał swojej szansy Jankowski, nie wykorzystał też Angielski - w obu sytuacjach dobrze reagowali bramkarze. Podział punktów nie krzywdzi żadnej ze stron, choć można było dziś znów zredukować dystans do ŁKS-u, który przegrał wczoraj w meczu na szczycie.